MEDICII DIN SUCEAVA

Options MEDICII DIN SUCEAVA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ligia27
Postat: Wednesday, December 1, 2010 2:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2010
Postari: 1340
Locatia: RO suceava
AM FOST INTERNATA LA IASI desi stau in suceava de pe 13-24 cu pneumonie unde i-am facut tratament injectabil prima data cu penicilina 2 zile dupa care a facut cefort la iesirea di spital medicul de aco;o mi-a spus sa mai continui inca 4 zile de cefort si acasa . duminica dimineatape 28.11 2010 a facut ultima doza de cefort . pana aici totul a decurs normal. spre mirarea mea luni dupa-amiaza fata imi face temperatura 37,8luni spre marti noaptea imi face 38 iar marti dimineata 38,2. cand am vazut asa am mers la medic AICI IN SUCEAVA unde un medic pediatru de la spitalul judetean imi spune ca are puroi in gatsi imi da tratament cu klacid 125 sirop dupa atata antibiotic injectabil cu cefort.intrebarea acum vinecand si de unde a facut puroi in gat daca ultima doza de cefort a fost facuta duminica dimineata?????????? i-am dat o doza de antibiotic marti seara si inca una miercuri dimineata. dupa doza de miercuri dimineata la fata ii apare niste bubite mici pe gat si piept insotite de mancarimi. alarmata am plecat din nou la medicul pediatru sa intreb de la ce le-a facut. imi spune ca ea crede ca e alergie dar mai sigur sa consult si un medic de la infectioase sa vad ce imi spune. SPRE MAREA MEA SURPRINDERE MEDICUL DE LA INFECTIOASE IMI SPUNE CA ARE CU "INDULGENTA PUTIN ROSU IN GAT DAR NICI DE CUM PUROI"

CARE E ADEVARUL. MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT?
ligia27
Postat: Wednesday, December 1, 2010 4:31 PM

NU VREAU SA DAU NUME CA ASA E MAI BINE DAR MEDICII DIN SUCEAVA NU AR M AI TREBUI SA PROFESEZE.

*EU AM FOST OPERAT DE MASTITA LA PIEPTUL DREPT DE 2 ORI DE DR. V. LA 2 SAPTAMANI DUPA NASTERE RESPECTIV 4 SAPTAMANI SI ULTIMA OPERATIE LA 6 SAPTAMANI A FOST FACUTA LA IASI UNDE AM FOST TRATA CUM TREBUIE .IAR LA AL DOILEA,COPIL AM ALAPTAT NORMAL

*BAIATUL AVEA 5 LUNI CAND AM FOST INTERNATA CU EL CU TUSE URATA. LA 3 ZILE IMI DA DRUMUL ACASA SI IMI SPUNE SA II DAU SIROP DE TUSE CA ARE FLEGMA IN GAT. DR.IG IMI FACE TRATAMENT PT PNEUMONIE CU FLEGMA VERZUIE IN PLAMANI

*TRATEZ BAIATUL DIN IULIE DE PNEUMONIE LA SUCEAVA SI NICI UN REZULTAT.
IAR POVESTEA DE AZI CU UITE AI PUROI ......IACA NU MAI E PUROIUL A UMPLUT PAHARUL.

SI POATE VOR MAI FI MAMICI CU POVESTI ASEMANATOARE CU CELE POVESTITE DE MINE STIU CE VR SI INTELEG.
NU STIU ALTII CUM SUNT DAR EU SUNT FURIOASA PE MEDICII SUCEVENI.

medicii din Suceava sunt criminali SI AFACERISTI. ITI IAU BANII SI NICI NU TE TRATEAZA.tunete tunete tunete bataus
ingerash
Postat: Wednesday, December 1, 2010 4:34 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Din cat am citit la inceput,am crezut ca tu ai fost internata si tie ti sa facut antibiotic injectabil.
Multa sanatate fetiteihearts probabil a facut alergie de la klacid.
ingerash
Postat: Wednesday, December 1, 2010 4:35 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
ligia27 wrote:
NU VREAU SA DAU NUME CA ASA E MAI BINE DAR MEDICII DIN SUCEAVA NU AR M AI TREBUI SA PROFESEZE.

*EU AM FOST OPERAT DE MASTITA LA PIEPTUL DREPT DE 2 ORI DE DR. V. LA 2 SAPTAMANI DUPA NASTERE RESPECTIV 4 SAPTAMANI SI ULTIMA OPERATIE LA 6 SAPTAMANI A FOST FACUTA LA IASI UNDE AM FOST TRATA CUM TREBUIE .IAR LA AL DOILEA,COPIL AM ALAPTAT NORMAL

*BAIATUL AVEA 5 LUNI CAND AM FOST INTERNATA CU EL CU TUSE URATA. LA 3 ZILE IMI DA DRUMUL ACASA SI IMI SPUNE SA II DAU SIROP DE TUSE CA ARE FLEGMA IN GAT. DR.IG IMI FACE TRATAMENT PT PNEUMONIE CU FLEGMA VERZUIE IN PLAMANI

*TRATEZ BAIATUL DIN IULIE DE PNEUMONIE LA SUCEAVA SI NICI UN REZULTAT.
IAR POVESTEA DE AZI CU UITE AI PUROI ......IACA NU MAI E PUROIUL A UMPLUT PAHARUL.

SI POATE VOR MAI FI MAMICI CU POVESTI ASEMANATOARE CU CELE POVESTITE DE MINE STIU CE VR SI INTELEG.
NU STIU ALTII CUM SUNT DAR EU SUNT FURIOASA PE MEDICII SUCEVENI.

medicii din Suceava sunt criminali SI AFACERISTI. ITI IAU BANII SI NICI NU TE TRATEAZA.tunete tunete tunete bataus

Mergi in alt oras la medic.
ligia27
Postat: Thursday, December 2, 2010 2:32 PM

ligia27 wrote:
SPRE MAREA MEA SURPRINDERE MEDICUL DE LA INFECTIOASE IMI SPUNE CA ARE CU "INDULGENTA PUTIN ROSU IN GAT DAR NICI DE CUM PUROI"

CARE E ADEVARUL. MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT?

astazi m-am uitat si eu in gat la fata mea si CE SA VEZI???????

PE latura interna a amigdalitelor am vazut ceva alb . iar in cerul gurii exact deasupra amigdalitelor am vazut vreo 10 puncte rosii ( ca niste bubite mici rosii ).

am si eu rugaminte la voi cele care se pricep ........oare acea zona alba este puroiul din gat?

am stat aseara si m-am gandit daca sa intrerup tratamentul cu amtibiotic sau nu ? pana la urma nu l-am intrerupt si bine am facut ca daca acele punctulete albe sunt de puroi atunci era mai rau .
acum ii dau in continuare klacid 125 5 ML LA 12h
nurofen
tantum verde spray
albastru de metin.
oare va disparea acea pata alba de pe amigdalite?

kali
Postat: Thursday, December 2, 2010 4:11 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14332
Mai fata... Ma gandeam ca a patit ceva serios copilul... Nu mai da cu atata usurinta calificative din astea!!
oanamaria
Postat: Thursday, December 2, 2010 4:31 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Cred ca subiectul asta trebuie inchis.
Mergi la un medic si rezolva problema ca noi nu suntem in masura sa pune diagnostic si sa dam retete!sorry
bulibuli
Postat: Thursday, December 2, 2010 6:17 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
ba sunt criminali, ba nu sunt, ba te-au mintit ca e puroi, ba parca ar fi... pana una alta eu iti recomand sa faci cum crezi tu ca e mai bine pentru copilul tau, ia intreaga responsabilitate asupra ta si ia o decizie, aici nimeni nu-ti poate da un sfat - daca il ceri si nu merge bine vom fi si noi in scurt timp niste criminale...

sper sa nu te superi, dar am sa inchid topicul intrucat nu-i vad rostul si vei putea scrie in continuare la topicurile despre sanatatea copiilor deja deschise, sa ne tii la curent cu evolutia copilului tau..

multa sanatate va doresc!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed