Medicamente permise in timpul alaptarii

Options Medicamente permise in timpul alaptarii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, March 9, 2006 7:19 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17748
Locatia: Bucuresti
Eu am luat numai Algocalmin (fiole si / sau pastile), vitamina C si cele pentru dupa operatie.
taki
Postat: Thursday, March 9, 2006 7:27 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Fetelor, cineva din Ro trebuie sa vina in Jap si as vrea sa-i dau sa-mi cumpere o lista de medicamente permise pe timpul alaptarii.
In caz de dureri de spate, dureri de masea, dureri de cap etc...

Multumesc ! pupici
Kiki
Postat: Thursday, March 9, 2006 8:00 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu am mai luat si No-spa.
Ely
Postat: Sunday, May 14, 2006 10:52 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Fetelor din cauza ca imi cade parul m-am gandit sa -i cer doctorului sa-mi recomande vitamine si mi-a zis sa iau Centrum .Voi ce parere aveti este bine sa iau aceste vitamine din cauza ca alaptez ,deja am inceput sa iau cate una pe zi ,dar vreau sa stiu si parerea voastra , daca nu e bine nu le mai iau.pupici
Roxanel
Postat: Sunday, May 21, 2006 8:09 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Pe mine cred ca ma paste o raceala.uff Iau paracetamol. Se mai poate lua ceva? Un ceai ceva? De musetel? Dar lamaie pot?
Miri
Postat: Sunday, May 21, 2006 9:09 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Roxanel,poti linistita sa bei ceai,de care iti place(bine,ma gindesc ca nu vrei ceai negru sau ceai verdenu )si in cantitate cit mai mare(sa nu te deshidratezi,in caz ca faci si febra)si lamiie la greu!
Sanatate maxima!pupici
Roxanel
Postat: Sunday, May 21, 2006 9:11 AM

miri_haluca wrote:
Roxanel,poti linistita sa bei ceai,de care iti place(bine,ma gindesc ca nu vrei ceai negru sau ceai verdenu )si in cantitate cit mai mare(sa nu te deshidratezi,in caz ca faci si febra)si lamiie la greu!
Sanatate maxima!pupici

Miri, dar lamaia nu trece in lapte? Eu asa auzisem. Si cica nu-i mai place lui BB.uff
Miri
Postat: Sunday, May 21, 2006 9:16 AM

Daca te uiti la poza Mariei(la cel mai mizgalit bebelus)si vezi cu cita placere a dat gata o lamiie intreaga,zici ca le place la nebunie!
Eu o singura data am avut probleme cu raceala,in urma cu vreo trei luni,am baut ceai cu lamiie si nu am simtit ca Sara ar face mofturi la lapticoare

S-a mai discutat despre raceala la subiectul "Am racit"poate te ajuta informatiile pe care le gasesti acolo!pupici
Roxanel
Postat: Sunday, May 21, 2006 9:37 AM

miri_haluca wrote:
Daca te uiti la poza Mariei(la cel mai mizgalit bebelus)si vezi cu cita placere a dat gata o lamiie intreaga,zici ca le place la nebunie!
Eu o singura data am avut probleme cu raceala,in urma cu vreo trei luni,am baut ceai cu lamiie si nu am simtit ca Sara ar face mofturi la lapticoare

S-a mai discutat despre raceala la subiectul "Am racit"poate te ajuta informatiile pe care le gasesti acolo!pupici

Mercic Miri. pupici
Miri
Postat: Sunday, May 21, 2006 5:36 PM

Cu multa placere!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed