Mecanismul spagii din scoala generala

Options Mecanismul spagii din scoala generala
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Saturday, November 29, 2008 4:51 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Miha, ma bucur sincer ca mai exista oameni ca tine si ca fosta mea invatatoare!
Aplauzele mele sincere! newclap newclap newclap newclap newclap Si jos palaria in fata ta! hearts
petro
Postat: Saturday, November 29, 2008 8:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Miha, imi esti tare draga computerlove
Sfefania_Johansson
Postat: Saturday, November 29, 2008 9:28 PM

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
miha, m-a impresionat mult ce ai scrispupici pupici

dar din pacate nu toata lumea e la fel...
eu dau un singur exemplu..desi as avea multe..diriginta mea din gimnaziu..profesoara de romana..ne-a facut scandal ca nu i-a placut ce i-am luat..si s-a dus si si-a schimbat cu altceva..si ne-a cerut lista cu persoanele care au dat bani, ca sa vada de ce nu ne-am permis mai mult..si i-a certat pe cei care nu au dat bani...cry fool nervi
eu cred ca sunt destul de multi profesori care fac asa ceva..din pacatecry dar cred ca parintii incurajeaza acest fenomen..cry
mhldvrc
Postat: Tuesday, December 2, 2008 9:08 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/3/2008
Postari: 517
Locatia: Bucuresti
Miha, felicitari!!! Asa ar trebui sa fie toti dascalii, cinste tie firstprize firstprize firstprize computerlove flowers flowers flowers cool
mommy
Postat: Tuesday, December 2, 2008 1:51 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Miha, ai scris foarte frumos, mi-au dat lacrimile. Bunica mea a fost profesoara (un om deosebit), mama mea e profesoara, la anul se pensioneaza si nu au luat niciodata spaga. Padure fara uscaturi nu exista, cum zici si tu, dar sa nu generalizam. Si eu sunt de parere ca meseria de dascal este deosebita si ca trebuie sa ai har pentru asta! newclap
AdrianaC
Postat: Wednesday, January 22, 2014 3:28 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Ce parere aveti de invatatoarea care a aparut in scandalul de la TV, care ii face "saraci sau nesimtiti" pe parinti pentru ca au indraznit sa ofere doar o ciocolata si o cafea personalului din scoala?

"O cafea din aia si o ciocolata dati? Nu, eu nu stiu daca sunteti saraci sau sunteti nesimtiti, pe bune. Ca si clasa. Zi, mai, cum o sa te poti duce, mai, la bibliotecara si la secretara cu o cafea si o ciocolata? Doamne...".

"Inteleg ca vorbesc cu niste oameni, imi axez conversatia in functie de interlocutor: "Daca ma duc la un om care stie ce inseamna pixul Montblanc, il scot pe ala. Daca nu, scot pixul Bic. Ca este minim de respect sa ma raportez corect la omul ala. Si daca doriti sa va tratez ca pe… da, îmi adaptez limbajul fata de nivelul vostru. Dar nu e normal sa vad pana unde este mintea voastra, sa ma ridic sau sa ma cobor sa fiti confortabili?".

Mie una nu imi vine sa cred ca cineva chiar a putut sa stea sa o asculte si nu i-a sarit nimeni in cap ! Imi imaginez ca nu era prima data cand cerea cadouri si chiar impunea cam ce cadouri sa se cumpere...

marivic
Postat: Wednesday, January 22, 2014 4:03 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13306
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Ceea ce mi se pare mie aberant,este faptul ca suntem bagati toti in aceeasi oala.....cu individa aceea.Nu mi se pare normal,sa-ti tremure ch......pe tine atunci cand primesti un buchet de flori.Eu una nu cer nimic,dar copilul vine cu ceva simbo0lic sa-mi ofere in semn de pretuire.....Cum pot eu oare sa-l dau inapoi pe acel copil care vine sa-mi ofere o floare?....pt ca vedeti voi ,acum si o floare este mita..... Crazy
Referitor la acest specimen,care este acea invatatoare,nu am comentarii decat sila,pt ca din cauza acestor specimene,suntem toti profesorii bagati intr-o oala.....Cray
PS.Puneti-va in urmatoarea situatie:copilul vostru,pt ca va iubeste foarte mult vine la voi cu un buchet de flori si va spune.....Iti dau aceste flori pt ca te iubesc si mi-e tare drag de tine.....Priviti-l apoi in ochi si spuneti-i:Nu pot primi florile,vrei sa ma mituiesti ca sa ma port frumos cu tine?Cum se va simti copilul?Cand vine cu o floare rupta din curte si ascunsa in buzunar si mi-o da timid,spunandu-mi:pt tine doamna mea,caci te iubesc mult.....ce ati face atunci?
Nu zic si nu iau apararea unor specimene ca acea invatatoare,dar nu vreau sa-mi fie frica sa primesc o ciocolata sau o floare.....S-a creat o intreaga isterie si ma intreb,unde e adevarata coruptie?La profesorul de la catedra sau la mai marii puterii?Unde-i dreptatea?O fata fura o punga cu big-uri si primeste 7 ani de inchisoare,......un mare politician pt spalari de bani si coruptie primeste 3 ani cu suspendare....Unde-i dreptatea in tara asta?
AdrianaC
Postat: Wednesday, January 22, 2014 4:08 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Un buchet de flori am dus si noi la sfarsit de an si la inceput de an, de 1 martie si de 8 martie, iar de Paste sau de Craciun cate o cutie de bomboane sau un pachet de cafea...
marivic
Postat: Wednesday, January 22, 2014 4:17 PM

AdrianaC wrote:
Un buchet de flori am dus si noi la sfarsit de an si la inceput de an, de 1 martie si de 8 martie, iar de Paste sau de Craciun cate o cutie de bomboane sau un pachet de cafea...

Acum si pt aceste mici placeri ar trebui sa tremuram.....Offf,Doamne.....

Te-a obligat cineva sa le duci?A fost din placerea ta,nu?Pe net diversi sindicalisti spun clar ca si o floare este mita....CUM TE POTI SIMTI OARE IN ACEASTA SITUATIE?Ma pot compara cu unul care a primit sute de mii de euro mita sau sute de euro mita,pt ca primesc o cutie cu bomboane?N-ar trebui sa ma simt dar din cauza unor astfel de scursuri care cer de la obraz si sunt si nesimtite si vb cum vb, ceilalti am intrat automat in aceeasi oala.....plans Adica suntem toti niste spagari sau luam mita pale
t-mihaela
Postat: Wednesday, January 22, 2014 4:37 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5124
Eu inteleg de de profa asta strange cafouri pt. toata scoala Big Laugh ,Ce vrea sa dovedeasca?.
Eu stiti ca nu sunt de acord cu florile ...cata risipa,nu pot sa uit la un sf de an zici ca aveam mort in casa, flori peste tot, pe jos pe mese...de-a dreptul spooky.Nu stiu de de asociez florile cu mortii mereu, poate ca de copil mergeam des la inmormantari si tot ce vedeam erau flori si un mort intre flori.Hilar
Ieri am vazut un buchet de trandafiri albastri...parca erau culesi de pe Marte, cred ca a fi acceptat un buket dinala.Blushing
marivic
Postat: Wednesday, January 22, 2014 6:43 PM

Cheek Kiss Cheek Kiss MIHA,Mie imi plac la nebunie florile,.....iar zilele importante ,asa cum spunea si Adriana,de inceput si sfarsit de an,8 martie, ...livingul meu este plin de flori.....imi plac la nebunie,.....probabil ca ideea ta fixa o asociezi cu un mort si nu te poti dezlipi de acel cliseu,....dar na,fiecare cu ,,pasarica''luihohot hohot hohot
TatyKS
Postat: Thursday, January 23, 2014 10:39 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Adriana, nu a sarit nimeni in capul ei pentru ca asta si vroiau, sa o inregistreze in cea mai buna forma a ei ras ... si ce forma a avut .

Asta cu stiloul Mont Blanc a fost tare rau ... deci eu sa numai scot Mont Blanc-ul sau Parker-ul sa scriu in amaratul de catalag sau condica in fata colegilor mei care habar nu au ce firma e ... parca d-aia mi-am luat asa stilou , sa ma laud.hohot ( ma rog l-am primit cadou de la sot ) Doamneeee mare ti-e gradina !

Isi merita soarta cucoana ...si somera si dupa gratii ! Asa sa o ajute Dumnezeu ! Ii urez success !Hilar
bereea
Postat: Thursday, January 23, 2014 10:53 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22535
taty wrote:

Isi merita soarta cucoana ...si somera si dupa gratii ! Asa sa o ajute Dumnezeu ! Ii urez success !Hilar

Si asa sa-i ajute dumnezeu pe toti care poate iau painea de la gura unui copilas.

Mioara, nu cred ca o floare primita va fi considerat mita, problema e ca la noi si florile alea , de cele mai multe ori, sunt din obligatie...adica , asa se face.In Italia invatatoarea nu primeste absolut nimic, nu e voie, nici macara amarata aia de floare.
TatyKS
Postat: Thursday, January 23, 2014 10:59 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Ce correct ... vreau o tara ca afaraaa ! Clap
kali
Postat: Thursday, January 23, 2014 11:04 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14208
taty wrote:
Ce correct ... vreau o tara ca afaraaa ! Clap

Bravoo Bravoo Me 2!!

Marivic, esti atat de dramatica!!floare2 floare2

Nu cred ca sta nimeni sa monitorizeze florile, martisoarele si felicitarile.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed