Masuta de infasat-utila sau nu?

Options Masuta de infasat-utila sau nu?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anaida
Postat: Friday, March 24, 2006 2:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Am vazut ca s-a discutat intr-un alt topic despre utilitatea masutei de infasat. La Razvan nu am avut nici un fel de masuta de infasat si-l imbracam dupa baita in pat...motiv pentru care, dupa trei luni, am ramas intepenita de spate. La Alex m-am gandit sa nu mai repet povestea, totusi, nu-mi venea sa dau atatia bani pt ceva ce voi folosi doar cateva luni si apoi nu-mi va mai folosi la nimic (si nici nu mai avem copii care sa vina la rand)...asa ca, mi-a venit o idee. Am "dat comanda" socrului meu sa-mi faca un blat din scanduri (dar cred ca se pot gasi astfel de blaturi si la atelierele de tamplarie sau la cele unde se face mobila), l-am imbracat in niste scutecele (sub care am pus blanita moale), am cusut materialul ca sa nu "fuga" de pe blat si am facut masuta de infasat pe care o pun pe latimea patutului. Dupa ce o imbrac, o iau de acolo si-o pun intr-o nisa, ca sa nu ne impiedicam de ea sau sa nu se loveasca Razvan. Si nu mai am probleme cu spatele!
Miri
Postat: Friday, March 24, 2006 2:16 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Noi am cumparat patutul cu masa de infasat care se adapteaza deasupra lui, pe unul din capete.A fost foarte utila chiar din primele zile cind am ajuns acasa,deoarece este la inaltime si nu a trebuit sa ma aplec deloc.Nici nu vreau sa ma gindesc cum as fi schimbat-o pe Sara pe patul nostru din dormitor!uff Mi-ar mai fi trebuit o pereche de miini cu care sa-mi tin de operatie si cu a mea sa o imbrac pe bebe!sic
Kiki
Postat: Friday, March 24, 2006 2:30 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu nu am avut nici o masa de infasat. Il schimbam in pat la noi, dar nu stateam aplecata, ci statea turceste si pe el il puneam in fata mea...Oricum cronometrat nu-mi ia un minut sa il schimb, cu sters peste tot....
g_nicoleta2000
Postat: Friday, March 24, 2006 4:59 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Eu o schimbam in patutul ei ca se dadea grilajul jos si era destul de inalt. Sau o mai puneam la noi in pat si cum zicea Kiki, stand turceste o invarteam imediat.
Ideea Anaidei cu facutul din scanduri mi se pare grazava.yes
Andi&Mariuca
Postat: Friday, March 24, 2006 7:12 PM

Nivel: Senior

Postari: 5089
eu mi-am facut masa de infasat cand am comandat mobila pt ca ne-am mutat in octombrie anul trecut si un prieten ne-a facut tot mobilierul. este gandita in asa fel incat ulterior va putea fi folosita pe post de dulap si arata bine. nu stiu ce m-as fi facut fara ea pt ca e tare incomod (mai ales la cezarian in primele zile si saptamani) sa il schimbi pe bebe in pat.
Elia
Postat: Saturday, March 25, 2006 3:20 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
Eu toata viata am avut probleme cu spatele, in sensul ca nu puteam sta aplecata (cand ma spal pe cap, de obicei ma spal aplecandu-ma peste cada, ca am parul f lung si e mai usor asa, si de fiecare data imi intepeneste spatele si ma doare cand ma ridic de parca ma rup). Asa ca schimbatul copilului pe pat a fost groaznic. La ai mei acasa am avut o lada de toaleta mai inalta, pe care am pus o patura , un plastic si un cearsaf si acolo il schimbam pe John. Dar cand am plecat in China, dci de la 5 luni incolo, numai pe pat il schimbam si era groaznic pentru spatele meu.

Acum m-am gandit sa iau masa de infasat, dar nu mai am unde sa o pun, ca avem patul nostru, patul lui john si cosuletul lui Jodie Kate in camera noastra, daca mai cumparam si o masa de infasat, trebuia sa facem slalom ca sa iesim din camera. Avem insa si aici un dulap care imi vine cam pana la oasele bazinului, pe care am pus o salteluta si acolo o schimbam pe Jodie Kate, acolo o si imbracam, e destul de ok.
Ely
Postat: Sunday, March 26, 2006 7:38 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Si noi folosim tot dulapiorul fetitei unde are lucrusoarele care-mi vine pana la burta si deasupra am pus o salteluta speciala pentru infasat si e super bine.Inainte de a naste am primit o masuta speciala pt infasat de la o familie care a plecat in Romania ramasase de la fetita lor ,dar masuta avea ceva defecte si pt ca ,cumparasem deja acea salteluta am aruncat masuta speciala ca pe deasupra ocupa si spatiu.
Anca
Postat: Sunday, September 3, 2006 1:10 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Da, e utila pentru mine masuta de infasat. A noastra e din aceea cu cadita, pe care insa nu o mai folosim ca a ramas mica, dar masa e de un real ajutor. Cand nu sunt acasa ii simt lipsa. Insa mare grija la accidentele ce se pot intampla - sa ne fereasca cel de sus pe toti de asa ceva, dar mai intai sa ne ferim noi insine bine de tot!
crisa_1980
Postat: Friday, January 12, 2007 3:33 PM

Noi nu folosim masa de infasat, preferam patul care e mult mai mare si mai sigur.thumright
taki
Postat: Friday, January 12, 2007 4:00 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Noi nu am avut si nici nu ne-a trebuit. Am folosit patutul sau patul.thumright
mommy
Postat: Friday, January 12, 2007 4:13 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Nici eu nu am avut masuta de infasat. Aveam o masa de marime medie, pe care am acoperit-o cu mai multe, sa fie mai moale, si un cearceaf absorbant de la Happy. Pe masa tineam si toate cele necesare schimbatului. Am folosit-o pana cand a inceput sa se rasuceasca Mihaita. Apoi ne-am mutat in pat, unde ne schimbam si acum.
Kiki
Postat: Friday, January 12, 2007 6:15 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
crisa_1980 wrote:
Noi nu folosim masa de infasat, preferam patul care e mult mai mare si mai sigur.thumright

Bine ai venit, Crisa!

taki
Postat: Friday, January 12, 2007 6:18 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Bina ai venit printre noi, Carisa! dance flowers dance
MNiko
Postat: Friday, January 12, 2007 6:24 PM

Si noi tot patul l-am folosit, dar eu steam in genunchi langa pat. NU mi-a trebuit masa de infasat.
Ema
Postat: Friday, January 12, 2007 9:07 PM

La amindoi baietii am folosit fasciatoio, foarte comod.
Cind nu mi-a mai folosit l-am asezat in camera care o folosesc pentru calcat si unde am garderoba.
Arata cam asa, dar al meu e alb.

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed