Maria.mmh

Profil: Maria.mmh
Despre
Utilizator: Maria.mmh
Nivel: Grupa mica
Nume real: Maria
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Monday, October 21, 2019
Ultima vizita: Saturday, January 25, 2020 3:55 AM
Numarul de postari: 180
[0.02% din toate postarile / 1.86 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Friday, January 24, 2020 1:07 PM
Roser wrote:

Daca ai ovulat cu 2 zile mai tarziu si menstruatia vine cu doua zile mai tarziu (daca vinesic)

Eu sper sa nu mai vina :))
Ne-a dat liber la munca astazi ?i am plecat cu so?ul pe camion ca daca stateam acasa aveam 1 test facut sigur pana la ora astahohot asa trece timpul mai repederas

Eu:27 ani
El:28 ani
TTC: Mai 2019

My Ovulation Chart

Postat: Friday, January 24, 2020 12:48 PM
Fetelor, daca ovula?ia mea a avut loc cu 2 zile mai târziu, menstruatia ar trebui sa apara dupa faza luteala de 14 zile sau vine normale dupa a 32 zi cum venea de obicei când ovulam pe data de 18?uff

My Ovulation Chart

Postat: Thursday, January 23, 2020 4:28 PM
Amada wrote:
Nu am facut altul. Testele sunt la fel,Minut.Cred ca fac maine alt test. Oare nu ovulez??

Poate te ajuta fetele care stiu cum e treaba cu testele de ovulatie. Eu nu prea mi-am batut capul cu ele, urmaresc ovulatia cu temperatura bazala, dar din ce am vazut si la alte fete, linia de control ar trebui sa fie mai pronuntata chiar daca nu esti la ovulatie, daca nu gresesc..

My Ovulation Chart

Postat: Thursday, January 23, 2020 3:57 PM
Amada wrote:
Se pare ca nu stiu cum.sa pun poza...Big Surprise

Mi se pare ciudata intesnitatea liniei de control..ai incercat sa mai faci unul?
Poate primul nu a fost bun testul

My Ovulation Chart

Postat: Thursday, January 23, 2020 12:13 PM
Mihaela14 wrote:

Frumoase coincidente. Mie tot timpul mi s-au intamplat lucruri frumoase in data de 13 , coincidenta sau nu asa este Angel
Iti tin pumnii, e chiar frumos graficul. Ai si scaderea aceea in 7 dpo care poate fi implantarea..baftaaamajoreta

Multumesc fetelor pt incurajari. Incerc sa nu ma entuziasmez prea mult ca in celelalte luni, ca sa pot trece mai usor de ziua 1(daca va fi cazul).
Dxc, o sa fie bine totul !SimplyLove Cand trebuie sa faci beta?ras

My Ovulation Chart

Postat: Thursday, January 23, 2020 11:13 AM
carlita wrote:

Continuand pe principiul asta, mie tare mi se pare ca pe 26 (multiplu de 13), in 13dpo ai putea sa ne dai o veste la fel de minunata ca si cele enumerate de tine. Doamne-ajuta! majoreta majoreta majoreta
wav wav wav
IoanaOlo, felicitari! Sarcina usoara!

Doamne ajuta, Carlita!
Deocamndata nu am niciun simptom.newclap Nu ma doare burta, nu am deloc durere la sani, doar niste junghiuri la ovare cand pe stanga cand pe dreapta. E prima oara cand mi se intampla sa nu ma doara nimic Crazy

My Ovulation Chart

Postat: Thursday, January 23, 2020 10:59 AM
Irina31313 wrote:
Mihaela14, felicitari pt sarcina! Ma bucur ca ai aflat de ziua mea (13 ianuarie). La anul când ma sarbatoresc o sa ii zic si bebelusului tau "la multi ani" ras

Hehe, eu sunt pe 13 august. Cine zicea ca 13 nu este norocos? Pe 13 m-am nascut, pe 13am fost ceruta de sotie si nunta am avut-o tot in data de 13, sotul este nascut tot pe 13 Lol

My Ovulation Chart

Postat: Wednesday, January 22, 2020 9:33 PM
IoanaOlo wrote:
Buna fetele.
Am zis ca stau lini?tita, dar acum am mai facut un test. Asa arata
https://uploadimage.ro/8RT8/IMG_20200122_170621.8jpg topai

Wooow. Ce test mega pozitiv!! Hilar Felicitari!! Bravoo

My Ovulation Chart

Postat: Wednesday, January 22, 2020 2:05 PM
Dxc wrote:
pe mine undeva la 4000 lei m a costat stimularea dar asta e , se poate ajunge si la 6000 leiBig Surprise

"Pe acelasi raft, o folie de anticonceptionale,10 lei. Brusc constat ca e mai ieftin sa nu ramai insarcinata."
Am citit-o si mi-a ramas in minte. Acum inteleg ideea mai bine...

My Ovulation Chart

Postat: Wednesday, January 22, 2020 11:48 AM
IoanaIoanaC wrote:

DDD trebuia sa se faca medic, are prea multa rabdare pentru gusturile mele, in schimb abia asteapta sa plecam la Iasi (daca plecam) ca acolo nu trebuie sa mi le faca el Lol

Nu, tratamentul nu se gaseste foarte usor, eu am luat din Cluj de la Ducfarm, Menopur si 1 puregon aveau pe stoc, Orgalutran si inca un Puregon mi-au adus pe comanda. De pregnyl nici nu am intrebat inca, ca nu stiu daca ajung pana la el Lol Mi-am luat tratament pana duminica doar (dupa eco de sambata aflu daca mergem mai departe sau nu). 2xPuregon 300UI, 14x Menopur 75UI, 1 Orgalutran aprox 2700lei.
Menopur83 lei buc, Puregon 422 lei buc, pentru Orgalutran nu am bonul ca abia aseara mi l-a luat mama din Cj. a Puregon daca nu iti dau pen prima data cand il cumperi, sa ceri-nu se vinde separat. Teoretic e cutia de puregon si penul, dar am observat ca nu toate farmaciile il au (daca aveti nevoie am in plus, ca am facut rost pentru cineva care nu a mai avut nevoie pana la urma)

Vai ce scoruri..chiar ma intrebam la cat ajunge tratamentul dar mi-a fost frica sa intreb Lol

My Ovulation Chart