Mancarimi ale pielii

Options Mancarimi ale pielii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Thursday, January 31, 2008 9:32 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Vi s-a intamplat ca dupa baie/dus sa aveti mancarimi ale pielii? eu am in zona bratelor si umerilor. FOlosesc produse Nivea, stiu ca nu sunt chiar ok, dar pana acum 2 luni nu am avut aceste simptome, mai stiu ca si temperatura apei ar fi un factor, dar nu e nici prea fierbinte si nici prea rece.
O fi vreo alergie?
katy_lumika
Postat: Thursday, January 31, 2008 9:48 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Eu de cand m-am mutat in Bucuresti am niste mancarimi insuportabile dupa baiehohot zici ca ma lepad de un strat de piele. Nu am semne, nimic, doar ca ma mananca, si m-am dat cu tot felul de creme, unele destul de grase ca mi se usca si pielea. Am fost la dermato si se pare ca din cauza apei, e dura. Diseara cred ca bag in baie nitel Calgonras
Fluturas
Postat: Thursday, January 31, 2008 10:56 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
si mie mi se intampla cateodata,dar o rezolv daca folosesc gel de dus cu crema(si eu care credeam ca sunt singura)
dya
Postat: Thursday, January 31, 2008 1:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Si eu intru in categoria asta..uff .si am acele mincarimi indiferent de produsele pe care le folosesc la baieangry . Nu le am tot timpul si asta ma dus la concluzia ca fac alergie la clorul din apa , cind este in cantitate mai mare sa te tii frate ...zici ca nu am facut baie de o luna asa ma maninca pielea.banghead ras Mi-am dat seama ca este clorul din apa pentru ca si la servici cind spalau infirmierele pe jos cu produse pe baza de clor si erau mai concentrate ma apucau mincarimile.
euroxana
Postat: Saturday, August 30, 2008 12:16 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
folositi Canesten , s-ar putea sa dea rezultate, la mine a mers,insa este drept aveam mancarimi in zona degetelor de la picioare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed