Mana rupta

Options Mana rupta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, October 29, 2006 8:14 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Cand eram prin clasa a 4-a mi-am fracturat mana dreapta. Idiotul de la spital (parca de la Grigore Alexandrescu), nu mi-a facut radiografie inainte sa vada unde e ruptura si nici dupa ce a pus gipsul.

Dupa 1 luna de stat cu gipsul, cand am mers sa mi-l scoata, la insistentele mamei mele, mi-au facut si radiografie sa vada daca s-a sudat bine osul.

Surpriza, osul in loc sa se sudeze drept s-a sudat in unghi. banghead

Propunerea lor atunci a fost simpla banghead "Ii rupem din nou mana si o punem din nou in gips".

Am spus "multumesc frumos dar nu servesc. una e sa imi rup mana din greseala si alta e sa stau eu sa imi rupeti voi mana, plus ca n-am nicio garantie ca se va rupe in acelasi loc si nu va fi mai rau". Am mers apoi si am mai intrebat cativa medici chirurgi care sunt optiunile si mi s-a recomandat sa o las asa ca in timp se va depune calciu si nu va fi nicio problema.

Chestia e ca de atunci, de la 10 ani, la fiecare schimbare de temperatura ma doare mana de mor.

Cred ca si de maine se schimba vremea, ca si acum ma doare destul de rau mana.

A mai trecut cineva prin ceva similar, maini sau picioare rupte? Pot sa dau cu ceva care sa mai atenueze durerea?uff
raly
Postat: Saturday, April 16, 2011 8:54 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Am si eu o intrebare ca am uitat sa o intreb pe doctorita!Raul are mana in ghips de luni,oare pot sa-i fac baie?ras
shirel
Postat: Saturday, April 16, 2011 10:09 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
raly wrote:
Am si eu o intrebare ca am uitat sa o intreb pe doctorita!Raul are mana in ghips de luni,oare pot sa-i fac baie?ras

Raly ,binenteles doar nu ai sa lasi copilul nespalat atata timp ras ,daca nu vrei ca ghipsul sa se uda pu-i o punga pe deasupra si binenteles poti sa-i faci baie .
raly
Postat: Sunday, April 17, 2011 9:25 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Pai asa ma gandeam si eu,da nah am intrebat ca sa fiu sigura!Mersi mult Shirel!iloveyou iloveyou
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed