MamiA

Profil: MamiA
Despre
Utilizator: MamiA
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Monday, March 23, 2015
Ultima vizita: Monday, March 23, 2015 2:10 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Otita
Postat: Monday, March 23, 2015 2:10 PM
bulibuli wrote:
Si noi ne confruntam cu prima otita (da Doamne sa fie si ultima). Pe langa faptul ca si eu sunt cobza, nedormita de o saptamana, nu pot respira pe nicio gaura, imi vajaie capul si ma doare de mor... nici copilul nu doarme, nu mananca nimic, varsa tot ce pune in gura... ma tot intreb cum de n-am fost atenta si l-am scapat cu otita, imi reprosez ca nu l-am ingrijit bine (era doar putin racit, tuse plina fara febra fara muci colorati sau nas infundat, manca bine, stare generala buna, asa ca nu i-am dat mare lucru - supe, ceaiuri, lamaie ) - a facut-o stand acasa, deci nu e de gradi, probabil i-am adus eu ceva de pe la spital ca m-a lovit si pe mine de nu stiu cum ma cheama...

Bulibuli, am avut si eu o raceala asa puternica precum spui ca ai si tu. Respiram cu foarte mare greutate, pana cand am descoperit solutia: inhalatie cu apa si sare. La mine a facut minuni! Cat despre otita, sa stii ca micutului meu i-am calmat durerile de ureche cu nurofen pentru copii. Si m-a ajutat sa-i scad si febra, ca la noi otita a fost si cu dureri si cu temperatura. Dar vezi si tu in functe de cat de grave sunt simptomele si poate il consulta si un medic, ca sa fii sigura ca nu este ceva foarte grav. Multa sanatate!