MALTA

Options MALTA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Tuesday, May 26, 2009 12:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Acum o saptamana am vizitat aceasta insula micuta .Sotul avand treaba in aceasta tara ne-a invitat si pe noi ,iar noi nu am refuzat oferta.topai Cine a fost intr-o tara araba poate sa asocieze Malta cu o tara araba mai mult sau mai putin.Eu asa am vazut-o,cu toate ca sotul mi-a zis ca mai repede seamana cu Grecia uff Este o tara cu cladiri vechi,dar are frumusetea ei mai ales sa o vezi live.Se vorbeste limba malteza o amestecatura intre araba si italiana.Mie mereu mi-a lasat impresia ca aud numai araba.Si bineanteles engleza se vorbeste mult ,cred ca majoritatea oamenilor stiu si engleza.Oamenii sunt foarte ospitalieri;linistiti .Se manaca bine si la preturi bune.
Am luat busul turistic sa vedem cat mei multe si bine am facut ,din cauza caldurii ,sotul fiind ocupat ,eu cu Karina am iesit apoi numai prin imprejurimile hotelului unde ne-am cazat.
Cateva poze care reprezinta Valeta si imprejurimile ei.
Malta este renumita si prin autobuzele lor .

Portul
kali
Postat: Tuesday, May 26, 2009 12:20 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
newclap Ce frumos!topai
teea09
Postat: Tuesday, May 26, 2009 12:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Ely foarte frumos bravo bravo bravo
Ely
Postat: Tuesday, May 26, 2009 12:25 PM

M-au impresionat mult garduletele aflate pe camp facute din piatra.

Malta vazuta seara de la balcon.

Am ajuns si la Maditerana ;aici parca este mult mai cristalina si mai frumoasa decat in Barcelona.

Ne-am continuat drumul si am ajuns intr-un sat pescaresc unde am si poposit sa papam
.
Ely
Postat: Tuesday, May 26, 2009 12:47 PM

floare3 pupici Kali,Tea multumesc frumos ,asa vedem si noi cum arata si alte tari live sau din poze.pupici
O strada din oras

La intoarcere

O moschee

Am vizitat si un bazar.

Hotelul de 5 stele lobby este superb ,in schimb camerele tare vechi numai de 5 stele nu erau ,hotelul fiind deschis acum 62 de ani din cate am inteles,iar acum incepusera sa-l renoveze.P o parte mi-a placut ca aveai impresia ca este o camera dintr-un castel..
Karina la pian;un pian vechi dar minunat.

Intr-un restaurant am gasit si un portocal frumos

Gata plecam acasa am vrut sa vizitam Gozo si Mdina care sunt superbe ,dar nu am avut timp.
Karina suparata"nu quero acasa"disputa
pupici pupici
ingerash
Postat: Tuesday, May 26, 2009 1:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Absolut superblove love love coeur dance merita vizitat!Santeti doua frumoaselove love pupici pupici
Temperatura cum este ziua, noaptea?cate ore are ziua si noaptea?E scumpa cazarea,transportul cat costa?pupici
Fluturas
Postat: Tuesday, May 26, 2009 1:34 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
foarte frumoase locuri....ce bine de voi cu munca sotului ca vizitati atatea locuri frumoase
iar voi sunteti o familie tare frumoasa
Mela
Postat: Tuesday, May 26, 2009 2:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
wow Wow ce frumoasa e Malta newclap

Ely,multumim de vizita virtuala pe o insula superba pupici thankyou
danab
Postat: Tuesday, May 26, 2009 4:04 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
sami wrote:
wow Wow ce frumoasa e Malta newclap

Ely,multumim de vizita virtuala pe o insula superba pupici thankyou

Subscriu!!!!!!!!love love
E super, mai ales ca nu am vazut aglomeratie, dar poate nu e sezon turistic. Si hotelul vostru arata frumos, parca e din filmele vechi, cu gangsteri.
TeosOf
Postat: Tuesday, May 26, 2009 7:54 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Felicitari pt frumoasa excursie!newclap Ce mi-ar fi placut si mie sa fiu prin bazarul acelatopai
Multumim pt poze. Va pupam frumoaselorpupici computerlove
Ely
Postat: Tuesday, May 26, 2009 8:07 PM

Ingeras a fost o caldura insuportabila mai ales daca aveai copil cu tine te istovea ,la pranz stateam in camera ca era prea cald.la grade nu m-am uitat .Orarul tarii este la fel ca al Spaniei ,Irlanda ar trebui sa fie cu o ora inainte decat Malta.
Cat despre cazare hehe cred ca unde am stat noi a fost destul de scump,noi am stat gratis plus mic dejun inclussic .Am platit ce am comandat in camera si ce am consumat din mini bar.Pranzul si cina mai mult in oras.Preturile sunt normale ,depinde ce comanzi si in ce zona.Daca papi in zona turistica platesti pretul zonei.pupici hearts

Fluturas multumim pentru compliment.pupicihearts
Sami esti o draguta,ma bucur ca ti-a placut .pupici hearts
Dana erau pline strazile seara in general luni si marti cat am mai stat,dar nu am facut poze.Noi am luat bus-ul duminica si in general cam peste tot duminica nu-i aglomerata ,chiar a fost tare frumos liniste strazile mai mult goale.Ce m-a impresionat ca erau foarte multi englezi varsta a 3-a.cool pupici hearts
Teosof multumim frumos .Aveau tot felul de ciudatenii,poate ajungeti si pe acolo nu se stie niciodata.pupici hearts
roxy_oxxy
Postat: Tuesday, May 26, 2009 8:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
newclap newclap newclap newclap superb..... e de-a dreptul superbnewclap newclap newclap
kali
Postat: Tuesday, May 26, 2009 8:18 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Foarte frumos! Merita vizitat!
Am observat ce feminina e Karinuta cu blugii aia stamti. Ce-mi place de ea! Si ce frumos pozeaza!coeur
ingerash
Postat: Tuesday, May 26, 2009 8:28 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Ely,multumesc de info!pupicidaca ne vom permite vreodata mergem si noiyes
Kiki
Postat: Tuesday, May 26, 2009 9:02 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ce excursie frumoasa ati avut in Malta!
Minunat! Mie mi-a placut! Are un aer arabesc, dar chiar mi-a placut. Si marea! Si Karinutza, care pozeaza asa frumos! firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed