Madalina3012

Profil: Madalina3012
Despre
Utilizator: Madalina3012
Nivel: Grupa mijlocie
Nume real:
Locatia Pitesti
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, February 22, 2018
Ultima vizita: Tuesday, January 21, 2020 8:44 PM
Numarul de postari: 281
[0.03% din toate postarile / 0.40 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Postat: Tuesday, January 21, 2020 5:45 PM
Mihaela eu zic sa mergi la medic daca se poate mai devreme. El e singurul care î?i poate spune ce s a întâmplat ?i ce tratament sa iei. Dupa cum ?i am zis eu am avut scurgeri Maro zilnic din saptamâna 9 pana în saptamâna 12 ?i totul e în regula. Eu una iau 3 arefam pe zi, 2 duphaston 3 nospa ?i 3 Magne 6.
Te pup. Ai grija de tine ?i sa ai grija sa nu ?i fie frig ?i fara efort. Nici o sticla de 2 litri sa nu o ridici. computerlove

TTC: noiembrie 2017
Eu: 27 ani El: 28 ani
Octombrie 2019:stimulare 1 - reusita
Doamne Doamne a făcut o minune!

Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Monday, January 20, 2020 5:33 AM
Mihaela14 wrote:

Madalina pupici multumesc draga mea!
Am tot intrat pe la gravidute dar n-ai mai scris nimic, spune-mi cum esti, cum merge sarcina? E pozitionata unde trebuie? Te zapacesc cu intrebarile!sic

Nu am scris nimic ca am trecut prin multe multe episoade. Am facut hiperstimulare la un ovar. Am fost internata 3 zile la spital ca nu mai puteam de durere la 6 saptamâni. Pe lânga asta având uterul bicorn ?i sarcina fiind pozi?ionata într un corn a trebuit sa ma duc la controale saptamânal pentru a ma asigura ca nu e o problema ?i cre?terea sarcinii sa sparga peretele uterin. La 9 saptamâni am avut o sângerare mai puternica inexplicabila care a continuat cu scurgeri maro pana de curând. Din fericire totul este bine. Am fost sâmbata la morfologie ?i totul este ok. Bebe este binecomputerlove

Postat: Sunday, January 19, 2020 7:38 PM
Mihaela14 wrote:

Sa fie cu noroc Roser!
Ioana succes si tie!
coeur

Felicitari Mihaelacoeur
Ma bucur mult pentru tine. Sa ai o sarcina u?oara computerlove

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Postat: Thursday, December 12, 2019 1:53 PM
Andreea06 wrote:
Criss90, daca poti te rog sa faci tickerul :)

Adina, ai avut eco? Te notez? topai

Rox, Madalina, voi vreti pe lista? V-a mentionat Carlita.

Trece ma ?i pe mine ?i cu ocazia asta va povestesc ce am pa?it zilele astea. Luni spre mar?i am avut dureri groaznice în partea stânga. Dupa ce am fost de urgenta la Pite?ti am venit la Polizu. Diagnostic hiperstimulare la ovarul stâng. Din fericire ovarul a mai scazut în dimensiuni ?i azi plec acasa. Însa o sa trebuiasca sa merg saptamânal la control deoarece am uterul bicorn ?i bebe e într un corn al uterului. Doctorii de aici au zis ca ar trebui sa mai coboare ca sa nu se dezvolte în corn. Ma rog la Doamne Doamne sa fie bine. Am facut vreo 3 ecografe ?i i am auzit inimioaracoeur
Pe de o parte sun fericita ca i am auzit inimioara e de alta parte îmi vine sa plâng când ma gândesc sa nu se întâmple ceva sa se dezvolte în corn ?i sa sparga pere?ii uteruluiuff

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 54
Postat: Thursday, December 5, 2019 10:28 AM
Bella.1 wrote:
Buna fetelor, tocmai am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani :) inca nu am ajuns la medic pentru o confirmare ferma. Am doar beta hcg pozitiv si test de sarcina pozitiv.
Intrebarea mea ar fi....sunt pe aici fete din Timisoara care imi pot recomanda un medic aici? Sunt relativ noua in oras...iar o recomandare sau o parere ar ajuta mult.
Multumesc.

Buna te-am urmarit la aspirante. Eu zic sa repe?i beta la 48 de ore sa vezi cum creste. Sarcina înca e prea micu?a ?i doctorul nu o sa vada înca nimic.
Doamne ajuta sa fie totul bine!

Postat: Wednesday, December 4, 2019 4:29 PM
Criss90 wrote:

Buna, ai fost la doctor? Ce ti-a spus?

E totul ok. Avem doar un bebe. S-a vazut mult mai bine vezicula. Creste bine. Astepatam saptamana viitoare sa-i auzim inimioara!coeur

Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:45 PM
Criss90 wrote:

Asteptam vesti bune! Cat ai acum?

5 saptamâni ?i 3 zile de la ultimul cm. 5 saptamâni ?i o zi cnf ovula?iei.

Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:12 PM
Va mul?umesc mult de încurajari. Pentru lini?tea mea o sa ma duc diseara ?i o sa stau mai linistita de acum încolo. computerlove

Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:00 PM
Criss90 wrote:

Aceeasi frica am avut-o si eu, cateva zile nu prea m-au durut, dar de ieri parca a explodat durerea. Sunt zile si zile. Joi am si eu programare. Va fi bineDistanceKiss , daca ai sub 6 sapt probabil se va vedea doar saculetul, sa nu te sperii. La mine la 5 sapt si 4 zile (joia trecuta) s-a vazut saculetul si ceva ce parea vezicula. Mi-a zis sa revin dupa o sapt pt ca inca este mica sarcina si e normal sa nu se vada embrionul.

Am fost saptamâna trecuta la control. Dar doctora mi a zis sa ma duc la orice simt eu ca e neinregula. Ma duc sa nu stau îngrijorata. Saptamâna trecuta ?i la mine la unul s a vazut sacul ?i vezicula. La celalalt doar sacul.
Ma duc sa fiu linistita. Ca saptamâna viitoare mai am un control.

Postat: Tuesday, December 3, 2019 11:55 AM
Felicitari Adina! Sa ai sarcina la termen si frumoasaBravoo computerlove