Ma enerveaza - 10

Options Ma enerveaza - 10
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Wednesday, June 17, 2015 11:23 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
bereea wrote:
Ceea ce ma tem este ca ma intalnesc cu ea pe strada si incepe iaralcool

Si nu bagi in seama! pupici Simplu. Nu stai la discutii! Nu are rost. Ai incercat, dar daca ai vazut ca nu se poate...
t-mihaela
Postat: Wednesday, June 17, 2015 9:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Bereea, of ...imi dau si eu cu subsemnata pe aici ca sunt patita.Eu mi-am facut doua reguli Regula 1 -nu raspund copilului ,nici in scris nici oral , nu e plodul meu nu ma doare capu sa-i fac educatie.Regula 2 ,nu atentionez parintii nici in scris nici oral ras ,nu mi-e sora, frate , nu ma doare capu ca-s badarani.Singurul lucru care il fac imi atentionez odrasla ca cutare nu are ce cauta in grupul ei de prieteni.Cam atat pot face ,recunosc ca as vrea sa fac mai mult eventual un pumn in freza dar sunt tzivilizata Big Laugh
Incidente de genul asta or sa mai fie,nu poti face tu educatie cu toti tampitii ca-s prea multi .
shirel
Postat: Thursday, June 18, 2015 12:21 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11795
Locatia: israel
Bereea am patit-o si eu numai ca in cazul meu copila respectiva mi-a povestit de ce face Oshry ca instructorul striga la Oshry si ca el nu este atent si cate si mai cate dar imi povestea de parca ea era instructoarea lui Oshry deci cu ura si gelozie si daaa m-am bagat in ea fiindca stiam ca mai tot timpul comenteaza despre toti cu rautate .In schimb eu am pus-o la punct cu diplomatie si cu respect.Pur ai simplu fetitza avea nevoie de limite pana unde poate merge cu rautatea si si le-a gasit cu mine...de atunci suntem cele mai bune prietene vorbeste frumos si-mi povesteste toate secretele ei ...chiar am avut noroc fiindca am cunoscut un alt copil care poate fi minunat.Daaar in general eu nu ma amestec in discutiile copiilor intre certurile lor doar imi corectez si imi indrum doar copii mei.Ai sa inveti cum si unde vei putea influentza uneork si pe prietenii din grupul Alexandrei ca sa fie si ei cat de cat si apropiati de tine
Incearca cumva sa treci peste asta fara prea mare valva intre voi parinti..nu mai raspunde nervilor lor...cateodata tacerea este cel mai bun raspuns si rezultat.computerlove
sousourel
Postat: Thursday, June 18, 2015 8:06 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Perfect de acord cu Shirel si Kali, am patit-o pe propria piele.

Insa deoarece am in posesie una bucata baiat care se mai bateuff s-a intamplat sa-l gaseasca un "prieten" mai mare al copilului, coleg de clasa si de suferinta, si sa-i invineteasca fata. Situatie in care, daca la scoala nu s-au luat masuri, a trebuit sa intervin, de frica sa nu se mai repete. Diriginta reactioneaza in felul urmator: "v-am spus sa nu mai aveti treaba cu ei (copiii mici), pe el (Victor) il stiu, este recalcitrant, asa ca oricum...."NuStiu

Desi nu eram in acord complet cu faptul ca ma duc sa vorbesc copilului mai mare, am facut-o.
bereea
Postat: Thursday, June 18, 2015 9:30 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22727
t-mihaela wrote:
Bereea, of ...imi dau si eu cu subsemnata pe aici ca sunt patita

De'acu -s patita si eu! Dar chiar n-am putut rabda cand a injurat-o practic ! Am vazut mereu ca-i raspundea urat fiica-mii, folosea cuvinte jicnitoare, dar cat timp erau intr-o anumita limita nu m-am bagat desi ma durea inima sa o vad pe Ale cu ochii umezi cand ii citea mesajele.
bereea
Postat: Thursday, June 18, 2015 9:34 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22727
shirel wrote:
Bereea am patit-o si eu numai ca in cazul meu copila respectiva mi-a povestit de ce face Oshry ca instructorul striga la Oshry si ca el nu este atent si cate si mai cate dar imi povestea de parca ea era instructoarea lui Oshry deci cu ura si gelozie si daaa m-am bagat in ea fiindca stiam ca mai tot timpul comenteaza despre toti cu rautate .In schimb eu am pus-o la punct cu diplomatie si cu respect.Pur ai simplu fetitza avea nevoie de limite pana unde poate merge cu rautatea si si le-a gasit cu mine...de atunci suntem cele mai bune prietene vorbeste frumos si-mi povesteste toate secretele ei ...chiar am avut noroc fiindca am cunoscut un alt copil care poate fi minunat.Daaar in general eu nu ma amestec in discutiile copiilor intre certurile lor doar imi corectez si imi indrum doar copii mei.Ai sa inveti cum si unde vei putea influentza uneork si pe prietenii din grupul Alexandrei ca sa fie si ei cat de cat si apropiati de tine
Incearca cumva sa treci peste asta fara prea mare valva intre voi parinti..nu mai raspunde nervilor lor...cateodata tacerea este cel mai bun raspuns si rezultat.computerlove

Da, da rautate multa.Si lipsa de educatie!Frumos i-am vorbit si eu , doar am atentionat-o ca e rusinos sa vorbeasca asa la varsta ei si ca, daca se mai intampla, o sun pe mam ei.Deci nu vad motivul pentru care s-a "aprins" maica-sa asa si nici nu i-am raspuns (mamei) asa cum ar fi trebuit de fapt.Mi-am pastrat mereu decenta si calmul in vorbire .Si da, am lasat-o sa vorbeasca singura dupa 2/3 mesaje ca incepuse sa delireze rau de tot.La varsta fetelor noastre prietenii trebuie controlati si indepartati daca este cazul. Cel putin eu asa voi face.

Sousourel, off si la tine!
t-mihaela
Postat: Saturday, July 25, 2015 5:54 AM

Cine se ofera sa-i dea un pumn in cap lu' Kaze?Astept oferte .A murit sor'sa si parca e batut de bleaga ,ignora pe toti sta ca un drama prince cu ochii beliti in aer.Azi e ziua lui nu s-a atins de tort .Cadoul il returnez maine, tortul nu pot ca l-am halit deja dar data viitoare nu mai pupa,am stat ieri pana la 12 cu astia mici sa il facem .NuImiPasa eu nu suport fitze dinastea ,mai ales ca nu aveau cine stie ce stransa relatie ,el e plecat de la 20 de ani...mofturi si teatru ieftin .bataus
Eu nu bocesc dupa morti,...doamne fereste iti moare un copil atunci nu mai esti om dar frate ,sora mama, toti ne caram intr-o zi NuImiPasa

aurishta
Postat: Saturday, July 25, 2015 9:03 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Mihaelo, Mihaelo, n-ai nici un pic de compasiune pentru durerea omului!Hilar
Poate ca se gandeste ca nici randul lui nu e departe! rambo
t-mihaela
Postat: Saturday, July 25, 2015 3:31 PM

aurishta wrote:

Poate ca se gandeste ca nici randul lui nu e departe! rambo

hohot No,eu sunt pe lista inaintea lui.alcool
Josefina
Postat: Sunday, July 26, 2015 2:00 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/12/2015
Postari: 144
hohot dance Cred ca topicul ar trebui sa se numeasca "fara suflet"!!! hohot hohot hohot
praslea_cel_voinic
Postat: Monday, July 27, 2015 4:55 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Azi am iesit la un lac de pe langa oras si m-au enervat barcile cu motor!!! Nu inteleg de ce unii ies pe lac cu barca Si apoi tot aproape de mal trag Si mai fac Si intalnire intre barci, stateau vreo 10 una langa alta asa uff . Nu de alta, dar copiii stateau in aceeasi apa cu uleiul lor Argue
Mihaela, da-i timp sa "grieve", Cheek Kiss
t-mihaela
Postat: Monday, July 27, 2015 6:15 AM

Josefina wrote:
hohot dance Cred ca topicul ar trebui sa se numeasca "fara suflet"!!! hohot hohot hohot

Chiar asa?salut
aurishta
Postat: Monday, July 27, 2015 7:43 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Josefina wrote:
Sau, mai bine zis, " Un Nu! hotarat siropului!"Lol
Josefina
Postat: Monday, July 27, 2015 8:20 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/12/2015
Postari: 144
Ei,cineva tot trebuie sa PAPE siropul,ca e raspandit in lume(unii prefera dulcegariile,nu pot trai fara ele,se iau in brate,isi declara sentimente...dulci,plang de doruri);stii tu cum proverbul:"cine poate oase roade,cine nu,nici carne moale"!Cheek Kiss
kali
Postat: Monday, July 27, 2015 11:13 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Aurishta, eu cred ca ai un fan pe-aici Big Laugh, ca vad postari la subiectele unde esti tu prezenta, cu foarte putine - spre deloc - exceptii iar replicile iti sunt adresate tie in mare parte.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed