ma doare bratul !!!

Options ma doare bratul !!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 11:11 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Fetelor , de vreo 3 saptamani ma doare bratul stang , daca vreau sa apuc ceva ma doare , sau daca vreau sa ma sprijin in mana , sau sa ridic mana in sus ....seara la fel , la inceput ma durea mai putin , acum vad ca pe zi ce trece ma doare parca mai tare . La inceput m-am gandit ca am dormit eu stramb si poate de aia ma doare mana . Acum cred ca poate e de la aerul conditionat de aici din birou , ptr ca este chiar in spatele meu ...oare plans

Ma doare la umar si mai ales partea de la cot in sus ,......voi ce credeti , de la ce ar putea fi ? Ce as putea sa fac ca sa nu ma mai doara ?oare oare
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 12:46 PM

plans plans plans se pare ca nu ma poate ajuta nimeni !!!? oare oare oare
Miri
Postat: Friday, July 7, 2006 12:50 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Pai eu abia acum am vazut ca ceri ajutor!banghead
Forta musculara ai la fel,in ambele brate?(poti sa ridici aceeasi greutate si cu o mina si cu cealalta?)
Poti sa atingi si sa presezi,rind pe rind,policele de fiecare deget,la bratul afectat?
Te doare si coloana,la un anumit nivel?

Aerul conditionat poate fi de vina,sa nu iti cauzeze o nevrita.Se trateaza cu antialgice(ibuprofen,diclofenac...)si cu masaj antiinflamator la locul dureros de pe coloana(daca exista)
Repet:important sa ai forta musculara egala la ambele brate!!!!
kali
Postat: Friday, July 7, 2006 12:53 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14332
Georgy, eu habar n-am ce ar putea fi, mai ales ca te doare umarul ...oare
Daca ar fi tot bratul ( ca o slabiciune) ar putea fi de la o lipsa de magneziu, de la inima, dar asa... poate chiar e de la aer conditionat...
As vrea sa te ajut, dar nu ma pricep si decat sa-mi dau degeaba cu parerea...
stele_pe_cer
Postat: Friday, July 7, 2006 12:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Ideal ar fi s ate vada un medic si, daca e cazul, sa faci o radiografie.Pana atunci, poti cumpara de la Plafar Apireven (este natural) sau Diclofenac,Lioton de la farmacie.Daca in 3 saptamani durerea nu a cedat, nu va ceda nici de la medicamentele enumerate mai sus, decat temporar probabil, deci, tot medicul va trebui sa depisteze cauza si sa o trateze.

Daca ar fi fost o durere provocata de reumatism, cu siguranta ai fi avut fluctuatii de durere,adica azi te doare, maine nu...si tot asa, dupa cum se skimba vremea.

Multa sanatate si nu mai amana vizita la medic!
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 12:54 PM

Miri wrote:
Pai eu abia acum am vazut ca ceri ajutor!banghead
Forta musculara ai la fel,in ambele brate?(poti sa ridici aceeasi greutate si cu o mina si cu cealalta?)
Poti sa atingi si sa presezi,rind pe rind,policele de fiecare deget,la bratul afectat?
Te doare si coloana,la un anumit nivel?

Aerul conditionat poate fi de vina,sa nu iti cauzeze o nevrita.Se trateaza cu antialgice(ibuprofen,diclofenac...)si cu masaj antiinflamator la locul dureros de pe coloana(daca exista)
Repet:important sa ai forta musculara egala la ambele brate!!!!

degetele sunt ok, insa cu forta musculara , cam greu , adica daca vreau sa ridic un biblioraft , il ridic dar ma doare rau bratul ....si daca vreau sa imi dau cu mana parul din fata , ma doare bratul ,,,,,,
coloana m-a durut acum 2 zile cand am fost pusa la pat , cu febra , frisoane , si stare nasoala .....acum nu ma doare coloana

pupici multi ptr raspuns si mersi mult ...pupici pupici pupici
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 12:57 PM

stele_pe_cer wrote:
Ideal ar fi s ate vada un medic si, daca e cazul, sa faci o radiografie.Pana atunci, poti cumpara de la Plafar Apireven (este natural) sau Diclofenac,Lioton de la farmacie.Daca in 3 saptamani durerea nu a cedat, nu va ceda nici de la medicamentele enumerate mai sus, decat temporar probabil, deci, tot medicul va trebui sa depisteze cauza si sa o trateze.

Daca ar fi fost o durere provocata de reumatism, cu siguranta ai fi avut fluctuatii de durere,adica azi te doare, maine nu...si tot asa, dupa cum se skimba vremea.

Multa sanatate si nu mai amana vizita la medic!

m-am gandit si eu sa merg la medic , insa am zis dupa ce vin de la amre , ca mi-e frica sa nu imi spuna ceva ce sa imi stice buna dispozitie in co ....banghead banghead

pupici pupici pupici
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 12:58 PM

kali wrote:
Georgy, eu habar n-am ce ar putea fi, mai ales ca te doare umarul ...oare
Daca ar fi tot bratul ( ca o slabiciune) ar putea fi de la o lipsa de magneziu, de la inima, dar asa... poate chiar e de la aer conditionat...
As vrea sa te ajut, dar nu ma pricep si decat sa-mi dau degeaba cu parerea...

iti multumesc mult kali ...pupici pupici pupici
kali
Postat: Friday, July 7, 2006 1:04 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14332
Pentru putinras pupici
Kiki
Postat: Friday, July 7, 2006 1:07 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Si pe mine m-a durut intr-o perioada umarul dar a mers cu masaj cu diclofenac mentolat.
Miri
Postat: Friday, July 7, 2006 1:09 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Georgy,eu zic sa faci un control inainte de a pleca la mare.
Iar faza asta"coloana m-a durut acum 2 zile cand am fost pusa la pat , cu febra , frisoane , si stare nasoala "nu poti sa o ignori,mai ales daca nu ai avut alt motiv de febra si frisoane!pupici
Te doare tot bratul sau simti ceva ca un curent care traverseaza mina?Daca da,care e "traseul"curentului?uff
g_nicoleta2000
Postat: Friday, July 7, 2006 1:10 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Adinutza, multa sanatate! Sper sa te simti mai bine de le o zi la alta ca nici concediu cu dureri nu-i distractiv. Eu cu fastum gel ma mai tratam dar durerile erau de slaba intensitate si durata.
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 1:32 PM

Miri wrote:

Te doare tot bratul sau simti ceva ca un curent care traverseaza mina?Daca da,care e "traseul"curentului?uff

DA , cam asa , traseul este de la cot in sus pana la umar si raspunde durerea si in spatele umarului .
georgy_adinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 1:34 PM

O sa incerc azi sa merg la farmacie sa iau ceva , si sa incerc diseara un masaj cu gel .....sa vedem dak maerge ...oare oare
alinutza
Postat: Friday, July 7, 2006 2:43 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/4/2006
Postari: 448
Locatia: Timisoara
Si eu am dureri de genul asta, dar eu am artroza la umeri si la genunchi din cauza sportului de performanta. O tratez cu diclac, un unguent pe baza de diclofenac si in fiecare seara fac anumite miscari de gimnastica medicala care mi-au fost recomandate de un kineto-terapeut. Dar, ca si tine, nici eu nu mai puteam de durere. Unde mai pui ca aveam si copilul mic, ma durea coloana in zona lombara, ma dureau genunchii cind ma ridicam in picioare si umerii ma faceau sa urlu cind trebuia sa ridic mina. Acum sint ok. Dar asta dupa un tratament de o luna cu curenti, gimnastica si inot. Acum ma mai dor umarul drept(ca-i mai solicitata) si coloana, din cind in cind, daca fac eforturi mai mari.

Cel mai bine ar fi sa te vada un medic. NU mai amina, ca situatia actuala nu te ve lasa sa te distrezi la mare....va fi un chin..

Sanatate multa!flowers flowers flowers
pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed