Loviturile

Options Loviturile
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, July 10, 2007 10:43 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
In ultima vreme Leea e plina de vanatai, cicatrici, zgarieturi, julituri si lista ar putea continua. Siguranta ei e o problema pt. noi. Mereu se urca unde nu te astepti, nu e atenta pe unde merge, unde sunt balariile mai mari acolo se baga, spre disperarea noastrabanghead Acum e pe gard, acum e jos de pe gard. Are mama doi baietialcool !
Cele mai periculoase lovituri le serveste in zona ochilor (pometi si arcada), are un ochi tumefiat, parca a boxat in ring si asta numai de la coltul mesei din bucatarie. Am luat aparatori pt colturi, dar Andrei a fost curios cum arata si le-a desfacut si a aruncat ambalajul la gunoi, intre timp s-a dus gunoiul la pubela si am ramas fara instructiunile de montaj. Stie cineva cum se monteaza? Sunt de la Chicco.
Kiki
Postat: Tuesday, July 10, 2007 10:47 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Trebuie sa aiba o banda adeziva cu fata dubla, daca sunt alea pe care le stiu eu. Sunt din alea de plastic transparent? un fel de plastic moale...
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, July 10, 2007 11:00 PM

multam kikipupici!
alea sunt, dar nu am gasit nici un fel de banda adeziva la ele. tre sa intreb odrasla cea mare, poate stie ceva. Curiozitatea lui!angry Am mai dat si o groaza de bani pe ele. banghead daca nu gasesc am sa le lipesc cu super-glue.
Cristy
Postat: Tuesday, July 10, 2007 11:05 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
mariuta wrote:
multam kikipupici!
alea sunt, dar nu am gasit nici un fel de banda adeziva la ele. tre sa intreb odrasla cea mare, poate stie ceva. Curiozitatea lui!angry Am mai dat si o groaza de bani pe ele. banghead daca nu gasesc am sa le lipesc cu super-glue.

Trebuie sa existe de cumparat o astfel de banda adeziva, incearca la magazile specifice...Mult succes cu Leea...pupici pupici pupici
Kiki
Postat: Tuesday, July 10, 2007 11:43 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Asa-i cum zice Cristy. Trebuie sa fie banda.
Eu nu am vazut cum se monteaza, le-am vazut gata montate la cineva (pe mine nu ma preocupa subiectul pt ca nu am coltzuri hohot mobila mea e fara coltzuri, doar la birou am insa Dav nu a "ochit" pana acum nici unul alcool ).
Poate a aruncat-o pustiul cu tot cu ambalaj ras
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, July 11, 2007 8:22 PM

Am gasit, in seara asta le montez.bounce bounce bounce
g_nicoleta2000
Postat: Monday, July 16, 2007 3:37 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Si dupa ce le-ai montat a fost mai bine?
La noi Alex are picioarele jumulite, alearga, cade, face "becuri" la genunchi. Ea le-a spus becuri la julituti si am lasat-o si noi asa. Cand se trec spune cu parere de rau " s-au stricat becurile!"ras . ce sa-i explic ca s-au vindecat genunchii, nu am intaietate, plangem dupa becurile din genunchi.
MNiko
Postat: Monday, July 16, 2007 3:39 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
g_nicoleta2000 wrote:
La noi Alex are picioarele jumulite, alearga, cade, face "becuri" la genunchi. Ea le-a spus becuri la julituti si am lasat-o si noi asa. Cand se trec spune cu parere de rau " s-au stricat becurile!"ras . ce sa-i explic ca s-au vindecat genunchii, nu am intaietate, plangem dupa becurile din genunchi.

hohot hohot hohot hohot
Nu pot sa ma abtin! De unde i-o fi venit ideea de "becuri"?scratch
g_nicoleta2000
Postat: Monday, July 16, 2007 3:40 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
MNiko wrote:

hohot hohot hohot hohot
Nu pot sa ma abtin! De unde i-o fi venit ideea de "becuri"?scratch

Sta foare bine la capitolul idei, toata lumea care o aude vorbind de becurile ei rade,hohot , asta este in capul unui copil de 2 ani.
delfinasa
Postat: Monday, July 16, 2007 3:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
hohot hohot hohot Mai, beculetele sunt bune sa vada mai bine pe unde sa se-mpiedice sic angel ...pupi de la noi, Alexutza, sa nu usture tare cand le faci pupici
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, July 17, 2007 8:24 AM

g_nicoleta2000 wrote:

Macar mai aparam capul si ochii. Genunchii si coatele sunt catastrofa. Parca ar fi la rugby, asta e ... o protejam cat putem.
Lilly of the valley
Postat: Sunday, October 7, 2007 10:25 AM

Vineri seara ne-am ales cu capul spart, curs sange si sperietura cat cuprinde (eu, Leea si Andrei). Nu mai ocheste colturile, in schimb putem sa-i spunem Leea alpinista. A cazut de pe unul din rafturile bibliotecii, de unde mai sterpeleste cate o carte sa "schie si sa deseneze".nervi
Am crezut ca o sa se invete minte, dar joaca preferata ramane cocotatul la rafturile cu carti.tunete
taki
Postat: Sunday, October 7, 2007 10:26 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
mariuta wrote:
Vineri seara ne-am ales cu capul spart, curs sange si sperietura cat cuprinde (eu, Leea si Andrei). Nu mai ocheste colturile, in schimb putem sa-i spunem Leea alpinista. A cazut de pe unul din rafturile bibliotecii, de unde mai sterpeleste cate o carte sa "schie si sa deseneze".nervi
Am crezut ca o sa se invete minte, dar joaca preferata ramane cocotatul la rafturile cu carti.tunete

Ufff, insanatosire grabnica si fara alte capete sparte pe viitor! angel pupici
Lilly of the valley
Postat: Sunday, October 7, 2007 10:32 AM

taki wrote:

Ufff, insanatosire grabnica si fara alte capete sparte pe viitor! angel pupici

Multumim!pupici
Fluturas
Postat: Sunday, October 7, 2007 11:03 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
pupici din partea noastra sa treaca repede durerea
si karina s-a ales astazi cu o lovitura in cap.a cazut si s-a lovit de un colt de la dulap.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed