Lovituri la cap copii

Options Lovituri la cap copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
serbest sorina
Postat: Wednesday, March 26, 2008 4:16 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
fetita mea are 1 an si 4 luni si azi a dat cu capul urat de tocul de la usa si are un cucui de toata frumusetea si as dori sa stiu daca ar pute avea ceva urmari urate,in spatele capului s-a lovit.
MNiko
Postat: Wednesday, March 26, 2008 4:24 PM

serbest sorina wrote:
fetita mea are 1 an si 4 luni si azi a dat cu capul urat de tocul de la usa si are un cucui de toata frumusetea si as dori sa stiu daca ar pute avea ceva urmari urate,in spatele capului s-a lovit.

Trebuie sa o urmaresti sa nu isi piearda echilibrul, sa nu devina somnolenta, sa nu vomite, sa nu-si piarda cunostinta. Daca apare vreuna din astea fuga la medic(urgent!). A urmareste-i si temparatura si sa iti notezi ora la care s-a lovit.
serbest sorina
Postat: Thursday, March 27, 2008 7:50 AM

ok,iti multumesc din suflet. cu dezechilibratu e mai greu sa-mi dau seama pt. ca la ea e ceva normal sa se dezechilibreze si cu somnolentele la fel,e mai tot timpu obosita si-mi casca intr -una
Lilly of the valley
Postat: Thursday, March 27, 2008 7:56 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
serbest sorina wrote:
ok,iti multumesc din suflet. cu dezechilibratu e mai greu sa-mi dau seama pt. ca la ea e ceva normal sa se dezechilibreze si cu somnolentele la fel,e mai tot timpu obosita si-mi casca intr -una

cascatul mai indica si plictiseala, trebuie sa verifici daca nu adoarme nejustificat de repede de la ultimul somn.
dya
Postat: Thursday, March 27, 2008 9:27 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
serbest sorina wrote:

Trebuie sa compari starea de dinainte cazatura cu cea de dupa cazatura , si doar daca ti se pare ceva altfel decit inainte poti sa te alarmezi si sa mergi la medic.
serbest sorina
Postat: Wednesday, April 2, 2008 9:12 PM

mersi mult de sfaturi,am fost deja la medic pt. ca mi s-a parut ca-i e tot timpul somn mai mult decat innainte si i-a facut si film la cap dar e totul in regula,insa cuciu mai are si-n zi de azi.
dya
Postat: Wednesday, April 2, 2008 9:24 PM

Ma bucur ca sunteti bineangel , lasa ca o sa-i treaca el si cucuiulpupici ....locatia ta este Germania , daca da atunci sunt convinsa ca nu este nimik exact asa cum au spus .ras
AdrianaC
Postat: Sunday, May 11, 2008 8:07 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17546
Locatia: Bucuresti
Uff fetelor, si noi am patit-o din nou. Vineri seara Andrei a fugit de mine prin camera lui sa nu il prind sa il imbrac in pijama si a cazut cu capul si urechea stanga de comoda.

De data asta am stiut ce sa ii fac, caci eram patita de la ultima cazatura (cea pentru care am si deschis topicul asta), i-am pus rapid ceva rece pe locul respectiv, cap + cartilajul urechii, a urlat ca din gura de sarpe de ziceai ca moare in secunda 2, dar pana la urma nu a facut deloc cucui sau umflatura din aia urata.

Si pe mine m-a derutat putin somnul pentru ca era 21:30 si oricum ar cam fi venit ora de somn, dar am citit mai multe pe net si m-am linistit. L-am supravegheat totusi pana azi, sa nu devina somnolent, sa nu isi piarda echilibrul, sa nu ii fuga ochisorii, sa urmareasca un creion plimbat in fata ochilor lateral si sus-jos, sa prinda, sa arunce, sa danseze....

Nu si-a pierdut deloc cunostinta si la 15 min dupa lovitura se zbenguia iar, asa ca am zis ca totul e OK si nu am mai mers la medic. Nu imi place insa ca lovitura a fost fix in spatele urechii, si imi e teama sa nu ii afecteze cumva auzul, dar deocamdata mai asteptam.

Pupici piticilor nazdravani si cataratori !
Cristy
Postat: Sunday, May 11, 2008 10:25 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
pale offf ...

Multa sanatate lui Andrei cel mic si zburdalnic...

Daca ai stii cat tip le fetele mele cand alearga de nebune prin casa banghead , oricum nu ajuta plans
ingerash
Postat: Sunday, May 11, 2008 11:07 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Adriana,ce sperietauranervi ,numai cand aud ca s-au lovit mi se face pielea gainii.
Andrei ,pupam urschiusa sa trecapupici

Ieri Madalina se tot balanganea la mine in brate si a venit brusc cu capul de birounervi nervi nervi ,i-am pus repede o compresa si apoi i-am tinut o lingura in locul respectiv.Are o usoara vanataie dar cucui nu a facut.
dya
Postat: Sunday, May 11, 2008 1:37 PM

Andrei pupici de la noi sa treaca buba .pupici pupici pupici Ma bucur ca nu ai patit nimic.
AdrianaC
Postat: Monday, May 12, 2008 3:16 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17546
Ei daaa, ca 1 lovitura nu era de ajuns !!! banghead banghead banghead banghead nervi nervi nervi nervi

Azi la curte, pe la 19:30, noi jucam magarusul (eu cu Alice si cu tati, si Andrei se tot baga si el printre noi). La un moment dat, nu stiu cum a reusit, s-a lovit de tati si a picat iar cu capul pe jos. S-a lovit de data asta la spatele capului, usor lateral, si cred ca destul de rau.

Ma dispera copilul asta, nu mai rezist ! Numai la cap se loveste mereu !!! rambo rambo rambo angry angry angry boxing boxing
ingerash
Postat: Monday, May 12, 2008 8:30 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Vai,sper ca nu s-a lovit grav.Pupici sa treaca sperietura si buba lui Andreipupici pupici pupici pupici pupici pupici angel
dya
Postat: Monday, May 12, 2008 8:33 AM

Adriana , nu stiu ce sa-ti zicpale cry ....decit ca-mi pare rau si trimitem pupici la Andreiut. pupici pupici pupici
adrianayo2003
Postat: Saturday, February 7, 2009 8:44 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/17/2007
Postari: 1368
Azi ne-am ales si noi cu un cucui in adevaratul sens al cuvantului. Mi-a cazut din pat pe spate si s-a lovit cu capul de parchet.... si totul din vina mea..nervi ..vb la tel si nu am fost atenta la el.
Am observat ca daca il ating incepe imediat sa planga. Oare e grav ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed