Lovitura puternica la san

Options Lovitura puternica la san
Subiectul anterior · Subiectul urmator
vella
Postat: Friday, October 17, 2008 5:44 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna fetelor,

Am zis sa va tin la curent cu starea mea.
Nu am mai ajuns la dr. pt ca nu ma mai doare!!! topai
Surprinzator dupa ce am inceput sa iau capsulele astea, la 3 saptamani deja incepuse sa se amelioreze durerea iar acum dupa 30 pastile sunt ok!
Sanatate multa!
Miri
Postat: Saturday, October 18, 2008 9:47 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Sanatate multa si tie!Ma bucur ca totul e ok!thumright
marivic
Postat: Sunday, November 29, 2009 10:10 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13334
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Buna,fetelor!Am forumit de m-am rupt pt.beleaua mea si google m-a trimis aici,....unde aici?aici la noi pe 7 pitici.Ce-am patit?Fiindca e topic inceput de Adriana,hai sa continui si eu.Astazi am fost la targul de carte Gaudeamus,am fost foarte fericita ca am gasit niste carti care mi se cereau la facultate,am gasit niste material didactic cu care am sa lucrez la grupa si cel mai fericit moment care mi-i s-a intamplat a fost acela de a o intalni in carne si oase pe MARGARETA PASLARU,la lansarea filmului,,VERONICA ''SI ,,VERONICA SE INTOARCE''.Am rugat-o sa-mi dea un autograf pt.Victorasul meu care este innebunit dupa acest film,ba chiar am facut si o poza cu dansa,...eram foarte,foarte emotionata.M-am dus la toaleta,cand am iesit de acolo,usa avea un arc foarte puternic,eu am bagat piciorul intre usa si prag si am vrut sa ies,iar ea m-a pocnit drcu clanta direct in san.Am zis ca lesin de durere,...ma mai doare si acum ,dupa 10 ore aproape,....am venit acasa si am pus gheata,bineinteles,atunci pe moment mi-am pus un servetel ud cu apa rece pana acasa.Fetelor,mi-este o frica de mor;stiti ce paranoica sunt eu cu cancerul de san,...cu mama,etc.Oare este relevanta o eco mamara asa repede?Miri,....tu stii?maine merg la medicul meu de familie,dar parca as erge si la o eco mamara,...Ce sa fac?Mor de atatea ganduri si frica,........................plans plans plans plans plans pale pale pale pale
ingerash
Postat: Sunday, November 29, 2009 11:05 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
marivic,mergi la medic,nu-ti mai fa ganduri negrepupici iti doresc numai bineangel
marivic
Postat: Sunday, November 29, 2009 11:22 PM

Multumesc,Mihaela,...maine la prima ora,ma duc,....angel Dumnezeu sa ma ajute!angel
raly
Postat: Monday, November 30, 2009 7:40 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25870
Locatia: M e d i a s
Marivic sanatate multa,pentru linistea ta du-te!computerlove computerlove
Laura
Postat: Monday, November 30, 2009 8:10 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Marivic, e normal sa doara dupa o lovitura puternica. Cred si sper ca nu e nimic serios. Multa, multa sanatate! angel pupici computerlove
marivic
Postat: Monday, November 30, 2009 8:37 AM

RALY,LAURA,va multumesc pt.sfaturi;am programare acum la 10 .ma duc sa vad ce-mi spune,....va spun dupa aceeaangel angel angel
Ely
Postat: Monday, November 30, 2009 9:07 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Marivic sa auzim vesti foarte bune, si totusi pentru linistea ta e bine sa faci o echografie.hearts
Ana
Postat: Monday, November 30, 2009 12:12 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Marivic sa auzim de bine,ai sa vezi ca nu e nimica doar o lovitura!!!
Multa sanatate mami!!!computerlove iloveyou
marivic
Postat: Monday, November 30, 2009 1:19 PM

ELY,ANABELLA,multumesc!pupici pupici Am fost la doctora si mi-a zis ca nu s-a facut hematom,dar sa mai pun si azi gheata si sa ma ung cu Mastoprofen gel,si sa fac o eco peste 1-2 saptamani.M-a palpat si a zis ca nu s-a format nimic,momentan,dar eu sunt ,,varza''.Ma gandesc la mama,ma gandesc la ce se va intampla,daca se va intampla si tot asa,....Am sa merg sa fac si o eco ca sa ma linistesc eu momentan,....
bulinutza
Postat: Monday, November 30, 2009 3:02 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Marivic, eu zic sa nu-ti mai faci chiar asa mari probleme.
Pt linistea ta,fa tot ce ti-a spus dr, fa un echo peste 1-2 saptamani, dar te rooooooooooooooog linisteste-te...faptul ca ai in antecedente cancer de san nu are nicio legatura cu lovitura de ieri...iar in literatura de specialitate cazuri de cancer in urma loviturilor au fost foarte rar mentionate din cate stiu eu...

Te rooooog mult alunga-ti gandurile astea...

Te imbratisez cu mare drag, ai grija de tine!!computerlove computerlove computerlove
marivic
Postat: Monday, November 30, 2009 4:11 PM

Ohh,ALINA,multumesc din suflet pt.gandurile tale frumoase si pozitive;sper sa-mi revin caci de miercuri ma duc iar la munca si piticii mei cand ma vad trista incep sa planga,....sper sa ma pot relaxa pana miercuri,....INCERC,va jur ca incerc sa nu ma gandesc,dar parca gandurile acstea ale mele sunt nebune,se intorc si ma rascolesc.PROMIT ,angel ca incerc sa ma linistesc.MULTUMESC,ALINA,din suflet,.....hearts pupici pupici pupici computerlove
iuliana
Postat: Wednesday, January 13, 2010 11:14 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/29/2009
Postari: 53
Locatia: mehedinti
cu lovitura la san nu este de glumit.matusa mea a fost lovita de un cal cred cu copita iar in 3 ani saraca s-a dus,pur si simplu nu a avut ce s-ai mai faca.a suferit operatii foarte multe dar intr-un final organismul slabit a cedat.
AdrianaC
Postat: Sunday, May 29, 2011 4:29 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17601
Locatia: Bucuresti
Iata ca am patit-o din nou... la 4 ani distanta de ultima lovitura la san...

Pe 6 mai, in toiul curateniei si dezastrului din casa cu varuitul camerelor copiilor, m-am impiedicat de un covor strans si m-am lungit cat sunt de mare pe jos. Am cazut blana, nu am apucat sa pun nici mana, nici genunchi... nimic.

M-am lovit rau la umar (dar care intre timp a trecut) si la sani (dintre care la unul ceva mai rau).

Am facut o frumusete de vanataie, intre timp vanataia s-a dus, insa sanii tot ma dor si parca simt ceva la palpat...

Tot imi fac curaj sa ma duc la o ecografie... insa nu prea am curaj.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed