Lovitura puternica la san

Options Lovitura puternica la san
Subiectul anterior · Subiectul urmator
spezam
Postat: Tuesday, July 17, 2007 11:34 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/21/2006
Postari: 243
Locatia: Bucuresti
Cristy wrote:

Am patit-o si eu rau de tot cand eram insarcinata in luna a 7-a cu Eden... m-am impiedicat si am plonjat pur si simplu pe san si pe burta....singurul lucru pe care am reusit sa il fac oarecum, a fost sa ma intorc pe o parte ca sa nu cad direct pe burta si atunci mai toata greutatea corpului a fost pe o parte.. deci sanul uff...singurul meu noroc a fost ca purtam un sarafan de blugi cu material tare si dur astfel cred ca lasam parte din san pe astfalt....uff

Cristy, ai avut mare noroc! Presupun ca nu ai avut nici o problema cu sanul.

Adriana, sper ca esti si tu OK! NU ai mai spus nimic referitor la lovitura ta.
Laura
Postat: Wednesday, July 18, 2007 12:22 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Adriana,stai linistita,nu cred ca e ceva grav! Doare in urma impactului puternic,va ma durea o perioada! Pentru linisea ta,consulta un medic,eventual fa o mamografie!
Multa,multa sanatate! pupici
Miri
Postat: Wednesday, July 18, 2007 10:04 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Adriana, esti bine?oare
AdrianaC
Postat: Wednesday, July 18, 2007 11:45 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17481
Fetelor, incerc sa nu ma mai gandesc, sau sa gandesc pozitiv, pentru ca totul s-a petrecut vineri, pe 13 iulie, iar pentru mine 13 este in general un numar norocos. Sper sa fi fost si de data aceasta, mai ales ca marti noapte a murit unchiul meu, de cancer.uff

Mi-am facut o programare pentru luni la un medic ginecolog si apoi la o echografie mamara. Sper sa fie totul in regula si sa nu imi spuna ca am nu stiu ce cat de mic (sau mare) pe acolo chiar inainte de concediu ca numai concediu nu va mai fi ala.

Ciudat este ca desi am luat o cazatura zdravana, nu am nicio vanataie, cat de mica. In schimb la palpat ma doare. Sper sa ma doara numai din cauza impactului si sa nu am si alte cauze.uff
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, July 18, 2007 11:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Speram sa fie bine. Multa sanatate! Condoleante!
Kiki
Postat: Thursday, July 19, 2007 12:00 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Adriana, sincere condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca!
AdrianaC
Postat: Thursday, July 19, 2007 6:26 PM

Multumesc Mariuta, Kiki pupici
Miri
Postat: Thursday, July 19, 2007 8:54 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Adri, multa sanatate si sa auzim vesti bune, dupa controlul la medic!
Condoleante pentru unchiul tau...banuiesc ca e cel despre care am discutat cu ceva timp in urma...!

AdrianaC
Postat: Sunday, July 22, 2007 4:19 PM

Miri wrote:
Adri, multa sanatate si sa auzim vesti bune, dupa controlul la medic!
Condoleante pentru unchiul tau...banuiesc ca e cel despre care am discutat cu ceva timp in urma...!

Multumesc Miri. Oricum am inima cat un purice si deja am devenit bolnavul inchipuit, mi se pare ca simt tot felul de chestii pe acolo, care mai de care mai ciudata.

Multumesc si pentru condoleante, da, e unchiul pe care l-au operat anul trecut prin ianuarie si caruia atunci nu ii mai dadeau decat maxim 4 luni. Uite ca a mai avut la dispozitie inca 1 an si 6 luni uff
Ely
Postat: Sunday, July 22, 2007 5:37 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Adriana o sa fie totul bine ai sa vezi asa ai sa te linistesti ,ar fi fost mai rau sa nu mergi la doctor ca atunci cred ca mereu te gandeai acolo.pupici
AdrianaC
Postat: Monday, July 23, 2007 8:54 PM

AdrianaC wrote:
Fetelor, incerc sa nu ma mai gandesc, sau sa gandesc pozitiv, pentru ca totul s-a petrecut vineri, pe 13 iulie, iar pentru mine 13 este in general un numar norocos. Sper sa fi fost si de data aceasta, mai ales ca marti noapte a murit unchiul meu, de cancer.uff

...

Revin cu vesti "calde".
Azi am fost la medic, asa cum eram programata. Medicul ginecolog, dupa consult, mi-a spus ca nu se simte niciun nodul si nicio umflatura la niciunul dintre sani. La insistentele mele si pentru linistea mea mi-a dat si trimitere la echo mamara, desi radea de mine si imi zicea ca mai degraba imi da trimitere la radiografie torace, sa nu imi fi fisurat vreo coasta ras. Eu imi facusem dinainte programare si la echo, ca stiam ca o sa il conving pana la urma, asa ca am mers repejor si la echo. I-am povestit doctoritei respective intreaga patanie, mi-a facut echo mamara la ambii sani si yes yes yes NU AM NIMIC !!! NICIUN NODUL, NIMIC SUSPECT PE ACOLO !

SE PARE CA DIN NOU NUMARUL 13 A FOST PENTRU MINE CU NOROC !yes

Din pacate nu si numarul 23 uff . De ce? Pai azi era sa dea masina peste mine, mi-am sucit o glezna, mi-am julit zdravan un picior si cred ca mi-am fisurat un deget de la picior pentru ca s-a umflat si s-a invinetit foarte rau ras . Asa ca, pentru a nu ma plictisi cumva inainte de plecarea in Grecia, maine ma duc din nou la medic, sa fac o radiografie si sa vad daca mi-am rupt / fisurat degetul sau ce naibii am mai facut si acolo. Cert e ca nu prea mai pot calca deloc hohot , dar comparativ cu perspectiva unor noduli, posibil cancerigeni, acest aspect e chiar floare la ureche. Cum se zicea? Ca daca pici in genunchi te mariti? Si ce se intampla daca esti deja maritata ras ras ras ?
Cristy
Postat: Monday, July 23, 2007 9:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
ras ras ras

Sa nu crezi ca rad de necazul tau (doamne fereste)... doar ma gandeam ca poate aveti abonament la medic pentru ca il onorati cu foarte mare frecventa...ras

Ei, lasa ca trece si piciorul ( bine ca nu trebuie sa conduci .. va duce avionul spre Greciasic )... cat despre san eram sigura ca va fii OK...thumright

Multa sanatate si ai grija de tine flowers
AdrianaC
Postat: Monday, July 23, 2007 10:50 PM

Multumesc ! Parca am intrat acum intr-o pasa proasta ! M-o fi "pomenit" multa lume, si toate "pomenirile" la un loc intr-un final si-au facut efectul hohot
Kiki
Postat: Monday, July 23, 2007 11:19 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Adriana, ma bucur tare mult ca nu ai nimic...la sani...dar cu piciorul, mergi sa faci neapart radiografie. Sper sa nu-ti fi rupt nimic pe acolo...ca e cam naspa sa stai cu tot piciorul in gips din cauza unui deget. Iti zic eu ca-s patita plans
Fluturas
Postat: Tuesday, July 24, 2007 12:38 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
adriana,ma bucur mult ca nu e nimic la san,macar acum esti linistita.cu piciorul...ai grija si sper ca nici acolo nu e nimic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed