Loveste cu palma

Options Loveste cu palma
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alyna
Postat: Wednesday, April 23, 2008 11:25 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
E mai usor sa convingi un copilas mai marisor ca nu e bine si frumos sa faca anumite lucruri...dar la un anisor si cateva luni,eu una,am senzatia ca vorbesc la pereti cateodatabanghead Matei a trecut de perioada cu "bataia"yes Nu a mai dat de mult in nimeni si sunt tare fericita ca a scapat de obiceiul ala prost.
sousourel
Postat: Wednesday, April 23, 2008 3:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Episoadele astea vin si trec. Depinde ce faci cu ele. La noi regula e clara: lovesti, mergi la colt. Si asa baietoiul mamii e in functie la gradi, din cate mai reusesc sa afluuff Si nu mai da cu palma...da cu pumnulrambo Dar asta numai daca i se permite. Daca nu, nuras
claudiu
Postat: Tuesday, February 3, 2009 10:48 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna seara
am si eu o fetitza de 1 an care a inceput sa faca ``figuri`` cand nu ii convine!!!!! Daca nu facem ce vrea ea sau nu ii dai ce vrea ea incepe sa planga si sa se enerveze foarte tare ( se tranteste jos , daca este cineva langa ea ii da palme sau il musca , iar daca nu este nimeni se palmuieste singura) Acum as vrea sa-mi spuneti cum as putea sa procedez!???????
nu va mai spun ca atunci cand vine nepotica mea si nu ii da jucariile daca este aproape de ea o musca sau o palmuieste!

stop va rog foarte mult :::::::::::: UN SFAT!!
praslea_cel_voinic
Postat: Monday, January 3, 2011 4:17 AM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2348
Locatia: Far, far away...
Nu stiu daca e locul potrivit dar de vreo saptamana jumatate avem o mare problema...Alex cum o prinde pe Teo, cum o "altoieste"...ii sterge cate ceva pe unde apuca si in plus, arunca cu jucarii in directia ei, o impinge....Am incercat orice, cu frumosul, cu pedepse, cu ne-frumosul...plans banghead banghead banghead dar nimic nu a dat roade....Am ajuns la o limita nervoasa, nici pe Teo nu o pot tine intr-un loc ca acum misuna si numai dupa el se tine...Aveti vreo sugestie fetelor, ati trecut prin asa ceva, cum ati rezolvat problema?computerlove
raly
Postat: Monday, January 3, 2011 1:34 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25870
Locatia: M e d i a s
Numai cu Teo se comporta asa sau cu orice copil din jurul lui?
praslea_cel_voinic
Postat: Monday, January 3, 2011 3:44 PM

Raly, numai cu Teo....
Maria & Mario
Postat: Monday, January 3, 2011 6:49 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9880
Locatia: Departe-poate prea departe
Oana , sincer , nu stiu ce sa mai incerc eu cu Vladutzu , daramite sa mai dau sfaturi !
Vladutzul meu - directionat pe mine si Maria : muscat , dat cu palma , dat cu capul , ciupit de fata , smotocit de par , tipat isteric ...... alcool
De vazut la noi n-a vazut ..... insa de cand cu comportamentul asta ..... am incercat : ignorat complet , explicat frumos ca nu are voie , dat nana la fund, dat peste manutza ( usor ) , pedepsit in conservator , singurel ..... NIMIC nu functioneaza ! maseluta
Cum te joci cu el si ti-e lumea mai draga , cum te trezesti cu una peste ochi .... box2
praslea_cel_voinic
Postat: Thursday, January 6, 2011 5:20 AM

Oana, uite ce am obs eu: a inceput sa faca la fel si cu sotul meu si am vazut ca e violent cand vrea sa atraga atentia...Asa ca ii ofer mai mult one on one atentie, citit 3 povesti in loc de una, iesit la plimbare numai noi 2 etc...Si-a rarit episoadele violente cu Teo, mai ales ca i-am si repetat de fiecare data ca Teo e prea mica ca sa se joace in stilul lui...dar au ramas cele catre sotul meu...deci cred eu ca e gelozie...
Cat despre Vladutz, tin minte ca si Alex a avut asa un episod la aceeasi vartsa, dar a trecut de la sine, oricat m-am straduit atunci...cred ca pur si simplu testeaza...Va pup- cu drag...baietii sunt altfel, deabia acum vad diferenta...computerlove pupici iloveyou
kali
Postat: Wednesday, March 6, 2013 3:08 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14239
Eric se pare ca e un fel de ninja pe la gradi, ca mi se plange educatoarea din ce in ce mai des - chiar si ieri m-a abordat.
Oricum, e misto tare alcool cand ma intalnesc la vestiar cu colegi de grupa si mi-l arata cu degetul pe Jackie Chan al meu, plangandu-se ca bate si pisca.

In prima instanta am discutat cu el - ca nu e frumos, bla, bla, bla -, apoi prin a nu mai vorbi cu el de " suparare " - asta e cea mai mare pedeapsa pentru el. Tot promite, isi cere rapid scuze, dar... nu se opreste.

Eu cred ca are o frustrare care-l face sa se comporte astfel. Totusi nu pot astepta sa-i treaca, pentru ca ma pun eu in locul celorlati parinti si nu-mi convine deloc.

Cris-DL
Postat: Wednesday, March 6, 2013 4:33 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Trece cu ignore, poate ?! ...la noi asta a mers + cicalit pana a bagat la cap! Prima oara cu binisorul, cu explicatul, ca nu e tocmai frumos sa bata copiii (la el doar baietii, macar atat!), bla, bla, bla... n-a tinut.
In toamna se intampla; ma saturasem (ba, l-am trimis si pe tati sa-l mai ia, nu doar sa-l duca), sa aud in fiecare zi educatoarele cum mi se plangeau -ambele, deci... asa era! Acasa, era pasnic, de asta nu-mi venea a crede + mototol cum il vedeam, insa la gadi era boss.angry

A trecut... si chiar ieri vorbeam cu una din educatoare ca s-a cumintit total. Banuiesc eu si de la ce a fost... nu vroia sa mearga la gradi si se razbuna pe cine prindea, char daca nu-i facea nimic -simplu fapt ca-i vorbea, il intreba ceva, il irita pe mister-ul meu...

aaa, a avut o perioada cand si scuipa Blushing
bereea
Postat: Wednesday, March 6, 2013 6:22 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22574
Ei, mamici de baieti cucuieti, vad ca nu aveti timp sa va plictisiti.
Ana
Postat: Wednesday, March 6, 2013 9:17 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Problema am si eu cu Flavio,impinge copii,mai musca,nu vrea sa stea intr-un loc mai mult de 5 minute,e activ tot timpul,se plictiseste foarte repede de un lucru.
Ultima oara cand am fost la sedinta educatoare s-a plans in privinta asta(ce am scris mai sus)si a tinut sa precizeze ca un copil de varsta lui nu face asa cevaCrazy si a zis sa vorbesc cu pediatra sa-i zic de comportamentul lui.

nu va pot spune cat de prosttttttttt m-am simtitBoredom Boredom adica al meu e oaia neagra in rest toti sunt perfecti,am fost ramas fara cuvinte in fata ei,oare intradevar am copil atat de rau???????????Hilar,in fine am fost vorbit cu pediatra si el mi-a zis ca pastile de calmare nu suntHilar si sa le spun ca nu toti copii sunt la fel,el este o fire mai energica.(nu am fost inteles de ce m-a trimis la pediatru,cu ce ma poate ajuta el?????,ce vine el si imi creste copilul?ii poate el schimba comportamentul??)

am ramas rau in urma acestei discutii si am zis ca daca mai continua sa imi zica ceva de copilul meu care eu nu cred ca este exagerat(ori doar pentru ca suntem straini) il tin acasa si gata,pe mine nu ma deranjeaza cu absolut nimica cred ca il pot educa si eu singura acasa.

Imi aduc aminte ca si Riccardo la varsta lui mai avea comportamente de astea,dar dupaia s-a linistit,e un copil foarte cuminte.
AlexandraL
Postat: Wednesday, March 6, 2013 10:20 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
La noi e invers...se pare ca Ioan incaseaza...plans
Sunnyday
Postat: Thursday, March 7, 2013 5:46 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/28/2013
Postari: 51
Chiar pe 7p a fost publicat un articol in care se discuta despre un copil agresiv. In general, descarcarea agresivitatii pe ceilalti oameni e un semn al unor frustrari si conflicte interioare, spune acolo.

Si aici puteti gasi cateva sfaturi interesante.
aurishta
Postat: Thursday, March 7, 2013 7:22 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Ana, sportul poate fi o solutie, daca-l "suge" bine de energieras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed