lotiune matifianta

Options lotiune matifianta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, November 21, 2007 6:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
tenul meu a inceput sa capete un aspect lucios in a doua jumatate a zilei. pudra sau fond de ten nu pot folosi ca ar exploda cosurile pe fata. ce lotiune matifianta as putea folosi?
oanalaurisa
Postat: Wednesday, November 21, 2007 7:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
mariuta wrote:
tenul meu a inceput sa capete un aspect lucios in a doua jumatate a zilei. pudra sau fond de ten nu pot folosi ca ar exploda cosurile pe fata. ce lotiune matifianta as putea folosi?

Poti folosi o crema matifianta,ca exista destule,speciala pentru ten normal spre mixt,are gama EUCERIN asa ceva sau lotiunea NORMADERM de la Vichy,daca ai ten gras sau de la EUCERIN,lotiune tonica pentru ten gras.
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, November 21, 2007 7:58 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
multumescpupici
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 22, 2007 8:18 AM

mariuta wrote:
multumescpupici

Mai ai o optiune,ca m-am mai gandit ieri: daca dimineata folosesti un gel de curatare pentru fata,in loc de sapun lichid,atunci s-ar putea sa nu se mai ingrase tenul peste zi.E si asta o varianta!
Kiki
Postat: Thursday, November 22, 2007 8:24 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
oanalaurisa wrote:

Mai ai o optiune,ca m-am mai gandit ieri: daca dimineata folosesti un gel de curatare pentru fata,in loc de sapun lichid,atunci s-ar putea sa nu se mai ingrase tenul peste zi.E si asta o varianta!

Asa este. Eu folosesc gel de curatare si de cand il folosesc am tenul uscat, nu mai este gras. cool
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 22, 2007 8:29 AM

Kiki wrote:

Asa este. Eu folosesc gel de curatare si de cand il folosesc am tenul uscat, nu mai este gras. cool

pupici pupici pupici
stele_pe_cer
Postat: Friday, May 16, 2008 10:23 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Cremele de matifiere ususca excesiv tenul, kiar un ten gras.De matifiat nu matifiaza complet, sa dea aspectul unui ten mat, fara luciu.In prima faza lasa pielea neteda, dar in cursul zilei tenul mixt/gras capata luciu (mai putin, ce-i drept, decat daca nu ai folosi matifiantul).

Eu am renuntat la matifiant, si folosesc uneori servetelele absorbante de la Body Shop.Nu-s nemaipomenite, dar mai absorb din luciu.

O alta solutie folosita uneori: aplic pudra pulbere in zona T-ului.Pudra este non-comedogena, special pt tenul meu.Ceea ce nu imi palce la aplicarea pudrei este faptul ca nu pot repeta operatiunea de cate ori doresc, pt ca tenul se incarca si arata urat.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed