Loteria vizelor

Options Loteria vizelor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Postat: Wednesday, October 13, 2010 9:45 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11718
Locatia: israel
Ely wrote:
America era odata un vis acum nu mai este.Exista totusi posibilitatea ca jobul sotului sa fie transferat acolo si sa ne mutam ,dar sper sa nu fie nevoie,ca este atat de departe si nu numai acest motiv .Am tot citit si vazut si realizat ca America nu mai este ce a fost odata.Prefer Europa, de ce nu o parte a Asiei gen Qatar,Dubai,Abu Dhabi..

Nici Dubaiul nu mai este cea fost odata, dar oricum nici nu se poate compara cu America .Eu chiar nu-i inteleg pe astia care se tot trag acolo,eu doar sa merg in vizita New York,California,Las Vegas si repede acasa ca este cel mai bine!!dance dance
petronela_gav
Postat: Wednesday, October 13, 2010 9:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
Mihaela computerlove sa ai bafta!
eu vreau sa aplic. nu aveam decat instructiuni in engleza. asteptam sa ajunga tati acasa, ne pozam si aplicam.
o fi criza in state sau in alte tari, dar nu e ca in Romania, asa plecam .... daca vom putea.
mikaela
Postat: Thursday, October 14, 2010 1:36 AM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Si eu am aplicat 2 ani la rand, dupa capul unor prieteni. Ironia face ca eu nu am castigat, dar ei s-au tinut si au castiga tot la doi ani dupa ce eu am renuntat. Asta acum mai bine de 15 ani in urma... SI uite ca tot aici am ajuns, fara nici sa gandesc...Ce ti-e si viata asta!
Petronela, iti tin pumnii, sa castigati si sa va mutati langa mine, va astept cu drag... SI pe toti cei care castiga, dati-mi de stire, mutati-va langa mine, ca tare duc dorul sa stau la cioace cu oameni normaliras Oricum ar fi America in momentul actual, tot e mai bine decat Romania sau alte tari!
petronela_gav
Postat: Thursday, October 14, 2010 9:03 AM

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
si cand ma gandesc ca in 2005 am ratat, credeam ca e bine in Romania banghead

am gasit instructiuni in romana actualizate,

Atasamente:
1318 - dv-2012 instructions -rmn.pdf 305 KB, salvati 294 ori.

mikaela
Postat: Monday, December 13, 2010 2:08 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Fetelor, s-a inscris careva la Loteria Vizelor??
bereea
Postat: Monday, December 13, 2010 8:42 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22524
Eu nu.Cand am putut sa plec n-am facut-o, acum sunt prea batrana sa o iau de la capat.
delfinasa
Postat: Tuesday, December 14, 2010 6:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Tu, Bericico, batrana, cand?

Lasand gluma la o parte, nu cred ca varsta e un impediment decat daca vii la batranete cand nu mai poti. Concret, cuplu la 40 de ani cu 2 copii de scoala au emigrat acum 20 de ani, au luat-o de la zero. Habar n-aveau limba nici unul dintre ei, n-au primit nici un ajutor aici de la nimeni la inceput. Situatie extrem de buna aveau in tara, concedii in strainatate, mai multe proprietati, dar au vrut sa le ofere alte posibilitati copiilor. Acum sunt cu casa platita si aranjata cum le-a dorit inima, copiii au absolvit universitati bune si au servicii pe masura, s-au casatorit si sunt la casele lor, ei se plimba prin toata lumea in fiecare an, mai au putin si ies la pensie.

Mult succes aplicantilor!
bereea
Postat: Tuesday, December 14, 2010 7:11 PM

Delfineasa, pana la batranete nu mai am mult.Problema este ca stiu ca in america trebuie sa cheltuiesti multi bani pentru asigurarea medicala, asigurare de care ueu am nevoie pentru ca am avut problemele pe care le-am avut si am nevoie de control periodic.
daca m-as gandi sa merg in America ar avea cine sa ma ajute pentru ca am multi verisori acolo (au vreo 30 d eani vechime in america) si ei tot ma chiama.Dar mie imi place si in Italia, asigurarea medicala costa putin si sunt aproape de casa, d eai mei.
delfinasa
Postat: Wednesday, December 15, 2010 6:46 PM

Pentru tine probabil ca ar fi extrem de costisitoare asigurarea medicala aici, ca te-ar incadra la conditie preexistenta si majoritatea nu te-ar asigura, iar cei care-ar face-o, te-ar jupui efectiv de baniangry.
Dar, exista si situatii in care nu platesti deloc serviciile medicale sau platesti o fractiune. De lasat sa mori, nu te lasa nimeni, ca sunt legi federale care-i obliga pe doctori si spitale sa te trateze in cazurile de urgenta si fara bani. Sunt si clinici pentru nevoiasi, unde isi pot face vizitele preventive si analizele anuale, copiii fac vaccinurile obligatorii, se fac tratamente pe gratis sau pe bani putini, totul bazat pe veniturile familiei.

Hey, cheer up, mai ai muuult pana la batranete computerlove!
bereea
Postat: Wednesday, December 15, 2010 7:48 PM

prefer sa raman in Italia, dar programez o vizita in state
delfinasa
Postat: Friday, December 17, 2010 10:12 PM

Si vii si la mine, da? pupici
bereea
Postat: Friday, December 17, 2010 10:24 PM

mi-ar face mare placere daca locuiesti in apropiere de verisorii meipupici
delfinasa
Postat: Friday, December 17, 2010 10:25 PM

In ce stat stau ei?
bereea
Postat: Friday, December 17, 2010 10:36 PM

Washington, Seattle
delfinasa
Postat: Friday, December 17, 2010 11:11 PM

alcool alcool alcool Cam diametral opus...Cand vii, poate stabilesti escala in DC macar o zi sic.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed