Lori

Profil: Lori
Despre
Utilizator: Lori
Nivel: Grupa mica
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Friday, March 7, 2014
Ultima vizita: Thursday, January 9, 2020 3:14 PM
Numarul de postari: 219
[0.02% din toate postarile / 0.10 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Postat: Wednesday, December 18, 2019 7:17 AM
Felicitari fetelor penteu bebei! Recuperare usoara voua si crestere frumoasa bebeilor!Cheek Kiss
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 11
Postat: Friday, December 13, 2019 12:18 PM
Andra09 wrote:
Dragi mamici, dupa 2 saptamani si 4 zile, ne alaturam voua. Bebelina este un înger de copil, am auzit-o plângând de maxim 5 ori, manânca bine am reu?it sa alaptez înca din spital, doarme binisor. De 2 seri a început sa fie maraita si sa aibe ceva crampe, sper sa trecem cu bine peste si cât de repede ca mi se rupe sufletul când o vad. Un lucru care ma sperie, este ca regurgiteaza destul de mult, nu mereu,dar mai ales când încearca sa aibe scaun în primele 20 minute dupa ce termina de mancat. Atâta se screme pana varsa, o vina cred ca am ?i eu pt ca nu reu?esc mereu sa o fac sa scoata aerul dupa ce manânca. Sper sa fi luat bine în greutate, diseara trebuie sa o cântaresc, ne-a externat cu 2430 gr si a zis doamna doctor ca trebuie sa ia aproximativ 200 gr pe saptamâna, daca nu trebuie sa ii dau supliment, lucru pe care l-as evita.
Cu toate ca am tot citit mereu si discutiile voastre înca de când eram la aspirante, sunt sigura ca o sa va înnebunesc cu întrebarile.
https://ibb.co/LRM7DcK

E un adevarat dar de la Dumnezeu, Andra! Ma bucur tare mult pentru voiCheek Kiss
Postat: Thursday, December 12, 2019 9:20 PM
Multumesc pentru raspunsuri, fetelor.
De vezicula n-a zis nimic, cred ca nici aia nu s-a vazut. Doctora zice ca e ok, dar eu is tare stresata acum..
Boredom
Postat: Thursday, December 12, 2019 6:46 PM
Fetele, la ce varsta a sarcinii s-a vazut embrionul la voi? Eu am 5 saptamani si 3 zile de la ultima menstruatie. Am dozat si beta
beta1: 29 noi 35
beta2: 03 dec 380
beta3: 06 dec 1946
beta4: 10 dec 7033
Azi am fost la eco, s-a vazut saculetul, dar nu si embrionul...M-a chemat din nou peste doua saptamani...Is tare derutata, ma asteptam sa se vada macar un punctulet...
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 54
Postat: Thursday, December 5, 2019 7:03 AM
Nella wrote:
Mul?umesc mult fetelor pt gândurile bune ?i toata energia pozitiva trimisa catre noi. Nu am fost ieri în stare sa dau de veste. La 8. 20 am întrat în sala de opera?ie, la 8. 35 a venit pe lume minunea noastra Daria Miruna cu 3430 gr.
Dupa ce am pupat-o ?i am dragalit-o pt câteva secunde care au parut cele mai frumoase clipe din viata mea, a luat-o.
Opera?ia s-a terminat la 9. 40. A durat f mult pt ca din cauza clexanului am avut hemoragie ?i am pierdut sânge, uterul nu voia sa se retraga ?i mi-au bagat multe tratamente ?i pt vena, pastilu?a ?i intrarectal. Dupa ce am ajuns pe ati a indurat frisoane pt o ora, eram cu cear?af ?i 2 paturi ?i eu tot tremuram, dupa asta au început transpira?iile, efectiv curgeau apele de pe mine. Dr a venit ca vreo 5 ori sa împinga pe burta pt a se retrage uterul, am primit f multe calmante ?i tot durea. Aseara la 8 jum am fost coborâta în salon, am mers sa vad fata, a desfasat-o, facuse ?i cacuta, a hranit-o de fata cu mine, mi-a dat sa o ?in în brate ?i apoi am fost trimisa sa dorm pt ca aveam prea multe nop?i nedormite, eram ametita rau, curgeau apele de pe mine rau de tot. Am reu?it sa îmi spal pu?in corpul la chiuveta, apoi am adormit cu greu, dar m-am odihnit pana la ora 3 de atunci am zacut cu dureri pana a venit asistenta ?i mi-a mai facut un calmant, apoi am mers sa îmi ia analize ?i o proba de secre?ie, m-am schimbat ?i am reu?it sa manânc ceva dupa aproape 2 zile.
U?or, u?or voi scapa ?i de durerile astea, e greu, dar cu Dumnezeu înainte vor trece toate.
Personalul extraordinar, empatic ?i foarte saritor. Abia a?tept sa îmi aduca fata. De acum începe o noua etapa pt noi. Doamne ajuta sa fi?i ?i voi bine ?i sa depa?i?i toate fricile, toate panicile ?i durerile ?i sa va vede?i puiu?ii lânga voi la termen. computerlove coeur

Mi-au dat lacrimile Nella..
Bine ai venit pe lume Daria Miruna! Felicitari mami si recuperare usoaraCheek Kiss
Postat: Wednesday, December 4, 2019 9:26 AM
Criss90 wrote:

M-am cam speriat, m-a intepat ba intr-o parte ba in alta dar si cu dureri de stomac de constipatie/gaze..

Nu te speria, vei tot avea intepaturi, mai ales acum la inceput, apoi cand incepe sa se mareasca uterul vei simti si usoare dureri de ligament, dar e normal...
Postat: Wednesday, December 4, 2019 8:23 AM
Criss90 wrote:
Buna dimineata! Am o intrebare, e normal sa am intepaturi intr-o parte sau alta in partea de jos a abdomenului daca sunt constipata? Afecteaza bebe in primul trimestru?

Da, e normal.
Postat: Wednesday, December 4, 2019 5:23 AM
Nella wrote:
Ca ultime gânduri înainte de marea întâlnire va spun ca sunt bine, nu ?tiu ce stare am, am fost constipata zilele astea ?i de aici am avut contractii ?i dureri de burta. Cu greu am reu?it sa elimin cu ajutorul unui supozitor ?i a unei combina?ii fatidice de kefir cu ardei kapia. Sper sa dorm pt ca sunt extrem de obosita. Diminea?a la 5-5 jum când ne dau trezirea o sa merg sa fac rapid dus ?i sa ma pregatesc pt sala. Mâncarea este extrem de rea,noroc ca am primit zilnic de la so? papica buna, azi ultima bucatura de mâncare mestecat-o la 6.20 ?i deja ma ustura stomacul de foame, dar asta este. O sa treaca ?i asta ca multe altele.
Ca stare psihica nu ?tiu cum sunt, deocamdata ma simt bine ?i sper sa ramâna optimismul asta ?i când ajung în sala. Cu prima ocazie când voi avea stare sa scriu va voi povesti ?i cum a decurs na?terea.
Va îmbra?i?ez pe toate ?i va rog sa va bucura?i de burticile voastre. computerlove hearts coeur

Doamne ajuta Nella sa decurga totul bine si sa va bucurati de momentul acesta unic!
Postat: Tuesday, November 26, 2019 6:14 AM
Anitta76 wrote:
Mul?umesc fetelor! Va imbratisez! computerlove
Momentan nu ma simt prea bine pentru ca a fost foarte greu ptr mine. M-au luat contractiile si am fugit la spital, acolo m-au operat ptr ca bebe al meu nu avea oricum cum sa iasa insa durerile au fost si sunt mari. Am simtit si travaliul si operatia. Dar lupt pentru fiecare moment cu bebe. computerlove

Anitta, felicitari pentru bebe!Cheek Kiss
Si eu am trecut si prin travaliu si prin cezariana deodata, intr-adevar, e foarte dureros, dar cu timpul va fi din ce in ce mai bine.
Recuperare usoara iti doresc si bebe mancacios!
Sunteti minunate fetelor!grup
Postat: Monday, November 25, 2019 6:04 AM
Andra09 wrote:
Domnisoara Miruna, s_a nascut la ora 12:58, 2490gr, apgar 9/10 prin cezariana de urgenta. Când am ajuns la spital s-au rupt membranele. Este bine, respira singura. Sper sa fie in continuare bine.

Bun venit pe lume Miruna! Tu si parintii tai sunteti niste luptatori deosebiti! Ma bucur enorm pentru voiCheek Kiss