locatia si tikerele

Chestionar intrebare: pentru tine este important sa vezi locatia( tara)
Alegere Voturi Statistici
da 53 86%
nu 8 13%

Options locatia si tikerele
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:05 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Am votat si eu DA .
La inceput eu nu stiam sa pun tikere,dar m-a ajutat Anabella ( si nici acum nu sunt o experta in materie).
Si mie imi place sa vad de unde este mamica si daca are copilasi sau alte detalii.
Fiecare face cum considera !
ninetem
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:08 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Si eu tot DA!
Cand vorbesc cu cineva care are ticker si locatia ma simt mai aproape, mai in familie, fata de atunci cand nu stii cu cine vorbesti.
Anelise
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:12 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Mama Alessiei, nu vreau sa te superi pe mine, dar nu e chiar asa. Exact cum zice si Mela, e vorba doar de un ticker cu varsta copilului, baietel sau fetita, si eventual locatia, gen Romania, Italia, Spania etc. angel Nu e politie! Asta chiar e exagerare! Sincer! Politie ar fi datele cat se poate de personale si intime pe care sigur nimeni nu le expune pe forum pentru ca nu au absolut nici o legatura cu ce se intampla pe aici. Am spus si mai sus. Au fost persoane mai noi care au intrat pe la Iepuras, Mos Craciun si nimeni nu stia nimic si e cam greu cand vrei sa faci o surpriza. maseluta Asta e tot! Pana la "politie" mai e mult si asta fac doar fetele care leaga prietenii si ajung sa aiba un alt timp de relatie, dincolo de forum. Cine nu vrea sa scrie, nu scrie si gata! pupici
mama Alessiei
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:14 AM

Intrat: 1/16/2009
Postari: 1578
Locatia: sus pe deal
Mela wrote:

nu trebuie sa iei totul asa...parca personal.fii mai relaxata,nimeni nu intra in viata intima a altuia,un ticker cu varsta copilului nu-i tragedie.

Eu mi-am pus tiker, de cit timp m-am inscris pe Forum am postat ceva mesaje si ati inteles unde sunt ...deci nu e ceva personal...vorbim de cei care s-au inscris si nu si-au dat detalii...poate au facut putine postari...
nu poti obliga pe nimeni...pupici
yaya
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:26 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
eu vreau sa pun ticker da nu ma pricepbanghead banghead banghead .am votat da
Mela
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:44 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Yaya,dai click pe un ticker de-al nostru,care iti place tie,te duce la o pagina,acolo trebuie sa urmezi 3 pasi,alegi tickerul,alegi slider-ul,introduci data nasterii copilului,cand e gata iit apare un BBCode,il copiezi de-acolo,ii dai paste aici,la semnatura ta.
sper sa reusesti majoreta succes pupici
Laura
Postat: Wednesday, February 24, 2010 2:16 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Si eu sunt de acord cu locatia si tickerul. Numai ca le-am scos pe amandoua. Ultimul eveniment nefericit de pe forum, mi-a intarit ideea ca e mai bine pe net sa-ti pastrezi anonimatul. Slava Domnului ca nu am postat poze ca e foarte posibil sa ma trezesc cu una in cap pe strada de la...diversi care trimit PM-uri cu amenintari. Desigur, putem discuta in contradictoriu, nu putem avea mereu aceleasi opinii, toti. Dar de aici pana la a fi amenintat cu Politia, zic eu, e cale lunga....insa nu imposibil, pentru ca tocmai am patit-o.

t-mihaela
Postat: Wednesday, February 24, 2010 3:16 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
mama Alessiei wrote:
Asta ar insemna ca locatia si tikerele sa devina obligatorii oare; daca cineva se inscrie pe Forum si nu vrea sa-si dea aceste date...nu le da...o sa-si puna tikere si locatia tot cine vrea sorry

Tu intelegi ce vrei ,unde am zis eu de obligativitate?Nici la "Propuneri" nu am postat e un simplu kestionar.Lumea are libera decizie daca sau nu sa dezvaluie date personale ca locatia si ce copii are ...sorry salut
bulibuli
Postat: Wednesday, February 24, 2010 4:34 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
eu am votat nu (in caz ca va intrebati cine-s aia 4%hohot)

Imi plac tickerele, sunt de acord cu ele, cand va fi cazul voi avea si eu, cu siguranta. Uneori sunt cam multe tickere, glittere, gifuri adunate la o singura semnatura si se incarca mai greu paginile (parca marivic are scris ca daca ar pune cu toti copiii n-ar mai avea loc pe pagina, si are dreptate.. deci cand nu se poate nu se poate... asta e) dar in rest nu vad de ce n-ai pune varsta copilului sau alte evenimente pe un ticker.

Nu-ul meu se refera la locatie. Eu prefer sa nu o scriu, pentru cei din afara mai mult, daca ajungem sa legam prietenii aflam tot ce ne intereseaza, dar pe restul nu vad de ce i-ar interesa. Acelasi lucru e valabil (in cazul meu) si pentru pozele puse la avatar sau semnatura. Sa zicem ca intra cineva pe forum, cum se intampla de multe ori, sa caute o informatie. Si vede profilul meu: "aaaa iote asta e din acelasi oras ca si mine... ia sa vad, poate o cunosc.... se uita mai atent la poza, sau cauta o poza, si ma recunoaste... aaaa iote lucreaza in aceeasi sectie cu mine ce coincidenta... ia sa vad ce a mai scris?" .... si luni la serviciu toata sectia stie ca eu nu pot sa raman insarcinata, ca m-am certat cu sotul intr-o vineri, de cate zile am cm si cat de rau ma doare burta, cand am fost ultima data la ginecolog si ce mi-a zis acesta... Ideal ar fi sa nu pun deloc poze in zone publice, dar nu prea reusesc, incerc sa ma abat cat mai rar de la regula asta, dar daca nu-i sare ceva in ochi nu se apuca omul de cautat aiurea.. Asta pt ca lucrez intre oameni tineri, care folosesc internetul la fel de mult ca mine, si poate ca nu-s prietena la catarama cu toti..
Asta e parerea mea ras
carla
Postat: Wednesday, February 24, 2010 4:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Am votat DA,imi place sa vad de unde e persoana cu care vorbesc si ce varsta au copiii
madanuta
Postat: Wednesday, February 24, 2010 4:57 PM

Intrat: 6/26/2007
Postari: 6054
Locatia: Romania
Interesant ce scrie Buli, sunt de acord cu ea.
Eu am votat da, si mie imi place sa stiu de unde sunteti.
Si daca tot vorbim de tikere, cine ma ajuta sa-mi pun si eu unul???
t-mihaela
Postat: Wednesday, February 24, 2010 5:47 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Buli, ai dreptate in mare ce zici , eu de asta nici nu m-am referit la oras ci la tara .Sunt persoane publice care trebuie sa fie atente cu profilul lor poza personala la avatar si orasul deja e prea mult,pune doar cine doreste .Pe mine personal de exemplu ma intereseaza doar tara mamicilor si ce copii are pentru ca in tari diferite sunt sisteme diferite ,e mare diferenta si nu-mi place s afiu indusa in eroare .Lucrurile foarte personale si poze cu copiii si familia am invatat pe proprie piele sa le pun doar la jurnal care e privat .O exceptie fac topicurile de crosetat-tricotat pe care le frecventez foarte des si au adunat multa lume noua , acolo nu ma intereseaza nici ce copii au nici de unde sunt ci ce lucreaza si ce modele au de aratat ras
yaya
Postat: Wednesday, February 24, 2010 8:07 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
MELA ,multumesc sper sa reusescpupici pupici pupici
snowdrop
Postat: Saturday, February 27, 2010 7:40 PM

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
Eu sunt de aceeasi parere cu Buli! Din aceleasi motive, plus ca eu mai intru si de la servik. Deeci, in timp de lucru, daaa?
dari
Postat: Sunday, April 4, 2010 11:05 PM

Intrat: 12/27/2009
Postari: 3468
Locatia: Arad
Si eu am votat DA.Nu mi se pare un secret in a ne dezvalui "provenienta"ras .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed