Liste si listute de tot felul

Options Liste si listute de tot felul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Thursday, October 2, 2008 6:18 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Noroc cu sotul mereu care imi zice daca am facut lista cand mergem la cumparaturi ca eu uit de multe ori ramane acasa uitata undeva .In schimb imi place sa fac listute cand plec in tara si am ceva acte de rezolvat,cand fac un bagaj in special pentru Karina.Ajuta mult ,iti usureaza munca.
oanamaria
Postat: Tuesday, April 17, 2012 4:15 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu imi fac liste doar pentru cumparaturi sa nu uit ceva ce-mi trebuie si sa ma enervez degeaba .
S.ELENA
Postat: Tuesday, April 17, 2012 4:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Liste fac si eu cand merg la cumparaturi sau pe masura ce se termina ceva din dulap/frigider/baie, am listuta prinsa cu magnet pe frigider si trec acolo.
De asemenea listele imi sunt de mare ajutor cand plecam in concediu sau ptr Robert cand pleaca in cantonament. Fac listuta cu aproximativ o sapatamana inainte de plecare si, pe masura ce le pun in valiza, le tai de acolo, avand siguranta ca nu uit nimic.

Mai fac listute de sarbatori, cu cei carora trebuie sa le cumpar cadouri, ce cadouri sa iau ptr fiecare si, la fel, pe masura ce le achizitionez, le tai de pe lista.
kali
Postat: Wednesday, April 18, 2012 10:25 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14272
Am lista de cumparaturi si "to do list", ca-s foarte aglomerata si imi mai scapa una-alta, plus lista cu tratamentele copiilor, cand sunt toti bolnavi, ca uit ce, cand, cum si cui trebuie sa dau.alcool
mama_Sonyei
Postat: Wednesday, April 18, 2012 12:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
Eu fac numai uneori liste de cumparaturi - si scriu acolo doar ce nu iau de obicei si trebuie sa iau... ca sa nu uit sic in rest, nu suport listele, am destule liste in cap, cand fac bagajele incep sa insir: ai luat aia? dar cealalta? ai pus is cutare si cutare lucru? Cand vine al meu cu listele lui, ma imbolnavesc - ma intreaba mereu cum de reusesc sa tin minte ceva sau sa fac ceva fara sa imi ordonez totul.... ras
bereea
Postat: Sunday, April 22, 2012 7:20 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22609
Nici eu nu fac liste.Ma organizez bine in cap si stiu exact ce trebuie sa nu sa au.
Singurul lucru pentru care mai fac cate o lista sunt cumparaturile, dar o uit aproape tot timpul acasa
nicoletaadelina
Postat: Tuesday, April 24, 2012 11:07 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/24/2012
Postari: 19
genioara nicoleta: eu nu- mi fac listute,cu toate ca mai uit cate ceva!
Deyu.
Postat: Saturday, March 16, 2013 9:14 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/19/2012
Postari: 181
Locatia: U.K. si Romania
Nu prea sunt adepta listutelor...Dar cand trebuie, trebuie !
Faceam listute pe frigider cu numerele de urgenta, to do list si...lista de cumparaturi.
Uneori mai faceam si cu ce trebuie sa ii iau Aliciei sau mancarica, hainute, produse ingrijire pentru ea. Si tin minte ca prin facultate imi scriam la zoologie ce examene aveam, si aveam spus "la data de...examen asa", si stiam cand am examen si cand trebuie sa invat.sic
endy
Postat: Sunday, March 17, 2013 4:43 PM

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2558
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Eu fac lista cum termin deja un produs , si atunci nu imi lipseste nimic din frigider Am obiceiul sa fac lista si cand am musafiri , imi scriu ce sa fac de mancare , ce pot face inainte si ce in ultima zi !
shirel
Postat: Monday, March 18, 2013 3:34 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11769
Locatia: israel
endy wrote:
Eu fac lista cum termin deja un produs , si atunci nu imi lipseste nimic din frigider Am obiceiul sa fac lista si cand am musafiri , imi scriu ce sa fac de mancare , ce pot face inainte si ce in ultima zi !

Idem!Eu sunt la fel si oganizarea asta ma ajuta sa am timp ptr toate si sa nu uit mai nimic niciodata.Plus ca imi fac si listutze ca acuma cand este vorba de curatenie in casa ca sa nu uit nimic si sa stiu ca zilnic am facut tot ceea ce mi-am propus,fiecare zi cu camera ei .ras
endy
Postat: Monday, March 18, 2013 5:28 PM

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2558
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Da eu ma simpt mai sigura pe mine asa si nu uit nimic !Cheek Kiss
Fluturas
Postat: Monday, March 18, 2013 8:34 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
eu nu prea fac liste.uneori de cumparaturi,dar cum a scris si bereea...o uit acasa
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed