Liste si listute de tot felul

Options Liste si listute de tot felul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Saturday, September 20, 2008 4:41 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17672
Locatia: Bucuresti
Sunteti genul de om care isi face mereu liste si listute, sau macar in anumite imprejurari?

Cand va faceti listute si pentru ce?

shirel
Postat: Saturday, September 20, 2008 4:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
eu sunt asta cu listele dupa mine.
Cind merg la cumparaturi tot timpul imi fac lista ,adica o am pe frigider si cind termin un produs sau vad ca ceva imi lipseste si trebuie sa cumpar notez pe lista de cumparaturi.
Ei ,ca se mai intampla sa o uit acasa hohot hohot asta e alta poveste.
-A o lista pentru Yohanan cu treburile pe care el trebuie sa le faca(foarte indicat barbatilor care spun ca au uitat).
-am o lista pentru excursii ,de obicei cind plec in Romania citesc lista si doar mai adaug ce mai cred ca am nevoie ,asta ma face sa nu uit nimic niciodata.ras
C-am atat dar am notate zilele onomastice ale prietenilor pe calendar si toate programarile la doctor .
Poate imi aduc aminte de ceva ,eu de obicei notez ca sa nu am surprize.
AdrianaC
Postat: Saturday, September 20, 2008 4:56 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17672
Locatia: Bucuresti
Lista cu numere de urgenta

1. Nr salvare
2. Nr pompieri
3. Nr politie
4. Nr doctorului care vede copilul
5. Nr telefon al cuiva apropiat, care poate veni relativ rapid sa ajute

Va invit sa mai completati listuta, daca considerati ca ar mai fi si alte numere utile de trecut pe aceasta lista
Kiki
Postat: Saturday, September 20, 2008 5:04 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
shirel wrote:
eu sunt asta cu listele dupa mine.
Cind merg la cumparaturi tot timpul imi fac lista ,adica o am pe frigider si cind termin un produs sau vad ca ceva imi lipseste si trebuie sa cumpar notez pe lista de cumparaturi.
Ei ,ca se mai intampla sa o uit acasa hohot hohot asta e alta poveste.....

Mai stiu eu pe cineva care noteaza constiincioasa pe lista de pe frigider si cand pleaca la cumparaturi tot fara ea pleaca si categoric nu cumpara tot ce era pe lista ca nu-si aduce aminte hohot hohot

Eu in general imi fac liste de cumparaturi, liste de bagaje cand plecam undeva, liste cu ce am de facut, ca sa nu imi scape ceva...
Kiki
Postat: Saturday, September 20, 2008 5:06 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
AdrianaC wrote:

1. Nr salvare
2. Nr pompieri
3. Nr politie

Va invit sa mai completati listuta, daca considerati ca ar mai fi si alte numere utile de trecut pe aceasta lista

1. Nr salvare
2. Nr pompieri
3. Nr politie
6. Nr taxi (in caz ca trebuie sa pleci de urgenta, nu merge masina, nu esti in stare sa conduci sau pur si simplu nu gasesti cheile)
7. Nr gradinita
8. Nr cuiva de la serviciu in caz de ceva (la mine la serviciu trebuie anuntata orice intarziere, chiar daca e vb de cateva minute)
Mela
Postat: Saturday, September 20, 2008 5:40 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
eu nu prea imi fac liste,nu de alta dar nu ma prea tin de ele,iar daca merg la cumparaturi totdeauna iau in plus fata de ce e pe lista.

unele din numerele mentionate de voi le am in agenda telefonului si in carti de vizita in portmoneu.
t-mihaela
Postat: Saturday, September 20, 2008 5:48 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
Eu nu sunt o persoana prea organizata, ma enerveaza numai cuvantul : lista" dar nu am incotro tre sa le fac ca adaca nu le fac ma costa .Pana am invatat lectia listelor ma duceam de patru ori pe sapt la cumparaturi pentru un borcan de bulion sau unul de gem...ca eu tot cu chioscul din colt eram obisnuita.Acum am trei liste pe frigi.Una pentru alimente care se termina ,una pentru ale casei: becuri, produse de curatat etc.Alta lista cu chestii de facut (ii zice "to do list"): de sunat pe X in ziua X ,de trimis cutare la cutare etc,Nu-mi lac listele dar daca nu le-as face ar fi un alt haos peste haosul deja existent in casa mea rambo
bulibuli
Postat: Saturday, September 20, 2008 9:42 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
eu fac doar lista de cumparaturi lipita pe frigider, pe care , daca o uit, o stiu pe de rost deja ca am analizat-o de 10 ori sa vad daca am scris totras
in rest... haos..fool
Lilly of the valley
Postat: Saturday, September 20, 2008 9:49 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
memoria imi joaca feste asa ca fara liste sunt moarta
am liste de tot felul
mai ales "to do list". Am avut in calculici un programel tare, un reminder, genul outlook, se deschidea instant la deschiderea PC-ului dar cineva tot isi baga degetutele prin el
TeosOf
Postat: Saturday, September 20, 2008 10:37 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Eu mereu am un carnetel la mine in care-mi scriu ce am de cumparat, ce am de facut, unde trebuie sa ma duc in ziua x la ora y, cu cine trebuie sa ma intalnesc, sau vreo idee care-mi mai vine si sigur o uit daca nu o notez.
dya
Postat: Saturday, September 20, 2008 10:43 PM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Cu 2-3 ani in urma eram toata o lista , aveam agende intregi cu liste de tot felul....devenise o maniefool fool asa ca incet , incet am reusit sa renunt la ele. Acum mai am nevoie de cite una cind merg la cumparaturi dar nu o mai scriu eu si nici nu o tin eu ci eu sunt cu dicatatul si Marius cu restu....sic ras
sousourel
Postat: Sunday, September 21, 2008 5:34 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Eu faceam liste si liste cu listele ce trebuiau facutealcool ...acum fac o lista, cand am de facut cumparaturi multe si mari...in rest, nu mai fac nicio lista. Traiasca telefonul care ma anunta cand e ziua cuiva, sau am de facut ceva important.majoreta E muuuult mai relaxanthearts
bulibuli
Postat: Sunday, September 21, 2008 10:01 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
sousourel wrote:
Eu faceam liste si liste cu listele ce trebuiau facutealcool

hohot hohot hohot cool cool cool
delfinasa
Postat: Thursday, October 2, 2008 5:08 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Toate listele mele stau pe frigider sau am o tabla pe care scriu cu marker ce e important de facut pe sapt. respectiva. So, listele mele care-mi fac viata mai usoara, lipite pe usa frigiderului cu tot felul de magneti:
-lista de cumparaturi de toate felurile
-to do list (de stropit exteriorul casei cu insecticid, de strans iarba taiata, de platiti facturi, programari doctori, sunat de zile de nastere prieteni etc.)
-wish list ras.
Plus in looc de lista:
-cartile de vizita de la pediatru, medicul de fam, dentist, orl-ist, spital, tel. vecini, prieteni, cupoane si o gramada de pliante de la restaurante chinezesti, americane, italienesti, pizzerii -foarte bune la casa omului-thumright.
kali
Postat: Thursday, October 2, 2008 5:21 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
Eu fac numai lista de cumparaturi + agenda de la serviciu fara de care cu siguranta nu mi-as putea aminti tot ce e de facut.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed