Lista neagra scoli-Moartea alba bantuie in scoli

Options Lista neagra scoli-Moartea alba bantuie in scoli
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Friday, May 16, 2008 8:30 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Moartea alba bantuie prin scoli. Ziarul Ziua a intocmit o lista a scolilor in care se vand / se consuma droguri.

Scoala 135 (Ferentari)
Scoala 136 (Ferentari)
Scoala 147 (Salaj)
Scoala 124 (Margeanului);
Scoala 31 (Lacul Tei)
Scoala 53 (Pantelimon)
Scoala 77 Pantelimon)
Scoala 115 (13 Septembrie )
Scoala 147(Salaj-Bacau)
Scoala 198 (Apusului)
Scoala 309 (Moinesti)

Sursa
MNiko
Postat: Friday, May 16, 2008 8:50 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Mai era un topic aici http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=6207
Kiki
Postat: Friday, May 16, 2008 8:52 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
MNiko wrote:

Pe astea cu drogurile am vrut sa le trec separat. pupici Astea chiar sunt de evitat. banghead
MNiko
Postat: Friday, May 16, 2008 8:55 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Kiki wrote:

Pe astea cu drogurile am vrut sa le trec separat. pupici Astea chiar sunt de evitat. banghead

Aha. Am inteles acum. Eu vazusem doar titlul si n-am citit cu atentie si postul. Sorry.
S.ELENA
Postat: Saturday, May 17, 2008 12:43 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Fetelor, nu stiu ce sa zic?????scratch scratch scratch
Scoala 135 este scoala in care invata Robert; este o scoala cu clase I-VIII, renovata complet acum 3 ani cu o curatenie si disciplina aproape exemplare....
Despre liceul Bolintineanu nu zic ca nu s-ar vinde droguri, tot ce este posibil, dar aici la 135 scratch oare ma indoiesc.
Dupa ce a fost renovata, scoala are in permanenta la intrare (cea din fata, a profesorilor) 2 paznici, care legitimieaza absolut toate persoanele care intra in scoala, trecand intr-un caiet numele respectivului, seria si nr actului de identitate, clasa unde merge, in legatura cu ce copil sau treaba merge acolo, ora la care intra.
Seara, pe langa respectivii paznici, am vazut si 1 sau 2 jandarmi.
Intrarea din spate este inchisa (si poarta si usa) si se deschide decat cand iese o serie de elevi si intra la ore urmatoarea.
Eu nu stiu ce investigatii au facut cei de la Ziua in vederea realizarii acestui ghid, dar cred ca in 2 ani mi-ar fi ajuns la urechi macar 1 caz de trafic (mama e prietena foarte buna cu invatatoarea copilului, pe fosta asistenta a scolii o cunosteam destul de bine si stateam adesea cu ea de vorba la o cafea, directoarea scolii este vecina cu una dintre colegele lui Robert si prietena buna cu mama acesteia, deci surse sigure as fi avut)..........
Ah si uitasem ceva: agentul Tomuleasa ("sectoristul" zonei in care se afla scoala) trece zilnic de cateva ori pe la scoala, ca sa nu mai vorbesc de echipajele care patruleaza zona.....
Credeti-ma ca nu mi-as fi dat copilul la aceasta scoala daca nu as fi fost convinsa ca este in siguranta (bine, desi nu sunt rasista - departe de mine acest sentiment - sunt destui tigani in zona: unii mai buni, altii mai rai, dar....din cate stiu eu: nu exista padure fara uscaturi!!!!).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed