Leacuri impotriva transpiratiei

Options Leacuri impotriva transpiratiei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anaida
Postat: Friday, June 23, 2006 2:56 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Cum reusiti sa scapati de transpiratia excesiva (datorata caldurii, nu patologica). Eu parca sunt sora cu Cotabita, nu mai stiu ce sa fac de cand ne-au napadit caldurile!
mihaela75
Postat: Friday, June 23, 2006 3:04 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
da, si eu vreau un leacuff Nu pot purta tricouri, doar maieuri cu croiala larga la manecauffMor de ciuda nervi
Roxanel
Postat: Friday, June 23, 2006 3:39 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
• Infuzia de lucerna este indicata dimineata sau seara, înainte de culcare.Se folosesc doua linguri de tulpina si frunze, la 250 ml de apa. Se lasa sa dea în clocot si apoi se ia imediat de pe foc. Se recomanda doua cani pe zi.

• Infuzia de salvie se prepara din doua linguri de frunze uscate fierte în 250 ml apa. Dupa ce apa a dat în clocot, vasul se acopera timp de 30 minute.

• Baile cu lucerna se recomanda numai o data pe saptamîna. În cada, cînd apa este înca fierbinte, se introduce un saculet cu 100 g lucerna. Se lasa în apa timp de 15 minute. Nu faceti baie decît atunci cînd temperatura apei a coborît sub 37 grade Celsius. Durata bailor de lucerna nu trebuie sa depaseasca 20 minute.

• Baile de coada soricelului sînt benefice mai ales pentru picioare, dupa ce ati stat încaltati mai mult de 8 ore. Se pun cinci linguri de frunze la un litru de apa. Se toarna apoi în apa din cada.

• Baile de pelin sînt necesare o data la doua zile, timp de doua saptamîni. În apa de baie, fierbinte, se adauga o solutie preparata din cinci linguri de pelin fierte în 500 g apa.
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, June 23, 2006 8:25 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
mihaela75 wrote:
da, si eu vreau un leacuff Nu pot purta tricouri, doar maieuri cu croiala larga la manecauffMor de ciuda nervi

Nici eu...banghead banghead Dar pot purta tricouri negre!sic Macar atat!
emanuelaan
Postat: Saturday, July 15, 2006 12:43 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/28/2006
Postari: 493
Locatia: iasi
un leac eficient BICARBONAT DE SODIU acel pe care il punem in prajituri
tamponati bine zona cu bicarbonat acesta inchide porii
succesyes
stele_pe_cer
Postat: Saturday, July 15, 2006 9:08 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Transpiratia e foarte sanatoasa (atata timp cat nu lezeaza mirosul vecinuluisic ).Prin transpiratie se elimina multe toxine si, daca transpiratie excesiv, inseamana ca organismul care multe de eliminat.

Bicarbonatul este intr-adevra bun, dar nu ajuta decat sa nu mai transpire la axila, dar restul corpului va transpira si mai mult , din cauza faptului ca una din "portite" a fost blocata.
mihaela75
Postat: Saturday, July 15, 2006 3:20 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
asta vroiam sa spun si eu.Nu e bine sa inchidem porii ca de-asta ne-a dat D-zeu pori sa scoatem prin ei toxinele din organism.alte metode?ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed