Laringita acuta

Options Laringita acuta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Monday, June 20, 2011 9:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Ma bucur tare mult!newclap newclap newclap
kali
Postat: Sunday, July 17, 2011 9:41 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Ne-am pricopsit si noi ( adica baietii ) cu laringita... asa, ca sa le bifam pe toate. ( nu avem vreun zambaret cu ochii lipiti de somn? mos )
Mai rau s-a manifestat la Ericutz, cu febra 39.4 si o respiratieeee... de-am stat pe picior de plecare spre spital o noapte intreaga.uff
Uimitor e ca febra a cedat singura dupa numai o zi jumate' si tot atat de repede s-a imbunatatit starea lui. Acum e vioi, mananca suficient de bine ( insa doar papa moale sau pasata, ca-l doare tare gatul...)
Nu luam antibiotic; mergem cu Isoprinosine, Eurespal, aerosoli, ceai de soc/ ceapa, Tantum... si atat. Stau cu Prednison-ul in dulap si ma gandesc ca poate scapam de data asta.
Acum tuseste sec, enervat - care e faza cu tusea asta? e evolutia fireasca a bolii? - ... mai " behaie" doar cand plange.

La Eric a fost mult mai soft. Fara febra... doar tusea aia urata si o stare mai proasta.

misha
Postat: Sunday, July 17, 2011 11:01 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Multa sanatate puiutilor, Kali!pupici

Mela
Postat: Monday, July 18, 2011 9:34 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Kali,sanatate baietilor angel
uf,tusea asta seaca e tare urata dar daca faceti aerosoli ar trebui sa fie spre bine...sa ne spui cum mai sunt piticii.
kali
Postat: Monday, July 18, 2011 12:04 PM

Multumim!computerlove
Acum sunt la medic... sa vedem ce mai aflam...
oanamaria
Postat: Monday, July 18, 2011 2:04 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Kali sa ne dai vesti bune !
Hai ca anul asta le-ati luat la rand,ati avut atatea probleme !Va pup sa treaca tusea aia pacatoasa.computerlove
kali
Postat: Monday, July 18, 2011 2:25 PM

Vestile sunt bune, multumesc lui DD!
Copiii sunt ok; mai mergem 2 zile cu aerosoli si ne mai vedem miercuri dimineata. Asta pentru ca plecam din tara si nu strica sa stiu ca-i las pe cei mici ok iar cei mari sunt numai buni de distractie.topai
Oana, asa-i. Am luat bolile la rand si stiu ca una dintre cauze e colectivitatea in care tocmai au intrat cei mici.
Offf si atat de tare m-am temut cu plecarea asta... sa nu-i apuce vreo viroza fix inainte!
Multumim!pupici
Sanatate tuturor!
shirel
Postat: Monday, July 18, 2011 4:42 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
kali wrote:
Vestile sunt bune, multumesc lui DD!
Copiii sunt ok; mai mergem 2 zile cu aerosoli si ne mai vedem miercuri dimineata. Asta pentru ca plecam din tara si nu strica sa stiu ca-i las pe cei mici ok iar cei mari sunt numai buni de distractie.topai
Oana, asa-i. Am luat bolile la rand si stiu ca una dintre cauze e colectivitatea in care tocmai au intrat cei mici.
Offf si atat de tare m-am temut cu plecarea asta... sa nu-i apuce vreo viroza fix inainte!
Multumim!pupici
Sanatate tuturor!

Bine ca sunte-ti bine continuati cu aerosoli si incetul cu incetul va disparea si tusea.Off este tare urata ,Ericutz inca este marisor dar auzind-o pe Shiraz bebe tusind asa ma lua groaza.Sper sa fie ultima boala pe anul acesta nu Oana!?ras alcool alcool
kali
Postat: Monday, July 18, 2011 5:09 PM

Stiu ca la bb mic e si mai periculos... Oricum e o boala tare zgomotoasa prin manifestari; bine nu are cum sa-ti fie, ca mama.
Nu trag eu speranta ca ar fi ultima. La noi oricum au venit im gazda toti virusii; macar m-am "calit" psihic.
computerlove
shirel
Postat: Monday, July 18, 2011 5:20 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
kali wrote:
Stiu ca la bb mic e si mai periculos... Oricum e o boala tare zgomotoasa prin manifestari; bine nu are cum sa-ti fie, ca mama.
Nu trag eu speranta ca ar fi ultima. La noi oricum au venit im gazda toti virusii; macar m-am "calit" psihic.
computerlove

Si la noi anul acesta i-am avut ca musafirii aproape in fiecare saptamana si i-am luat si noi inca.Aici majoritatea se plang ca anul acesta a fost foarte special si incarcat de virusii.
Sanatate multa asta este cel mai important!pupici pupici
oanamaria
Postat: Tuesday, October 25, 2011 12:00 PM

Si noi cu laringita .Am tot cautat topicul si acum l-am gasit si citit cap=coada .
oanamaria
Postat: Wednesday, October 26, 2011 9:44 AM

Aseara Stefan a tusit rau de tot pana a vomitat si apoi s-a linistit.
Tusea nu este seaca si nu ma asteptam sa apara .
Dimineta a inceput iar sa tusesca ,i-am facut aerosilii ,i-am dat medicamentele si acum vad ca-i linistit.
Ma ingrozeste tusea asta .
kali
Postat: Wednesday, October 26, 2011 10:12 AM

Saracutul de el... asta e faza cea mai nasoala - sa-ti vezi copilul suferind, ca ti-e asa o mila!
Mai ales astia mici sunt tare neajutorati...
Trec toate, Oana...
oanamaria
Postat: Wednesday, October 26, 2011 11:16 AM

Cu ideea asa ma consolez si eu ca trece .
Ma bucur ca are pofta de mancare ,e vioi si pus pe pozne .
Am sunat dr.mi-a zis ca e normal sa tuseasca si sa-i dau Mucosolvan.
clalina
Postat: Wednesday, October 26, 2011 11:24 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
oanamaria wrote:
Cu ideea asa ma consolez si eu ca trece .
Ma bucur ca are pofta de mancare ,e vioi si pus pe pozne .
Am sunat dr.mi-a zis ca e normal sa tuseasca si sa-i dau Mucosolvan.

Mucosolvan? Dar nu e prea mic? Si Sara tuseste de 2 sapt aproape dar mi s-a spus sa o tratez cu aerosoli si Stodal ( este homeopat ) si s-i curat nasucul in permanenta cu ser fiziologic sau cu apa termala .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed