Lacrimile vorbesc!

Options Lacrimile vorbesc!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cristian-marian
Postat: Thursday, August 13, 2009 8:28 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna mamici.am revenit pot spune ca plansul micutzului meu a mai trecut in aceste doua zile,a mai plans a mai smiorcait dar nu ca acum cateva zile ca imi venea sa ma dau cu capu de pereti totul a fost mai bine am inceput sa-i dau din nou picaturile si am fost mult mai atenta la ce mananc(totul fiert) si pot spune ca si eu am fost calma mi-am controlat nerviiyes si se poate.sant foarte bucuroasa ca bebicu si cu mine avansam in spre bn,in aceste doua zile pot zice ca mergeam la el sa vad daca mai respira ca dormea foarte atat de bine incat nici nu se misca din pozitia in care l-am pus.azi de exemplu nu prea a dormit numai in reprize dar adormea cand il luam in brate,i-am gasit pozitia preferata in brate cu burtica lui pe burtica mea sa-l plimb si sa nu ma opresc din cantat sau din vb ca e suparare mare.va multumesc mult de tot ptr sfaturi si va doresc sanatate la bebei si o seara placuta.voi reveni cu noutati.v-am pooop si inca o data multumesc
Lilly of the valley
Postat: Saturday, August 15, 2009 8:14 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
ma bucur ca problema are o rezolvare!
ai grija insa la rasfat si la tinut in brate, in timp se va transforma si asta intr-o corvoada, va plange imediat ce-l lasi jos.
sanatate multa!angel
cristian-marian
Postat: Monday, August 17, 2009 4:32 PM

deja am observat lucrul asta.adoarme in bratele mele iar daca il pun in patut se trezesteras dar prefer sa fie el odihnit decat obosit.pupici si asta numa ziua si o data noapte probabil de la durerile de burta alcool v-am pooopat
Iuli
Postat: Monday, August 17, 2009 4:55 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/14/2009
Postari: 820
Locatia: Hunedoara
Ma bucur ca s-a mai rezolvat problema.
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, February 23, 2010 5:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
na...cred ca aici trebuie eu sa cer un sfat nu unde am cerut.help.....nu stiu ce e cu fetita mea de vreo 3 zile...e f f agitata si nu doarme ziua mai deloc.adoarme in brate si dupa 30 de min se trezeste si tot asa.nu stiu dc doarme 4 ore legate pe zi.nu cred ca e normal pt un bebe de 6 saptamani.ce sa mai fac?sorry ca am scris si unde nu trebuia
Anelise
Postat: Tuesday, February 23, 2010 6:02 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Alexandra, poate o doare burtica! Poate e vorba de colici. oare
shirel
Postat: Tuesday, February 23, 2010 6:55 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
alexandrabogdan wrote:
na...cred ca aici trebuie eu sa cer un sfat nu unde am cerut.help.....nu stiu ce e cu fetita mea de vreo 3 zile...e f f agitata si nu doarme ziua mai deloc.adoarme in brate si dupa 30 de min se trezeste si tot asa.nu stiu dc doarme 4 ore legate pe zi.nu cred ca e normal pt un bebe de 6 saptamani.ce sa mai fac?sorry ca am scris si unde nu trebuia

Se trezeste fiindca vrei sa o pui in patutz sau fiidca asta este somnul ei.De ce doarme in brate?Care era comportamentul si ritualul ei zilnic?Povesteste mai multe!
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, February 24, 2010 11:24 AM

vai shirel ce mult as vrea sa putem sa ii facem un program!dar deocamdata nu avem un program f precis:papa la 4 ore, uneori si la 5 ore dar mai este cand cere si la 3 ore cate 4 masuri de lapte praf.pana nu demult dormea dupa papa dar mai noi e chinul de pe lume.de multe ori plange de e musai sa o luam in brate ca altfel innebunim.am tot evitat sa o iau prea mult de teama ca se va invata in brate, cu toate ca in toate cartile de specialitate oamenii aia spun ca pana la 3 luni nu se considera rasfat si nu se vor obisnui in brate.ar fii bine dar parca nu prea cred.mai nou o mai adormim in carucior....nu mai stiu ce sa facem cu ea....sper sa fie mai bine
cristian-marian
Postat: Monday, March 29, 2010 6:02 AM

buna.imi aduc aminte ca prin aceeasi situatie am trecut si eu exact la fel.imi dormea numai in brate si jumatati de ore sau chiar si 10 minute si se trezea daca il puneam jos.am descoperit in final ca scumpetea mea de baiatel se cerea botezat dupa ce l-am botezat crede-ma ca s-a linistit dormea,radea,a luat suzeta,manca si chiar isi daduse drumu si la voce adik era voce de baietelcomputerlove .si sa stii ca faza cu tinutu in brate la mine a durat atunci acum vrea in brate dar nu il i-au in brate il las in premergator sau il pun funduletz cand e plictisit tare vrea in brate si tot nu il i-au il i-au de manute si merge in picioruse tare bucuros si satisfacut e.deci sigur are dureri de burtica eu i-am dat mylicon ffff bun.poooopici si sper sa fie bn
Ana
Postat: Monday, March 29, 2010 9:40 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Multa sanatate bebeihearts
alexandrabogdan
Postat: Monday, March 29, 2010 6:29 PM

am revenit cu vesti bune bune.....am descoperit motivul crizelor de plans, al agitatie.intoleranta la proteina laptelui de vaca.de cand papam alt lapte "special" e un ingeras de fetitza.nu mai plange aproape delocmajoreta .noi inca dam pic de colici chiar dc eu cred ca nu mai are.si bem si ceai de colici.doamne....dr inspirat dr pediatru ca si-a dat seama ce are gogoshica mea.
monique
Postat: Monday, March 29, 2010 6:37 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Alexandra, ce bine ca ati descoperit cauza plansului! Felicitari pediatrului si voua multa sanatate!hearts
alexandrabogdan
Postat: Monday, March 29, 2010 7:40 PM

monique pupici .iti dai seama ce fericita is eu.era un chin sa o vad ca plange si se chinuie cat era ziua de lunga.si noaptea de abia adormea saracutza si cand adormea.....avea un somn f f agitat.cine stie ce dureri avea?nici nu vreau sa mai imi amintesc
alexandrabogdan
Postat: Monday, March 29, 2010 7:41 PM

monique pupici .iti dai seama ce fericita is eu.era un chin sa o vad ca plange si se chinuie cat era ziua de lunga.si noaptea de abia adormea saracutza si cand adormea.....avea un somn f f agitat.cine stie ce dureri avea?nici nu vreau sa mai imi amintesc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed