La gradinitza- cresa - camin !

Options La gradinitza- cresa - camin !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Postat: Wednesday, October 31, 2007 11:41 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Bravoooo Karinuta si Dav pupici pupici ma bucur mult cand vad copilasii mergand "de placere" (a se citi fara sa plaga, pt ca Deea merge ca trebuie sa mearga, dar cica nu-i place) la cresa/gradi !!!
Nici noi nu am mai plans de saptamana trecuta, ultimul plans a fost pe 23.10 yes yes

Mamici pe voi va lasa sa intrati in sala unde stau copii ? caci noi ne certam in fiecare zi cu una din asistente, in saptamana cand este ea de dimineata nervi
Kiki
Postat: Wednesday, October 31, 2007 11:50 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Noi avem acces oricand (mai putin in timpul somnului, ca deh! mi se pare normal) si oriunde. Fie ca e sala de mese, sala de clasa sau curte sau mai stiu eu ce. Numai ca eu am o jena sa intru pe ca nu m se pare normal sa intru cu pantofi de strada pe unde copiii se joaca sau stau sau pur si simplu pun jucarii pe care apoi le pupa sau mai stiu eu ce.
De fiecare data cand am intrat cu fi-miu m-am descaltat. Si educatoarele sunt in papuci, asa ca de ce sa vin eu sa murdaresc pe acolo.
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea sa vezi care e treaba. Ori curatenia e motivul ori cine stie ce. Zi-i ca te descalti, sa vezi daca asta e buba.
Pupam Deliuta care merge la gradi si nu mai plange! pupici
MNiko
Postat: Wednesday, October 31, 2007 12:00 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
cris22tyna wrote:
Bravoooo Karinuta si Dav pupici pupici ma bucur mult cand vad copilasii mergand "de placere" (a se citi fara sa plaga, pt ca Deea merge ca trebuie sa mearga, dar cica nu-i place) la cresa/gradi !!!
Nici noi nu am mai plans de saptamana trecuta, ultimul plans a fost pe 23.10 yes yes

Mamici pe voi va lasa sa intrati in sala unde stau copii ? caci noi ne certam in fiecare zi cu una din asistente, in saptamana cand este ea de dimineata nervi

Bravo Deea, ca nu ai mai plans. Inca putin si o sa vezi ca iti place la Gradi. Cris, e posibil chiar ca o perioada sa spuna tot ca nu-i place si ca merge de nevoie, ca trebuie, dar de fapt sa fie nerabdatoare sa ajunga acolo.

Nici noi nu avem voie sa intram in sala de joc sau in dormitoare. Toti parintii asteapta la usa fara nici o exceptie.
Cris-DL
Postat: Wednesday, October 31, 2007 12:08 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Stai ca ma explic ... nesimtita iese afara si fumeaza si apoi intra iarasi in sala de clasa, de mese etc... ea are voie, noi nu !
Noi intram in gradi direct intr-o sala (vestiarul)... acolo ii schimbam si din acea sala se intra in hol, din hol in alt hol si apoi in sala de clasa ... noi de obicei o conduceam pe Deea pe holurile acelea pana la sala de clasa, nu intram in ea, doar pana la usa .... eh, d-na asistenta in cauza nu ne lasa sa trecem de usa de la sala de vestiar tunete

Multumim kiki si Miha, sper sa vina cat mai curant si dorinta, dar oricum am facut un pas important ! pupici pupici
Ely
Postat: Wednesday, October 31, 2007 4:58 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Crisstyna multumimpupici ,nici pe noi nu ne lasa sa intram in sala unde se joaca .Doar pe hol sau in sala de asteptare ,nici poze nu avem voie sa facem.Tot astept sa faca educatoarele dar nu dau nici un semnuff .Acum m-am obisnuit.bounce
stele_pe_cer
Postat: Friday, November 2, 2007 8:37 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Noi teoretic nu avem voie sa intram in salile de clasa si de somn, kiar este specificat pe usa de la intrare, dar practic eu una am voie, fara insistente.De altfel, am voie sa intru oriunde in alta parte a gradinitei.(practic, nu teoretic).

Insa nu avem voie sa fotografiem exteriorul.Interiorul numai cu acordul comandantului si numai la evenimente speciale.
Mami2x
Postat: Friday, November 2, 2007 11:33 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/16/2007
Postari: 408
Locatia: departe si totusi aproape
Aici e ..altfelyes Nu am cerut permisiunea sa fotografiez, nici nu am facut-o decat in prima zi, dar cand Sascha a terminat gradinita a primit in gentuta un album din timpul anului, cu el la diverse activitati, cum se juca cu alti copii, la serbarea zilei de nastere...Chestia e ca habar nu aveam si am gasit albumul dupa terminarea vacantei, cand am vrut sa arunc gentuta si asa m-am bucuratyes
La Sebi i-au facut ele poze din prima zi, exista un panou pe holul grupei lui cu tablouase unde fiecare isi are poza si data nasterii si se uita acolo, la care cum le vine randul la serbatbounce bounce
E plin de poze cu el de la orele de sport, desenat...dance
De intrat e voie peste tot, fara intrebari, grupele au pereti de sticla(pe care ei picteaza diferite teme in functie de anotimp, sarbatori), deci ii vezi fara probleme de la intrare.
g_nicoleta2000
Postat: Friday, November 2, 2007 1:57 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
La gradinitza noastra ai voie sa intri oriunde vrei daca-ti pui pungile alea speciale pe papuci. Arati dubios tare cu ele in picior dar macar asa stai linistit ca se respecta igiena.
Am inceput deja sa ne pregatim pentru serbare, prima data a avut un singur cantecel apoi d-na de muzica a ramas impresionata de cat de mult ne place sa cantam asa ca avem 3 cantecele. Bocim in continoare in fiecare joi cand vine pediatrul sa ne controleze si ne-am indragostit deja de un baiat din grupa mijlocie pe nume Stefan.angel
In dimineata asa l-am cunoscut si eu pe stefan care bucuros ca o vede o mangaie pe cap si ei ii place la nebunie chestia asta.
Am invatat sa mancam singurica de saptamana trecuta, mie imi vine cam greu cand o vad cat de tare se murdareste dar cica trebuie sa tac si sa ma bucur ca a mai facut un pas.
Dimineata, inainte de a pleca la gradi a gasit in dulapul de jucarii o linguritza de la un ou Kinder, mi-a cerut unul, i-am spus ca o sa mergem diseara sa cumparam unul si am intrebat-o daca la gradi nu le da out de ciocolata la care Alex imi raspunde pe un ton superior : "Doamna bucatareasa nu cumpara asa ceva!"hohot Am crezut ca o pap toata asa de dragalasa era ea in explicatii.
Am primit si evaluarea pe luna octombrie unde toate erau bifate la superlativ (oricum cred ca la toti copii face la fel) si acum astept dosarul de saptamana asta sa le vad activitatile noi facute. Ma uimeste ca ii invata sa numere pana la 20, mi se pare cam mult, asta-i noutatea saptamanii trecute. Tot noutate este cuvantul VITEL care-l spunem de 5 ori pe zi in contexte foarte ciudate cum ar fi: facem baitza cu un vitel? nu aducem la masa un vitel? scratch mama, ce ai cu vitelul??
Am mai invata si sa batem, inainte mai vedea copii de care se simtea intimidata, acum este indiferenta fatza de ei sau usor agresiva daca nu-i lasata in pace.
Cam asta-i raportul nostru dupa o luna de gradinitza, ne place la nebuniedance
TatyKS
Postat: Friday, November 2, 2007 2:06 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Felicitari Nico si Alex pupici pupici love pentru progrese si pentru o fetiat asa cumintepupici . Aoleuu mamii de acum stau baietii la coda?sic pupici
Ely
Postat: Friday, November 2, 2007 2:12 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Bravoo Alexandra felicitari pentru progresele facute si pentru prietenul tau..pupici bravo flowers .
La faza cu murdaritul si eu ma enervez tare ca si Karina a facut un pas papa singulicachitara ,de aceea venea mereu schimabata de bluzita si aveam probleme la masa tipa cat putea si nu stiam ce are ,vroia sa pape singurica.dance
g_nicoleta2000
Postat: Friday, November 2, 2007 2:12 PM

taty wrote:
Felicitari Nico si Alex pupici pupici love pentru progrese si pentru o fetiat asa cumintepupici . Aoleuu mamii de acum stau baietii la coda?sic pupici

hohot Numai ca pe vremea mea mos baietii erau altfel, pana nu m-am maritat nu ma mangaiat nimeni pe cap.ras
g_nicoleta2000
Postat: Friday, November 2, 2007 2:13 PM

Ely wrote:
Bravoo Alexandra felicitari pentru progresele facute si pentru prietenul tau..pupici bravo flowers .
La faza cu murdaritul si eu ma enervez tare ca si Karina a facut un pas papa singulicachitara ,de aceea venea mereu schimabata de bluzita si aveam probleme la masa tipa cat putea si nu stiam ce are ,vroia sa pape singurica.dance

Multumim Ely, noi am facut o graderoba speciala pentru servitul meselor ca sa nu mai testez puterea detergentilor .
TatyKS
Postat: Friday, November 2, 2007 2:16 PM

g_nicoleta2000 wrote:

hohot Numai ca pe vremea mea mos baietii erau altfel, pana nu m-am maritat nu ma mangaiat nimeni pe cap.ras

hohot ee si eu am inceput de la gradi ... adica si pe mine ma saruta un baietel pe obraz si fugea .., si nu mi-a mers rau delocras
g_nicoleta2000
Postat: Friday, November 2, 2007 2:23 PM

taty wrote:

hohot ee si eu am inceput de la gradi ... adica si pe mine ma saruta un baietel pe obraz si fugea .., si nu mi-a mers rau delocras

Deci sa o incurajez pe Alex, nu? Si daca o pupa baietii din gradinitza face picioare asa de lungi si frumoase ca al tale?? Mi-ar place sa fie sirenaras
TatyKS
Postat: Friday, November 2, 2007 2:39 PM

hohot sigur , sigur ... si o sa-l intalneasca pe Fat Frumos foarte repede si or sa fie fericiti pana la adanci batranetipupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed