La ce varsta fara biberon

Options La ce varsta fara biberon
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Thursday, November 8, 2007 11:28 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Andrei, felicitari! yes
Noi mai ramanem putin la bibe, ca data trecuta cand i l-am luat nu a mai vrut lapte...cry
Ely
Postat: Thursday, November 8, 2007 2:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605

Mariuta da asa este ca si aici tot Nestle Junior se numeste,dar nu am gasituff.Am cautat disperata pana si in farmacii ,ce-i drept nu am luat toate shopingurile din Bucuresti ca am stat putin nu am avut timpflowers.

Bravo Andrei chiar esti baiat mare bravo pupici

AdrianaC
Postat: Thursday, November 8, 2007 7:42 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17760
Locatia: Bucuresti
Multumim !pupici
Laura
Postat: Friday, November 9, 2007 2:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Felicitari Andrei,chiar mi-ai placut! Esti un baiat perseverent,dar si cuminte!
Al meu uite asa bounce face pe scaun,nu are rabdare si trage de tot ce-i in jurul lui! Mai are vreo 3 luni pana sa implineasca 2 ani,dar ma indoiesc ca se va schimba atat de mult incat sa manance linistit! El mananca singur cu furculita,dar si acolo....nervi ce nu-i mai place da pe jos. Desi vorbesc frumos cu el si ii explic ca nu-i frumos sa dea pe jos,se incapataneaza si face cum vrea el! Probabil ca unele lucruri nu tin numai de educatie,ci si de fire! Al meu e mai zvapaiat! Si totusi,am vrea sa renuntam la biberon pana la implinirea varstei de 2 ani!

Adriana,m-a impresionat Andreiut(si nu ma refer doar la acest capitol,ci la multe altele)! Sincere felicitari flowers
Fluturas
Postat: Friday, November 9, 2007 3:51 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
Laura wrote:
dar ma indoiesc ca se va schimba atat de mult incat sa manance linistit!

nu zic ca sigur se va schimba,dar se poate schimba.iti spun din experienta.darius de cand s-a nascut a fost mai nazdravan,nu statea intr-un loc nici 2 minute,era intr-o continua miscare,si si neascultator.de vreo luna pot sa zic ca am un baiat extraordinar de cuminte.cand mancam stam frumos la masa(figuri face doar cand nu ii trebuie sa manance),asculta,ce mai...am baiat cuminte si gata
AdrianaC
Postat: Friday, November 9, 2007 4:18 PM

Multumesc Laura !pupici
tris
Postat: Friday, November 9, 2007 7:21 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/17/2007
Postari: 77
Locatia: pe ici pe colo prin FS
Sincer... nu am avut rabdare sa citesc tot, dar hai sa va spun cum a fost cu copilasii mei.
La cel mare a fost tare greu, pe de o parte, dar distractiv. La un an jumate l-am dat la gradinita cu program prelungit si ne-a interzis biberonul, desi un timp de o luna l-au admis cu. Vreo doua seri a venit frant acasa si a adormit fara biberon, iar la pranz ni s-a spus la gradi ca nu ii mai dau biberon. Am zis noi ca am scapat, dar a treaia noapte a inceput sa strige "Bibi! Bibi!", iar noi ne faceam ca ploua. Aveam obiceiul la culcare sa ii cantam un cantecel cum ar fi "In padurea cu alune", el tipa bibi, noi cantam din ce in ce mai tare cantecelul pana adormea. Si asa am facut vreo cateva nopti pana a renuntat. Un timp nu a mai baut lapte, dar acum nu poate trai o zi fara lapte. (Are 8 ani)
Cel de-al doilea care are 4 ani juma a fost alaptat un an si 2 luni, iar cand l-am intarcat nu a mai fost nevoie de biberon, deci am scapat.
AdrianaC
Postat: Sunday, November 11, 2007 2:25 PM

Astazi a fost deja a 5-a zi fara biberon, si am trecut de acum la stadiul de pahar yes

Acum bea parca mai mult lapte decat inainte, pentru ca mai cere laptic si in cursul zilei, nu numai cum bea inainte, dimineata si seara.dance
tris
Postat: Sunday, November 11, 2007 8:52 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/17/2007
Postari: 77
Locatia: pe ici pe colo prin FS
Ma bucur mult pentru realizarea voastra. Felicitari!
adynanemona
Postat: Tuesday, December 11, 2007 1:18 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/29/2007
Postari: 782
Locatia: Romania
Noi mai ramanem un pic la biberon, speram ca la doi ani sa-l pape catelulsic

adynanemona attached the following image(s):
899[1].gif

carla
Postat: Thursday, July 17, 2008 11:58 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Cristian isi ia sticlutele numai cand doarma,in rest avem canita.Am incercat sa nu i le mai pun langa el dar se trezeste si le cauta.Il mai las cu ele ca altfel nu mai bea lapte.
oanalaurisa
Postat: Friday, July 18, 2008 11:04 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
carla wrote:
Cristian isi ia sticlutele numai cand doarma,in rest avem canita.Am incercat sa nu i le mai pun langa el dar se trezeste si le cauta.Il mai las cu ele ca altfel nu mai bea lapte.

Apropos de canita,Mira ne vede pe mine si pe mama cu cestile noastre de cafea si tot intinde manutele de curiozitate,asa ca i-am adus o cescuta mica-mica de portelan,intr-o zi,sa vedem ce face cu ea...normal ca fiind in perioada in care duce totul la gurita,a luat frumos cescuta cu ambele maini si a dus-o la gura,de ziceai ca vrea sa bea ceva din ea... hohot hohot hohot i-am cumparat o canita speciala pentru copii,dar farmecul la canita e sa roada ciocul canitei,nu sa bea din ea... ras
shirel
Postat: Friday, July 18, 2008 6:00 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Eden de mult nu mai bea din biberon,are paharul ei special pentru calatorii care nu curge,si canita.Dar bea fara nici o problema din pahar,ea singura a refuzat biberonul.angel angel pupici
bereea
Postat: Tuesday, August 19, 2008 8:47 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22725
fiica-mea e indragostita de iberon.Cand a implinit 4 ani am intrebat-o cand are de gand sa-l lase.Raspunsul a fost :"cand ma malit".(marit)
Sfefania_Johansson
Postat: Thursday, September 11, 2008 11:37 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
Jacqueline nu stie sa suga din biberon..uff il ia in gurita si il mesteca, il tine intr-o parte..
din canita cu cioc a inceput sa invete sa bea..i-am dat si direct cu sticla de apa (m-a vazut pe mine si a vrut si ea..evident, e varsta) la fel si din pahar i-am mai dat..tot de la mine..ca nu stiu ce sa mai fac ca sa bea apa..si nu inteleg de ce nu ii place biberonul..fool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed