kali

Profil: kali
Despre
Utilizator: kali
Nivel: MEMBRU FONDATOR
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Saturday, May 27, 2006
Ultima vizita: Saturday, September 22, 2018 3:41 PM
Numarul de postari: 14,297
[1.47% din toate postarile / 3.17 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Nicio dimineata fara o cafea in fata - 17
Postat: Friday, September 21, 2018 10:01 AM
computerlove

E vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeri!!Hilar
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Friday, September 21, 2018 9:59 AM
Miha, hai ca esti ok! Cred ca esti in etapa aia in care tu trebuie sa-ti faci viata interesanta... vorba aceea... nu se mai schimba lucrurile ca alta data ( sot nou, copii noi, serviciu nou, casa noua alcool )... toti intram intr-o rutina la un moment dat, ni se pare ca ne-am plafonat. Cam asta e, nu mai vibreaza nik ca la 20 ani. Bine, nici nu mi-as mai dori, ca parca mai bine mi-e asa... mai in control cu toate, inclusiv cu trairile mele. Parca nici surprizele nu-mi mai plac... confort scrie pe mine!!

In realitate esti tanara si fun, asa ca nu te lasa; scutura-te de plictiseala, ca batranetea nu vine la 40 de ani!

Eh, cu toate fetele gramada e mai greu, ca tre' sa-si doreasca si ele. Poate te ajuta cineva care a tinut legatura cu ele...
Te inteleg, insa... si eu gravitez pe-aici; mai postez din cand in cand dar lipsit de substanta. Nu mai e ca alta data insa si nevoile mele sunt altele. Parca nu ma mai vad discutand probleme pe-aici, poate si pentru ca am ramas ataaaat de putine! Nostalgica mai sunt uneori, insa fix atat cat trebuie; nu prea mult, nu prea des.

Cu Diana, ma asteptam, nu stiu de ce, sa aud ca e pe piciorele ei. Parca e si firesc asa... e la varsta potrivita sa-si vada de viata. 'Oi fi eu detasata, ca - inca - am copii relativ mici dar parca nu-mi imaginez sa nu-si ia zborul la momentul potrivit ( si sper sa nu stea prea mult pe ganduri ).

In schimb, ceea ce trebuie tu sa faci la un moment dat, e sa o ierti. O fi un proces de durata, 'or mai fi niste etape de trecut, insa e esential, dupa parerea mea, sa o faci. Am si eu de executat iertarile mele si vad ca si la mine dureaza, insa cred ca tot procesul asta de curatare sufleteasca si de acceptare, ma transforma in ceea ce sper eu sa devin la un moment dat. Sa scap de toate incrancenarile si de ranchiuna... sa umblu eu asa, cu sufletul usor, fiindu-mi bine cu mine si cu toti, e scopul meu in viata! Un motiv mai putin de boala, de oricare fel ar fi ea! Castig min. 10 ani de viata fericita, garantat! In ciuda celor iertati, bineinteles. Lol

Pe de alta parte, trebuie sa-ti spun - ca nu stiu cand te mai prind pe aici - ca experienta ta cu Diana a fost o maaare lectie de viata pt. mine. Nici nu cred ca-ti imaginezi cat de mult mi s-a schimbat - atunci - modul de gandire si asteptarile vis-a-vis de adolescenti. Acum sunt inarmata si cu sabie si cu scut in ceea ce-i priveste. Sigur, e posibil sa mi-o iau in continuare, ca doar nu s-a gasit protocolul de gestionare a relatiilor cu ei, insa macar nu pot spune ca nu m-am asteptat.Lol

Hai, te pup... esti bine... si sper sa te mai vad pe-aici.
Postat: Thursday, September 20, 2018 9:00 AM
Bereea, ma bucur!Buddy1

Buna dimineata! advocat
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Thursday, September 20, 2018 8:54 AM
Miha, bine ai revenit!Hilar Hmmm... nu as da neaparat vina pe facebook; noi ne schimbam... au trecut vremurile in care dintii si marca de pampers erau prioritatile din viata noastra.Lol
Nu e niciodata prea tarziu pt. prieteniile vechi!

Hai cu topicul!
Voi? Cum sunteti? TU, ce faci?computerlove
Subiect: Tocurile de la ce varsta?
Postat: Wednesday, September 19, 2018 10:37 AM
Lol

Eu nu stiu cand o voi vedea pe a mea cu tocuri... e fffff. casual.
Postat: Friday, September 14, 2018 9:58 AM
'Neatza la cafea!computerlove

bereea wrote:

Si da, si nu! Intr-un fel ma bucur ca am fost,am cunoscut-o pe sotia tatalui meu, a fost ok.Ce bine mi-a fost sa nu gatesc 2 saptamani!Lol

Pe de alta parte, m-am plictisit , a trebuit sa ma intalnesc cu oameni cu care nu-mi doream sa o fac...

Dar ni s-a oferit o oportunitatea foarte mare de a face altceva, sotul meu nu a refuzat-o, sper sa mearga totul bine!

Cred ca tatal tau merita sa fie fericit, desi trebuie sa fie destul de greu pt. tine; of... asta e viata...

Doamne ajuta sa fie cum visati! Asta inseamna ca se intoarce in tara?!

Succes tuturor in noul an scolar!
Eu sunt in depresie; urasc scoala - de fapt nu scoala in sine, ci sistemul si alergatura de colo-colo de dus/adus copchii din 1000 de locuri diferite, zilnic... temele, lipsa de timp, etc...
Niciodata nu am fost mai nepregatita psihic pentru inceputul asta de an scolar; am avut o vara superba, plina, happy, dar care mi s-a parut ffff.... scurta!
Mai vreau vacanta!!plans
Postat: Wednesday, August 22, 2018 5:23 PM
bereea wrote:
Kali, daca ai sti cat m-am gandit la tone , dar pur si simplu n-am reusit sa ma organizez cum trebuie. Ca sa nu mai spun cat s-a tras de mine !

Banuiam ca asa va fi pentru voi; si tu ai fost in gandurile mele. Sper ca v-a priit vacanta acasa.
Postat: Wednesday, August 22, 2018 9:00 AM
Bereea, rar intalnesc pe cineva cunoscut atunci cand ies... sansele sunt mici.

Ne puteam vedea noi doua ( mereu imi face placere DistanceKiss ), insa am presupus ca ai programul super plin.
Subiect: Cu bebelusii in calatorii
Postat: Monday, August 20, 2018 11:46 AM
MaryPoppins wrote:
Kali, ce plimbareti sunteti Hilar si unde zici ca plecati sapt viitoare? Italia parca, nu? Observ din postarile tale ca sunteti fan parcuri de distractie, tre sa incep sa studiez si eu problema Lol daca mergeti la Atena si preferati cazare la apartament, vi-l recomand pe asta https://www.airbnb.com/rooms/13774384 , e super romantic pt o escapada in doi hearts iar gazda e minunata, noi o sa stam aici pt al doilea an la rand. Iar cand mergeam la Atena in delegatie stateam aici: http://www.athenslycabettus.gr/, foarte ok hotelul si dc imi amintesc bine plateam in jur de 50 euro pe noapte. Eu tot timpul m-am simtit bine in Atena, anul asta ne-am propus sa urcam si pe Acropole, sa vedem daca ne iese cu Ana dupa noi Lol

Viena+ Budapesta am tot fost si in doi, dar la Praga numai eu singura in delegatie, asa ca nu exclud pt piata de Craciun in dec la anul. Desi e mai lung drumul cu masina iar noi de regula preferam avionul. Tot la anul mai vrem Istanbul prin martie - aprilie, Munchen+castelele bavareze la inceput de iunie si probabil Sardinia in septembrie. Desi la cat de dor imi e de Spania si Portugalia nu exclud o schimbare de planuri Crazy pff, is atatea locuri minunate in care vrem sa revenim, plus altele noi in care vrem musai sa ajungem...pacat ca n-avem buget si timp sa le vedem pe toate intr-un an ras

Da, da, Plitvice - Venetia - Verona - Florenta - Toscana pe indelete, cu masina dar si cu bicicleta - Cinque Terre - Balaton - home.coeur

Suntem fani parcuri de distractie, asa e, desi eu sunt o fricoasa de fel. Insistand, insa, mi-am tot depasit limitele iar acum fac fata binisor. Am " cultivat "sic chestia asta si copiilor, asa ca avem parteneri seriosi de distractie; plus ca ne dorim sa le oferim amintiri frumoase - cine nu ar vrea asta?! -.

Multumesc pentru recomandari.DistanceKiss Voi tine cont. Noi suntem fani Grecia deci nu am niciun dubiu ca si pe noi ne va cuceri Atena.

Budapesta o vom vizita pt. prima data, anul acesta. Am tot ocolit-o, nu stiu de ce... poate ptc. mi se parea la indemana si mereu am intins vacantele la maxim, ca durata, iar inca un city-break nu ma incapea...

Asa e, drumul e mai lung pt. Praga dar merita oboseala. Mie mi-e frica sa zbor deci sunt mai mult decat happy atunci cand pot evita; masina imi da si o senzatie de libertate ( + cea de miscare ) pe care o iubesc. Uite asa am descoperit zona rurala a Germaniei si Olandei de care pur si simplu m-am indragostit si la care tot visez de vreo 2 ani; stiu ca vom reveni.

Pffff... ce mi-am dorit sa ajung in Istanbul cat inca era safe! Au tot intervenit alte chestii si uite ca au trecut anii iar noi inca nu am ajuns acolo. Inca nu m-as simti in siguranta deci mai stau putin pana ma conving ca e de mers.

Sa va vedeti visul cu ochii! Asa e... lumea e minunata!

MaryPoppins wrote:
Ar fi fain ca in masura timpului sa facem si un fel de trip report cand ne intoarcem din vacante, eu cel putin o sa incerc sa fac asta cand ne intoarcem. Gen cazare, tips&tricks pt transport, chestii de facut/vizitat cu copiii, bagajul lui bebe/al copiilor etc.

Hmmm... ar fi super util, insa eu nu mai am rabdare pt. asta, asa ca ma declar deschisa pt. a raspunde la orice fel de intrebari. Oricum pastram excelurile facute pt. fiecare trip in parte si am cum sa-mi reimprospatez memoria.

Ah... am uitat... in oct. fugim la Chisinau pt. un city-break " ametitor ", in sensul ca avem in plan degustrari de vinuri la Cricova si Purcari. In familie extinsa, no kids allowed.Lol
Subiect: Cu bebelusii in calatorii
Postat: Monday, August 20, 2018 10:46 AM
Andreea06 wrote:
Kali tu esti pe gustul nostru, plimbareata dance
Tre sa fac research pt europa parkras ras

Nu atat de plimbareata pe cat mi-as dori, dar las' ca se aseaza planetele, treptat, si tot imi iau eu o data un an sabatic in care sa calatoresc pe placul inimii! Intre timp mai cresc si copiii... sanatosi sa fim!

Europa Park e preferatul meu dintre toate!coeur ... plus ca, din punctul meu de vedere, e singurul parc de distractie in care chiar merita sa-ti iei cazare. Hotelurile sunt impecabile, serviciile si facilitatile la fel.coeur