kali

Profil: kali
Despre
Utilizator: kali
Nivel: MEMBRU FONDATOR
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Saturday, May 27, 2006
Ultima vizita: Wednesday, November 21, 2018 1:02 PM
Numarul de postari: 14,306
[1.46% din toate postarile / 3.14 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Monday, October 22, 2018 2:57 PM
bereea wrote:
Hello, hello...a trecut o luna de cand suntem singure si nu ne este rau delocLol

Am luat bilete de avion pentrù Craciun, asa ca plecam in tari straine, abia astept sa vad daca imi va placea acolo!

O luna, deja?!NuStiu
Doamne ajuta, Bereea, sa fie bine pt. voi indiferent unde va vor purta pasii.computerlove

Maria & Mario wrote:
Ce trec anii ! alcool
Si ce stare imi dau postarile fetelor "vechi" pe forum ! majoreta Zici ca-s la prima tinerete ! alcool T-Mihaela, Kali - imi regasesc gandurile printre postarile voastre, Cu copii, cu timpul, cu forumul .... Important e sa ne gasim linistea sufleteasca, oricare ne'ar fi deciziile! Ca usor nu e cu siguranta !

De noi ce sa va mai spun : un fotbalist nastrusnic foc si o adolescenta extrovertita si cu un caracter extraordinar de puternic ! Eu tot grasa si "frumoasa " intrata la hibernare ! Ma tot intreb unde zboara anii - ca tot mi'a plecat adolescenta 10 zile in vacanta - fara noi ! Bye2 Si ma perpelesc la gandul ca isi ia zborul in cativa ani ! Cray
voi ce mai faceti ? ati terminat cu zacusca ? Lol computerlove

computerlove computerlove
Frumoasa ai fost mereu!Cheek Kiss
Si mie imi vine, acum, sa rad - de mine - cum tot asteptam pe vremuri sa mai creasca copiii si sa ma mai eliberez si eu...
Ei, acu' sunt eliberata, partial, tinand cont ca 2 bc. copiii stau mai mereu cu usile inchise la camera sau socializeaza oriunde numa' acasa nualcool ... si parca ma apuca jalea de cat de usor a trecut timpul si de cum zboara in continuare...
E linistitor, macar, ca nu-s singura care simte asa.
Eu cred ca linistea sufleteasca mi-am pierdut-o cand am nascut; jonglez cu echilibrul... fragil.

Endy, computerlove

Marivic, tu trebuie sa vii cu incurajarea, nu ne baga si mai mult in butoi!Lol
Tu esti bunica, norocoaso... daca-ti doresti, imediat poti deveni foarte ocupata si... preocupata.
Ma bucur ca ti-ai gasit lucruri de facut! Spor la treaba!

Shirel, tu esti de o energie inepuizabila! Pup gasca cu mare drag si da, poate ne vedem cand vii in tara.

Postat: Thursday, October 11, 2018 2:13 PM
computerlove
Subiect: Hai sa aberam putin!
Postat: Monday, October 1, 2018 9:20 AM
monica irimia wrote:
Mi se pare aberant ca in clasa a VII-a, un copil sa aiba, doua zile pe saptamana, cate 7 ore.

Ai mei, cei mari, au ore dupa-amiaza. Asta inseamna ca luni, marti si miercuri incep la 13.00 si termina la 20.00 iar joi si vineri de la 13.00-18.00. Copiii nostri muncesc 12 ore / zi!

In alta ordine de idei, cei mici, au avut tema pt. acasa, la engleza, in cls. a-III-a, de marti pt. vineri, 35 de pg. de carte A4! Plangeau ca nu mai pot scrie iar probabil ca d-na mai are si pretentia sa le placa materia pe care o preda!

Nu pot verbaliza parerea mea despre sistemul de invatamant romanesc ptc. incerc sa raman o doamna!Lol

Subiect: Cinque Terre
Postat: Monday, October 1, 2018 8:39 AM
Cheek Kiss
Subiect: Cinque Terre
Postat: Friday, September 28, 2018 1:57 PM
M-am simtit foaaaarte bine, mi-a placut, insa nu e in topul meu personal. Desigur, e o chestiune de gusturi, asa ca sper sa nu influientez pe nimeni cu parerea mea.

Pentru mine, Toscana a fost the highlight of my trip, mai pe romaneste spus.Lol A fost asa cum speram sa fie, m-am simtit asa cum mi-am dorit eu sa ma simt atunci cand ma imaginam acolo... am fost cu ochii mari de uimire mai tot timpul deci cam greu cu mine, dupa. Mancarea, vinul, peisajele, atmosfera... waw!
Am intalnit romani extraordinari care ne-au facut experienta mai frumoasa si mai deosebita si sunt recunoscatoare ca am trait asa ceva. Fara indoiala, Italia m-a cucerit definitiv - stii asta.coeur

Desigur, ma bucur ca am ajuns in Cinque Terre si recomand oricui viseaza la asta. Sunt convinsa ca daca as fi schimbat ordinea lucrurilor si le-as fi vizitat primele, impactul asupra mea ar fi fost altul si as fi fost mult mai impresionata.

Ca date tehnice, am facut cele 2 trasee disponibile de trekking iar asta a fost partea mea preferata, desi a fost destul de solicitant.
... Insa astfel am avut parte si de momentele noastre de liniste, traseele nefiind foarte populate. Marea e frumoasa si peisajele extraordinare.

Plaja din Monterosso nu m-a impresionat, desi m-am bucurat sa revad marea. Nu as opta pentru mai multe zile acolo. Am mancat extrem de bine, ne-am plimbat de manuta - ocolind n-spe miile de magazinase cu souveniruri -,am mers si cu trenul... per total o experienta frumoasa.

Noi ne-am incadrat intr-o singura zi, insa trebuie sa subliniez ca suntem foarte activi din fire. Desi ne pastrasem o noapte de rezerva si ne-am fi putut prelungi vacanta, nu am simtit nevoia.

Raman la parerea ca Amalfi e mai spectaculoasa iar Cinque Terre e cumva sora mai mica, prin urmare abia astept sa ajung si acolo.
Subiect: Nicio dimineata fara o cafea in fata - 17
Postat: Friday, September 28, 2018 1:24 PM
Vine, el, iar!coeur
Subiect: Hai sa aberam putin!
Postat: Friday, September 28, 2018 1:24 PM
bereea wrote:
Nimeni nu mai abereaza! Toata lumea e normala...

Zici?!Lol Crazy
Postat: Wednesday, September 26, 2018 1:02 PM
bereea wrote:
Buna dimineata. Pentru prima data la spalat masina, ce sa fac daca am ramas fara barbatLol

Rasfatato!SimplyLove Lol
Postat: Friday, September 21, 2018 10:01 AM
computerlove

E vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeri!!Hilar
Postat: Friday, September 21, 2018 9:59 AM
Miha, hai ca esti ok! Cred ca esti in etapa aia in care tu trebuie sa-ti faci viata interesanta... vorba aceea... nu se mai schimba lucrurile ca alta data ( sot nou, copii noi, serviciu nou, casa noua alcool )... toti intram intr-o rutina la un moment dat, ni se pare ca ne-am plafonat. Cam asta e, nu mai vibreaza nik ca la 20 ani. Bine, nici nu mi-as mai dori, ca parca mai bine mi-e asa... mai in control cu toate, inclusiv cu trairile mele. Parca nici surprizele nu-mi mai plac... confort scrie pe mine!!

In realitate esti tanara si fun, asa ca nu te lasa; scutura-te de plictiseala, ca batranetea nu vine la 40 de ani!

Eh, cu toate fetele gramada e mai greu, ca tre' sa-si doreasca si ele. Poate te ajuta cineva care a tinut legatura cu ele...
Te inteleg, insa... si eu gravitez pe-aici; mai postez din cand in cand dar lipsit de substanta. Nu mai e ca alta data insa si nevoile mele sunt altele. Parca nu ma mai vad discutand probleme pe-aici, poate si pentru ca am ramas ataaaat de putine! Nostalgica mai sunt uneori, insa fix atat cat trebuie; nu prea mult, nu prea des.

Cu Diana, ma asteptam, nu stiu de ce, sa aud ca e pe piciorele ei. Parca e si firesc asa... e la varsta potrivita sa-si vada de viata. 'Oi fi eu detasata, ca - inca - am copii relativ mici dar parca nu-mi imaginez sa nu-si ia zborul la momentul potrivit ( si sper sa nu stea prea mult pe ganduri ).

In schimb, ceea ce trebuie tu sa faci la un moment dat, e sa o ierti. O fi un proces de durata, 'or mai fi niste etape de trecut, insa e esential, dupa parerea mea, sa o faci. Am si eu de executat iertarile mele si vad ca si la mine dureaza, insa cred ca tot procesul asta de curatare sufleteasca si de acceptare, ma transforma in ceea ce sper eu sa devin la un moment dat. Sa scap de toate incrancenarile si de ranchiuna... sa umblu eu asa, cu sufletul usor, fiindu-mi bine cu mine si cu toti, e scopul meu in viata! Un motiv mai putin de boala, de oricare fel ar fi ea! Castig min. 10 ani de viata fericita, garantat! In ciuda celor iertati, bineinteles. Lol

Pe de alta parte, trebuie sa-ti spun - ca nu stiu cand te mai prind pe aici - ca experienta ta cu Diana a fost o maaare lectie de viata pt. mine. Nici nu cred ca-ti imaginezi cat de mult mi s-a schimbat - atunci - modul de gandire si asteptarile vis-a-vis de adolescenti. Acum sunt inarmata si cu sabie si cu scut in ceea ce-i priveste. Sigur, e posibil sa mi-o iau in continuare, ca doar nu s-a gasit protocolul de gestionare a relatiilor cu ei, insa macar nu pot spune ca nu m-am asteptat.Lol

Hai, te pup... esti bine... si sper sa te mai vad pe-aici.