kali

Profil: kali
Despre
Utilizator: kali
Nivel: MEMBRU FONDATOR
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Saturday, May 27, 2006
Ultima vizita: Saturday, April 4, 2020 9:08 PM
Numarul de postari: 14,372
[1.41% din toate postarile / 2.84 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Tuesday, March 31, 2020 12:24 PM
Va imbratisez, fetelor!computerlove
Nici eu nu mi-am terminat cafeaua, desi am fost tare activa de dimineata.
Sa fiti bine!grup
Subiect: Coronavirus - raspandire si masuri luate
Postat: Saturday, March 28, 2020 6:42 PM
Nu-i nicio problema. Cheek Kiss
Postat: Saturday, March 28, 2020 1:53 PM
Bereea, din greseala mi-ai editat postarea. Nu-i o problema, am sters ce ai scris tu in ea, insa s-a pierdut ce-i scrisesem lui Mari.

Te cred si-mi pare rau. Eu am avut treaba doar la urgente, nu in ambulator, deci acolo chiar nu stiu cum statea treaba decat din auzite. Da, se pare ca spaga e obicei vechi... nu se dezvata usor de el.
Postat: Saturday, March 28, 2020 12:54 PM

Bereea, se schimbasera lucrurile, sincer! Niciunul nu mai avea curaj sa ia spaga, erai bine tratat, cu respect, era curatenie, erau eficienti... era bine atat cat poate fi de bine in Romania.

Fetele, multumesc pentru incurajari!computerlove grup Sa fiti bine!

Postat: Friday, March 27, 2020 9:20 PM
LilianaD wrote:

Kalichiar acum aud la tv ca li s-a cerut celor din spital sa nu mai faca declaratii publice. Infiorator ce se intampla acolo. Sa speram ca se schimba ceva, poate impreuna reusiti sa puneti presiune pe ei. Va imbratisez si eu cu drag.computerlove

E adevarat... pe langa asta, se intampla foarte multe lucruri ce nu se spun.pale

Noi nu vom putea face nimic, increngatura e prea mare... am impresia ca cei de la Bucuresti au venit sa constate ce NU trebuie sa faca pt. a ajunge in aceeasi situatie, nu sa ia masuri sau sa ofere ajutor. Sunt voci care vor inchiderea Sucevei, dar cum poti face asta cu un spital inchis, fara personal medical, fara echipamente de protectie?! Vor sa ne condamne pe toti?

Nu s-a schimbat nimic. Totul e de fatada. A ramas o mana de oameni sa lupte... e nedrept, e strigator la cer! Eu sunt ingrozita! Cum spuneai si tu, intr-o situatie din asta, daca te nimeresti printre ghinionisti, iti pui sperantele in medici. Un sistem pus la punct iti da o oarecare siguranta. Cand realizezi ca asta nu mai e o optiune, ca efectiv nu ai unde sa te duci si ca nimanui nu-i pasa, ca nimeni nu te primeste nicaieri, sentimenele sunt de nedescris...

https://www.monitorulsv.ro/Local/2020-03-27/Drama-unei-mame-internate-in-spital-cu-bebelusul-ei-suspect-de-coronavirus-Medicii-sunt-toti-infectati-nu-are-cine-sa-mi-l-controleze-Baiatul-meu-moare-aici-pe-pat

https://www.monitorulsv.ro/Local/2020-03-27/O-femeie-al-carei-tata-s-a-prapadit-in-spital-descrie-degringolada-de-la-aceasta-ora-din-unitatea-suceveana
Postat: Friday, March 27, 2020 5:06 PM
Berrea, suntem bine deocamdata. Doamne ajuta sa ramanem asa!

Ma bucur de vestile bune de la voi. Inseamna ca izolarea da rezultate.
Postat: Thursday, March 26, 2020 1:43 PM
Mari, mai bine stati acolo. Aici va baga in carantina, insa va fi la comun, ca nu au resurse sa va izoleze de ceilalti. Prin urmare, daca 2-3 sunt deja pozitivi, exista riscul de a se infecta toti ceilalti - bai, hol, contact indirect, etc.
Postat: Thursday, March 26, 2020 1:02 PM
Liliana, mi-a fost dor de tine!computerlove Apreciez ca te-ai gandit la noi; te imbratisez cu drag!computerlove

Mari, Cheek Kiss

Nu stiu daca are rost sa va tin la curent cu ce se intampla aici ptc., probabil, va voi baga in depresie. Situatia e mai mult decat disperata, ceea ce vedeti la tv e cosmetizat si partial adevarat.

NIMENI nu face nimic, NIMENI nu ia decizii! Toti incompetentii din functii publice se ascund de frica, marele baron local e internat ASIMPTOMATIC la ATI, are asistenta personala, beneficiaza de tratament si primeste mancare de la restaurant, cand in restul spitalului ceilalti pacienti nu au ce manca! Spitalul e inchis; gravidele nu au unde sa nasca, niciun alt spital nu ne mai primeste de frica si din lipsa de echipamente de protectie. Sunt atat de revoltata! Suntem lasati in voia sortii!

Partea buna, in tot dezastul asta, e ca exista din ce in ce mai multa solidaritate. Oameni fara functii se organizeaza si ajuta cum si cu ce pot, se cauta solutii, se strang voluntari, vad o schimbare de atitudine, fiecare se intreaba cu ce poate contribui. Daca ne schimbam mentalitatea, daca ne vom uni ca si comunitate, tot e un castig, in ciuda dezastrului ce ne inconjoara! Sper sa nu uitam si sa nu-i uitam!!

Va pup! Aveti grija de voi!

https://www.monitorulsv.ro/Local/2020-03-26/De-pe-pat-de-spital-marturia-unei-asistente-infectate-cu-coronavirus

Subiect: Nicio dimineata fara o cafea in fata - 17
Postat: Wednesday, March 25, 2020 11:39 AM
bye
Postat: Tuesday, March 24, 2020 3:01 PM
Doamne ajuta!cry