kali

Profil: kali
Despre
Utilizator: kali
Nivel: MEMBRU FONDATOR
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Saturday, May 27, 2006
Ultima vizita: Monday, September 16, 2019 6:03 PM
Numarul de postari: 14,332
[1.43% din toate postarile / 2.95 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Top cafenele in Viena
Postat: Saturday, July 13, 2019 8:58 PM
AdrianaC wrote:
In concluzie, nu o recomand...

ras
Ti-am zis ca nici eu nu am fost incantata.
Atmosfera si servirea au fost ok; ne-am simtit bine, insa nu as mai reveni.
Subiect: Ce sa vezi in 5 zile in Viena
Postat: Thursday, July 4, 2019 2:55 PM
La Donauturm, ai facut rezervare?
Incerc sa fac rezervare pt. cina, la resto, si nu am optiunea de a alege ora inainte de a face plata. Nu stiu cum sa procedez ptc. vreau musai la ora 21.00 si nu stiu daca ma mai intreaba cineva despre asta.
Postat: Monday, July 1, 2019 11:30 AM
bereea wrote:

Eu l-am incercat de mai multe ori la mama lui acasa si de fiecare data mi-a lasat aceeasi impresie: un banal chec cu niste dulceata.

... si gretos de dulce!
Postat: Saturday, June 29, 2019 5:42 PM
AdrianaC wrote:
... dupa care ne mutam la Sacher, pentru tortuletul aniversar.

Sachertorte nu e atat de bun; eu am avut alte asteptari si fost dezamagita. Sper sa nu patiti si voi la fel.
Subiect: Catedrale de vizitat in Viena
Postat: Thursday, June 27, 2019 6:57 PM
Cred ca sunt suficiente cate v-ati propus. Pana la un punct, toate seamana intre ele. In schimb ar fi interesant sa prindeti vreun concert pe undeva; intotdeuna mi s-a parut faina acustica din biserici.

Fac si eu ca Missy Furla, tare mult veti alerga! Daca Alice asta isi doreste, incurajeaz-o. Entuziasmul paleste la un moment dat. Exista un timp pt. toate. Acum, bifez doar ce ma atrage... 2-3 atractii de top si in rest pun accent mai mult pe experiente decat pe vizitat. Aaaa, si inca ma atrag peisajele; merg oricat daca stiu ca ma asteapta un view frumos.
Subiect: Cu bebelusii in calatorii
Postat: Tuesday, June 11, 2019 1:43 PM
Andreea06 wrote:

Noi plecam joi. Planul initial e: elvetia Interlaken vineri-luni apoi Nice 4 nopti, apoi Mont st Michel, ferry spre UK (avem o nunta si stam apoi cateva zile sa vizitam sudul). Si dupa ne intoarcem spre casa cu opriri in Belgia si Austria cred.

Daaaar se anunta vreme capricioasa la Interlaken si maine ne decidem daca schimbam traseul spre Amalfi sau alt loc... desi e mai departe :(

Daca ajungeti la Interlaken, vreau si eu impresii. Am in plan Elvetia pt. anul viitor.
Amalfi e departe.

MaryPoppins wrote:
Noi luni plecam in Macedonia la Ohrid si in septembrie in Mallorca yes

Macedonia? Cum e?
Subiect: Cu bebelusii in calatorii
Postat: Monday, June 10, 2019 2:40 PM
Nu ati mai postat de multa vreme. Ce planuri de vacanta aveti?
Subiect: AUSTRIA
Postat: Monday, June 10, 2019 2:36 PM
kali wrote:
... am ales un apartament aproape de stadionul care ne intereseaza - si de Prater, din cate mi-am dat seama.

Mi-au anulat rezervarea desi era cu anulare gratuita.alcool Probabil ca mi-au verificat cardul si, cum in ultimul timp am tot facut rezervari cu el ( am unul special pt. asta ), e posibil sa nu fi avut toata suma si... asta e!

M-am sictirit, prin urmare nu mai merg tot acolo - desi apartamentul e disponibil -, asa ca am rezervat la Mercure Grand Hotel Biedermeier - aproape de zona de interes. Deci... vedem impresii dupa 25 iulie, daca nu e prea tarziu pt. voi.DistanceKiss
Subiect: Recomandare clinica - cancer mamar
Postat: Tuesday, May 28, 2019 10:27 AM
Eu fac sonoelastografie 1 data/2 ani fara sa am probleme deosebite.
I-am facut si fiica-mii, cand avea 11 ani.
Subiect: Decalotarea - Pro sau contra
Postat: Tuesday, May 28, 2019 9:51 AM
Nu se mai face fortat, stai linistita! hainoroc