Jurnalul unui copil nenascut

Options Jurnalul unui copil nenascut
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Tuesday, May 2, 2006 9:03 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Locatia: Bucuresti
Bravo Stelutze ! Asa mai vii de acasa. Bebe Lucky e bine sanatos si va fi bine in continuare. Trebuie sa ai grija de el !

Haide LUCKY !
Miri
Postat: Tuesday, May 2, 2006 9:15 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
In sfirsit,Stelute,se simte o nota de optimism in cuvintele tale!bravo
Sper din suflet ca totul sa fie bine si cu tine,si cu bebelina,sa nu ne mai dea emotii,pe viitor!
Si ai grija acum ,nu te culca pe ureche cum ca totul e ok,si fugi iar dupa Matei si cara carutul singuraangry
danadoditoiu
Postat: Tuesday, May 2, 2006 9:56 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/19/2006
Postari: 216
Locatia: Ramnicu Valcea
Stelute,ma bucur f f mult pt.tine.Astazi mi-am facut timp special pt tine,ca sa aflu vesti despre tine.pupici
blancy
Postat: Tuesday, May 2, 2006 10:18 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/26/2006
Postari: 25
Locatia: Brasov/ Romania
Am urmarit si eu de ceva vreme acest subiect si sa sti ca ma impresioneaza cat de puternica esti steluto'
Felicitari! Sunteti niste invingatori! flowers
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, May 2, 2006 10:19 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, May 2, 2006 10:24 PM

blancy wrote:
Am urmarit si eu de ceva vreme acest subiect si sa sti ca ma impresioneaza cat de puternica esti steluto'
Felicitari! Sunteti niste invingatori! flowers

Multumim, dar inca nu am iesit la liman pe de-a'ntregul...dar, cum fetele aici ma indeamana sa am rabdare si credinta, cred ca voi apuca ziua in care voi spune"dragelor, maine nasc si para mi-e frica cum nu mi-a fost nici la prima nastere"sic , dar stiu ca in tot in voi voi gasi puterea de a trece cu bine peste emotii si greutatipupici !

AdrianaC
Postat: Tuesday, May 2, 2006 10:37 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Ei, asa iti place tie sa crezi, dar sa stii ca puterea e in tine.

Eu am fost la pamant si boceam intruna la inceputul sarcinii cand dupa 3 teste pozitive m-am dus la echo si dr mi-a spus ca nu e sarcina, ci un fibrom uterin cam marisor. Am plans de nu ma mai oprea nimeni. Am facut betaHCG-ul, de 2 ori, si a confirmat sarcina. Am mai facut o echo si mi-a spus ca se vede sarcina, nu e fibrom, dar sarcina e fara embrion si nu se aude inima (si aveam 6 saptamani).

La 7 saptamani am fost la control si mi-a gasit o usoara sangerare, dar intern, nici macar nu patase chilotul, si mi-a spus ca sunt 2 variante: fie se fixeaza mai bine sarcina, fie e semn de avort spontan. Am intrat instant pe utrogestan si abia la 8 saptamani am rasuflat usurata cand mi-a spus ca sarcina este, e ok, cu embrion, viu, i-am auzit inimioara. Totusi, ce vreau eu sa iti spun este ca

ESTI TARE ! MAI TARE DECAT CREZI !

Daca poti sa vorbesti despre asta si nu te-ai ascuns intr-un colt sa plangi singura, LUCKY este intradevar lucky cu asa o mamica.

PS> Sper sa nu te superi ca ii spun Lucky lui bb.uff
sousourel
Postat: Tuesday, May 2, 2006 10:51 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ma bucur pentru tine! Sa-ti dea Dumnezeu sa se implineasca ceea ce doresti ... si inca ceva, sunt de acord cu Adriana... cata vreme ai puterea sa vorbesti despre un lucru, atata vreme ai o resursa in plus ... ceea ce iti confera un mijloc de indeplinire a scopului pupici
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, May 2, 2006 10:54 PM

AdrianaC wrote:

PS> Sper sa nu te superi ca ii spun Lucky lui bb.uff

Sper ca nu te superi ca te-am botezat la un alt topic "nasica"sic ...imi place apelativul "Lucky"...este semnificativ si parca simt ca i se potriveste, desi numele de buletin va fi Sanziana sau....Luca...depinde de ce sex va dori Lucky sa-si aleaga...desi,oare ...parca tot catre fetita inclinam...dom'le sanatos sa fie copilasul, ca sexul daca nu ne convine il modificam ras ...
Laura&Alfonso
Postat: Tuesday, May 2, 2006 11:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
Stelute ca o sa fie totul bine ..... Lucki e un bebe norocos avandu-te de mamica... curaj si fruntea sus si disfruta de bebelusii tai ... abia astept sa te aud spunand cum ca ai simtit cum se misca sau cand e mai marisor bebe cum sughita.... pupici
Kiki
Postat: Wednesday, May 3, 2006 6:45 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Bebelusul tau are pe cineva acolo, sus, care il iubeste tare mult!!!
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, May 3, 2006 8:23 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Stelute, eu de fiecare data cand ma simt doborata mi-aduc aminte de o rubaiata semnata Omar Khayyam:

Când te-a secat de lacrimi viata care doare,
Gândeste-te la roua din geana unei flori.
Si când ai vrea ca noaptea din urma sa coboare,
Gândeste la trezirea unui copil în zori.

Sper sa functioneze si la tine... si sa nu mai simti disperarea niciodata!
Vesna
Postat: Wednesday, May 3, 2006 8:51 AM

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Stelute, vesti bune, in sfarsit! yes O sa fie bine si in continuare, trebuie sa crezi ca va fi asa! Dar, sa faci ce iti spune doctorul: sa te menajezi!

Ma bucur tare mult pentru tine si pentru micul tau norocos! pupici
kry
Postat: Wednesday, May 3, 2006 9:47 AM

Nivel: Ambasador

Postari: 504
ma bucur Stelute, ca vin si vestile bune.Esti norocoasa, si puiutul din burtica.

kry attached the following image(s):
roses8.jpg

misha
Postat: Wednesday, May 3, 2006 7:31 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Bravo, Stelutze! Vezi ca ai copil luptator inca din burtica!Sa va ajute Dumnezeu sa ajungeti cu bine la 9 luni ca bebelusului tau ii place viata din cate se vede!flower

misha attached the following image(s):
1065-012-24-1028.gif

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed