Jurnalul Andrei Maria

Options Jurnalul Andrei Maria
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marmita
Postat: Thursday, March 26, 2009 2:29 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
M-am tot gandit sa fac un jurnal, cum sa povestesc, ce cuvinte sa aleg sa pot exprima fericirea mea ... Am citit povesti superbe si m-am surprins emotionandu-ma la fiecare cuvintel. Cate o minune in fiecare poveste ...
Iata si povestea noastra:
Sa fiu mama ... Cat mi-am dorit!
De mult visam la momentul in care imi voi strange la piept copilasul meu ! 5 ani am sperat, am visat. 5 ani de masuratori si calcule, investigatii, analize si tratamente ... Mi-am zis ca undeva acolo in viata mea am facut o mare greseala si acum Dumnezeu ma pedepseste!!! Am luat in calcul si varianta adoptiei, stiind ca poate asa poate voi obtine iertarea. Ne-am hotarat sa lasam sa treaca Sarbatorile de iarna si sa asteptam Noul An pentru a face toate demersurile ... Si cum inca nu renuntasem la ideea de a fi burtica, sfarsitul lui ianuarie 2007 ma prinde la Bucuresti programand o inseminare. Habar nu aveam ca Dumnezeu avea alte planuri pentru noi...
Voi reveni...
Ana
Postat: Thursday, March 26, 2009 2:31 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
felicitari...asteptam pozici!!!!newclap newclap newclap
bulibuli
Postat: Thursday, March 26, 2009 3:22 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Iata un jurnal pe care il asteptam de mult timp. Astept cu nerabdare continuarea, chiar daca stiu in mare parte, vreau sa fiu aici pas cu pas cand povestesti despre minunea pe care a adus-o Dumnezeu in viata voastra, sa simt emotiile... Iti doresc din inima sa fii fericita si pe deplin implinita pupici pupici computerlove
Mela
Postat: Thursday, March 26, 2009 4:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
marmita,astept si eu cu emotii povestea ta coeur
Laura
Postat: Thursday, March 26, 2009 5:11 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Felicitari pentru decizia de a face un jurnal. coeur pupici Asteptam povestea...
miha76
Postat: Friday, April 17, 2009 11:57 AM

Intrat: 10/16/2007
Postari: 1610
Locatia: Iasi
monika
Postat: Friday, April 17, 2009 9:02 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/22/2008
Postari: 587
Locatia: ro
raly
Postat: Friday, April 17, 2009 10:57 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25864
Locatia: M e d i a s
Anelise
Postat: Saturday, April 18, 2009 8:55 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17364
Locatia: Ro
angel coeur Sarbatori Fericite si multi pupicei dulci pentru voi!!! computerlove pupici pupici pupici

dya
Postat: Monday, June 1, 2009 10:28 PM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Sa-ti pastrezi zambetul cald, sufletul pur si lumina in priviri ca in prima zi cand ai vazut chipul mamei. La multi ani copil frumos!

Rody
Postat: Monday, June 1, 2009 11:05 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
La muti ani copila scumpa!angel angel angel
marmita
Postat: Tuesday, June 9, 2009 2:09 PM

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
Multumim frumos pentru urari si felicitari. iloveyou
Cum incepusem sa va povestesc, sfarsitul lui Ianuarie 2007 ma prinde la Bucuresti pentru programarea unei inseminari, dar... Dumnezeu imi programase deja viitorul. Acasa ma astepta deja o minune mica Andra Maria, nascuta natural, 4100gr, 53 cm

Si toate planurile noastre s-au schimbat. Am renuntat la inseminare sau FIV, am renuntat la ideea de a adopta prima data un baietel, doar mi-am sunat seful la servici si i-am zis ca imi iau liber sa-mi aduc fata acasa.
Nimeni nu se astepta sa facem acest pas asa repede.
Dar cum orice minune nu dureaza decat 3 zile... au inceput lunile de cosmar. Cei de la protectia copilului aveau deja planurile facute. Nu se asteptau sa aparem noi in peisaj si sa i le schimbam. Si au inceput cu declaratiile la sediul lor disputa1 disputa1 , cu amenintari duel duel boxing boxing , cu sesizari la politie, cu dosar la tribunal, dar cu toate acestea nu am renuntat. Din prima clipa cand am tinut-o in brate pe Andra am stiut ca ea este fetita mea, pe care mi-am dorit-o dintotdeuna. Si pentru ea ne-am luptat si ... am iesit invingatori firstprize
Si nu-mi ajunge o viata sa-i multumesc Domnului pentru asta. Pentru ca stiu ca el a fost alaturi de noi si ne-a ajutat.

Dar sa va arat ce frumusete de fata avem:
prima zi acasa:

cu bunica (mama mea)

cu tati

cu mami
bulibuli
Postat: Tuesday, June 9, 2009 4:28 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Chiar ma intrebam cand ai sa continui povestea printesei.
Andra e un ingeras, cum te priveste, si ea a stiut din prima secunda ca tu esti mamica ei... cred ca intre voi doua sentimentul a fost reciproc: dragoste la prima vedere.
E o scumpa, asa dolofanica, ce falcute are coeur coeur
S.ELENA
Postat: Wednesday, June 10, 2009 12:15 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Mirela, nu pot decat sa va doresc multa sanatate si fericire in continuare, sa va cresteti ingerasul scump si poate ca intr-o zi, Doamne-Doamne angel va face inca o minune pentru voi si Andra va avea un fratior sau o surioara!!!!!pupici pupici computerlove

Astept cu nerabdare continuarea povestii ingerasului vostru si muuuulte pozici cu micuta minune!!!!majoreta majoreta majoreta majoreta pupici hearts
dya
Postat: Saturday, June 13, 2009 6:54 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Vai ce scumpica a fostlove love love ...acum este si mai si este o adevarata printesica.....hai mami cu actualizarile ca ne este dor de buburuza.computerlove computerlove computerlove hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed