Jurnal Sami

Options Jurnal Sami
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ania
Postat: Wednesday, February 10, 2010 9:47 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
M`am gandit sa am si eu un jurnal . Doar sunt maricel acum . Am 6 luni . In plus de asta, mami spune ca e la moda , mai ales ca si ea are un jurnal unde isi noteaza totul .
Sa va spun si eu povestea mea , dar inainte de asta am sa spun o alta poveste - povestea unui baiat si a unei fete.
Se facea ca in urma cu ceva timp ( apoape 5 ani ) o fata intalnea un baiat. Au vorbit cam 5 minute si apoi drumurile lor si`au urmat cursul . Dupa un an aveau sa se reintalneasca . El era din Timisoara , ea din Pitesti iar prima data s`au intalnit in bucuresti ras . Dar , dupa cum va spuneam , s`au reintalnit , in Timisoara . Acolo au avut timp sa se cunoasca mai bine si au ramas amici . Timp de inca 2 ani au fost amici vorbind si reintalnindu`se ocazional .
Intr`o zi de martie in 2008 baiatul si fata au inceput sa vorbeasca despre cartea "Eragon" . El o citese , ea abia incepuse aventura . Au descoperit ca au in comun pasiunea pt citit . Si au tot vorbit . Au descoperit alte lucruri despre ei pe care nu le cunosteau . Si`au dat seama ca aveau sentimente unul pt altul de ceva timp, dar nici unul nu vroia sa recunoasca . In 15 martie au inceput propria lor aventura , scrisa cu o pana fermecata numita dragoste. In scurt timp fata s`a mutat in Timisoara .
In mai baiatul a decis sa faca o surpriza fetei - a cumparat un inel si a cerut`o in casatorie . Iar pe 21 iunie 2008 s`au casatorit ras .
Duap casatorie , fata abia astepta sa aibe un bebelus in burtica . In fiecare luna astepta si spera dar nimic ...
Era o zi frigurasa de decembrie , cei doi se plimbau cand s`au oprit in fata unei farmaci . In gluma fata a mai cumparat un test de sarcina . Nu avea nici o speranta - a mers acasa a facut testul si .. inima a inceput sa ii bata mai repede .. era pozitiv . Nu`i venea sa creada . I`a spus baiatul ca anul acela , 2008 , de Craciun Mosul vine incarcat . Era 23 decembrie cand a fata a aflat ca in burtica avea un bebe. Eu eram acel bebe . Iar fata era mami iar baiatul tati angel
Aveam cam 2 saptamini in burtica lui mami cand a aflat de existenta mea . Inca de la inceput a inceput sa imi caute un nume . Si mami era tare bucuroasa si tati la fel pupici
Cand mami a mers la doctorul a aflat ca lucrurile nu erau chiar bine ca eu , poate , aveam sa nu ma nasc . Si mic asa cum eram am simtit durerea lui mami in acea zi . Am stiu chiar ca mami a mers la bunica sa caute aline , dar nu a gasit acolo . Bunica a zis ca poate asa e mai bine si mami a plecat si mai trista si suparat . Acasa , cat timp l`a asteptat pe tati s`a rugat la Doamne Doamne ca sa nu ma ia la El , ca ea avea sa ma iubeasca mult . Si Doamne Doamne i`a raspuns , i`a spus lui mami ca stia prin ce trece , ca si El a avut un Fiu care a murit , dar sa aibe speranta ca eu aveam sa fiu cu mami . Si mami a inceput sa aibe grija de ea si de mine . A stat mai mult in pat si vorbea cu mine mereu , si imi tot punea tot felul de nume caraghioase . M`am gandit ca e timpul sa ii spun cum vreau sa numesc . Si intr`o noapte mami a visat numele meu Samuel Emanuel . Si mami a aflat ca urma sa aibe un baietel , desi in inima ei stia asta deja , pt ca toate numele alese de ea erau de baietei .Si nenea doctor a spus ca eram baietel , o luna mai tarziu . Eu am ras tare , pt ca stiam deja asta angel
Mai tarziu mami a inceput sa simta cum misc , la inceput ca usor ca un fluturas si pe masura ce cresteam din ce ince mai tare . Desigur , mami a trebuit sa faca tratament si mult repaus si dupa multe emotii , lacrimi si 37 de saptami in burtica lui mami , am hotarat ca e timp sa vad si eu lumea . Si pe 11 august 2009 m`am nascut . Mami deja v`a povestit aventura de la spital.
Bine , la inceput am fost cam adormit si timp de 3 saptamini am papat si am dormit doar. Apoi au inceput colicii . Si pana la 3 luni am tot plans de dimineata pana seara , ma durea rau burtica iar bunica spunea ca sunt rasfatat si ca imi place sa plang . Dar mami stia adevarul . Apoi a trecut si am inceput sa explorez lumea .
Acum la 6 luni sunt indragostit de manutele mele . Le privesc in fiecare zi si le vorbesc . Stau in fundulet cand vreau eu , si imi place sa ma joc cu verisoara mea Didi . Inca incerc sa imi dau seama ce e chestia aia maro cu coada ca se uita la fel de mirata la mine cu ma uit eu la ea . Mami ii spui Bonnie sau catelusa . inca incerc sa`mi dau seama ce face dar nu stea prea mult cu mine sic
Momentan stau doar cu mami . Pe tati nu l`am mai vazut din 5 decembrie . Mami mi`a explicat ca a plecat in Spania si urmeaza sa plecam si noi acolo . Si mi`a mai spus mami ca o sa locuim acolo , in Spania langa Madrid . Tati ne suna mereu si ne spune ca ii e dor de noi. Si mie de el .
Cam atat pt acum . E tarziu si trebuie sa fac nani ... Va pup
Ania
Postat: Wednesday, February 10, 2010 9:51 PM

uite si doua poze cu mine facut in decembrie dupa Craciun .
cel poze nu e tati meu e un bun prieten de`al lui mami din america.. nu stiu pe unde vine asta , dar mami mi`a explicat ca e departe peste mari si tari .

roxy_oxxy
Postat: Wednesday, February 10, 2010 10:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
newclap newclap newclap newclap newclap ..... ce frumos.... abia astept sa vad mai multe poze.... felicitari ptr jurnal
snowdrop
Postat: Wednesday, February 10, 2010 10:37 PM

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
Felicitari pentru jurnal, Sami! M-a impresionat inceputul povestii tale. angel
S.ELENA
Postat: Wednesday, February 10, 2010 10:53 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Felicitari pentru jurnal, Andreea!!!!!bravo bravo
Impresonanta povestea voastra!!!!angel

O sa va urmarim cu mare drag!!!!pupici
sweet angel
Postat: Thursday, February 11, 2010 12:19 AM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia

ce jurnal frumos , sanatate multa va doresc
ingerash
Postat: Thursday, February 11, 2010 12:26 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Felicitari pentru jurnal!pupici pupici Impresionanta poveste!angel coeur coeur coeur
raly
Postat: Thursday, February 11, 2010 6:59 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25864
Locatia: M e d i a s
Ce jurnal frumos!newclap newclap newclap Povestea e foarte frumoasa si captivanta iar tu Sami esti o minune!Abia astept sa vad continuarea!computerlove computerlove
bereea
Postat: Thursday, February 11, 2010 9:05 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22535
felicitari pentru jurnal...frumoasa povestirea tanewclap newclap newclap
marivic
Postat: Thursday, February 11, 2010 9:14 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13306
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Frumos jurnal,frumoasa si captivanta povestioara ta,....suntem cu ochii pe voi!love
Felicitari pt.jurnal!newclap newclap newclap
Ania
Postat: Thursday, February 11, 2010 7:10 PM

ras va multumim pt cuvintele frumoase ai o sa incercam sa scrim cat mai des si o sa punem si mai multe poze si cu mami si cu tati si cu nazdravaniile facute de mine.
Apropo , azi am facut 6 luni . chitara Si parca am stiu ca e o zi mai speciala si azi am fost mai nazdravan .
De dimineata am facut exercitii si a fost prima data cand m`am intors pe o parte perfect fara sa mai uit in spate capul sau funduletul . Si ca sa`i fac pe plac lu mami am stat singurel in fundulet destul de mult . Mami s`a bucurat tare si m`a pupat tare .
Mai pe seara am vb cu sora mai mare a lui tati l`a telefon , si cu bunicul din partea lui tati . Tot mami mi`a mai povestit ca mama lui tati e in Rai acum si de acolo ma vegheaza mereu . Sunt putin trist ca nu am s`o cunosc . Dar v`am povestit ca am in total 10 matusi si 11 unchi ? Si o multime de verisori si verisoare . Eu cunosc doar o matusa (sora lu mami,care e si mosica mea) , un unchi (sotul mosicii) si Didi , fetita mosicii mele ras . Restul unchilor si matusicilor urmeaza sa ii cunosc , si toti sunt din partea lui tati . Tati are o familie mare , mare . Are 5 frati si 6 surori dance .
Sunt un pic trist pt ca ninge si tot ninge afara si e frig si vreau si eu afara la plimbare dar astept sa se faca cald.
Eu va pup . hearts
KRYS85
Postat: Thursday, February 11, 2010 8:16 PM

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Felicitari pentru jurnal,va asteptam cu mai multe pozici!!!!Sami,sunt pentru tinepupici pupici pupici computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove

LA MULTI ANI SI MULTE,MULTE LUNITE!!!!!

birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday

Ana
Postat: Thursday, February 11, 2010 8:17 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Felicitarinewclap newclap
madanuta
Postat: Thursday, February 11, 2010 8:30 PM

Intrat: 6/26/2007
Postari: 6054
Locatia: Romania
flowers flowers flowers Frumos jurnal, Sami! Esti un scumpic ! Multe lunite inainte! flowers flowers flowers
snowdrop
Postat: Thursday, February 11, 2010 9:01 PM

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
flower Multe lunitze, Sami!floare2
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed