Jucarii 2-4 ani

Options Jucarii 2-4 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Postat: Friday, May 23, 2008 1:59 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Miru wrote:

Da, Mihaita! ras Face cate unul ajutat (din acela usor, de 6 piese) o singura data, cand e nou si gata, nu ii mai trebuie. Lui ii place sa construiasca: turnuri, castele, instalatii diverse.

Aaaa....da, de construit ii place sa construiasca.I-am cumparat piesele cele mai mici si ii place!I-a facut tati o cauta si o adora.E ii construieste aproape in fiecare zi gardul "viu", trotuarul, parcarea si compartimentarea cemerelor pt ursii Winnie!Uneori strica acoperisul si nu mai il poate face inctocmai.

Si din piese mari construieste, dar se plictiseste mai repede.Daca construiesc eu din piese mai mari e ok.In skimb din cele mici face case, blocuri sau animale.Nu seamana ele a animale, dar el incearcasic !Constructia nu pot spune ca e o pasiune, in skimb de curand a descoperit revistele cu si despre masini pt care a facut o pasiune, iar pasiunea suprema ...masinilesic !

In rest, jucariile nu prezinta importanta prea mare.Nici coloratul.
Lilly of the valley
Postat: Monday, May 26, 2008 8:01 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
De cand cu vremea de iesit in parc, Leea nu mai are atractie spre jucarii. Putinele pe care le mai agreaza sunt papusa bebe si carutul pe care le taraie in parca impreuna cu galetusa, lopatelele si formele. De trici nici nu vrea sa auda ca e prea greu la pedalatsic In rest toboganul, oricat de mare ar fi, e in topul preferintelor.
Seara la culcare mai citim din cartile de povesti cu muuuulte imagini. si aici are in preferinte acum Ratusca cea urata.
raly
Postat: Tuesday, June 24, 2008 1:59 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Noua masinutele ne mananca zilele,sta si cate 2 ore neintrerupt si le intoarce,le invarte pe masa,pe jos,pe orice dar cu o conditie...sa fiu si eu prezenta in camera!
t-mihaela
Postat: Tuesday, June 24, 2008 10:46 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Are si Daria o jucarie preferata : Arti :004: Ea nu se omoara cu jucariile, le ia de pe raft in magazin si pana ajungem la casa uita de ea sau o arunca singura.INsa cand e vorba ca se trezeste Arti incepe distractia, circul, spre disperarea mea nervi
zambarici
Postat: Monday, August 4, 2008 1:07 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
am gasit pe net o casuta ff interesanta angel floare3 dar nu merge sa incarc poza ras ras
t-mihaela
Postat: Monday, August 4, 2008 9:37 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Nu poti s-o incarci cu butonul " attach" daca e prea mare n-o primeste,ori o micsorezi ori o incarci pe photobucket .com si aduci aici codul.

Eu vreau sa iau un aparat foto pt daria ca aproape ni l-a stricat pe al nostru.Am vazut pentru copii dotate ci antisocuri si rezistente la tranteli ...asta e planul, sa vedem daca-l iau va arat firstprize
AdrianaC
Postat: Tuesday, August 5, 2008 2:34 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Andrei se joaca intensiv cu masinutele Cars (are aproape toata seria, nu i l-am gasit pe Bucsa, in rest ii cam are pe toti) si cu locomotivele Thomas (ii are pe Toby, Thomas si Diesel 10 deocamdata ras).

In rest, ii place sa picteze, sa deseneze, sa se joace cu mingea, sa construiasca din cubulete.

Se joaca frumos si afara la nisip cu jucarele de nisip.

sousourel
Postat: Sunday, August 10, 2008 11:32 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Cele mai interesante jucarii ale lui Victor: cartile! Le-ar rasfoi ore in sir. Urmeaza masinile, pe care, daca poate, le demonteaza in primul rand si, eventual le foloseste, in al doilea...daca mai are ce.
Lilly of the valley
Postat: Sunday, January 25, 2009 5:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Leea a imbracat si dezbracat papusi in ultima vreme;de puzzle nici sa nu mai auda.
de zapada nu prea s-a bucurat ca ne-am pricopsit de pneumonie tocmai de Craciun.
raly
Postat: Wednesday, January 27, 2010 8:15 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Am ajuns si noi la faza cu puzzle!Incepem sa-l descoperim si sa-l invatam tot mai bine!Unde ma duc mami cumperi puzzle?ras
KRYS85
Postat: Sunday, February 14, 2010 3:46 PM

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
raly wrote:
Am ajuns si noi la faza cu puzzle!Incepem sa-l descoperim si sa-l invatam tot mai bine!Unde ma duc mami cumperi puzzle?ras

banghead banghead banghead Cred ca se poate lua de mana cu Danielbanghead banghead banghead mi si groaza sa plec cu el de acasabanghead banghead Mamii uite puzzle,eu nu le am pe astea,si bineinteles ca nu putem pleca fara ele!!!:018: :018:

coeur In schimb Andrei nu ar da masinutezle pentru nimic in lume!!!:018: Colectie...........topai
snowdrop
Postat: Sunday, February 14, 2010 5:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
Cea mai buna jucarie din lume este ... mama!

Copiii vostri se joaca singurei in camera lor?
sousourel
Postat: Sunday, February 14, 2010 7:11 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Mai greu. Are nevoie de multa companie si antren.
miriam
Postat: Monday, February 15, 2010 7:24 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4987
Locatia: bh
eu inca nu stiu cum este sa se joace copilul singur in camera si eu sa trebaluiesc la bucatarie.si cand intru la baie sta la usa pana ies eu uff
ANDREEA&BIANCA
Postat: Wednesday, June 23, 2010 6:54 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
Locatia: Bucuresti
Ale mele se joaca mult timp si singurele pentru ca au foarte multe jucarii...nu trece zi sa nu luam cate o jucarie...ba chitara,ba toba,ba puzzle-uri,ba casuta de papusi,ba camioane...vasele de bucatarie sunt preferatele lor,Bianca are o punga uriasa numai cu bucatarioare,aragaze,vase de tot felul...azi i-a facut tati o bucurie mare si i-a cumparat piese lego cu Mickey...s-a aratat tare fericita fiindca ea e fan Mickey Mouse.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed