Jucarii 2-4 ani

Options Jucarii 2-4 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cristy
Postat: Tuesday, October 2, 2007 9:28 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel

Daca tot am cautat poza cu margelel ept copii am gasit si alte jucarii interesante:

cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, October 2, 2007 9:36 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Pe ultima, noi o avem dinainte de a implini 1 an si, sincer, sta de decor in sufragerie. Ca de jucat, nicio treaba. Doar bilele sunt de mare interes!sic
Kiki
Postat: Tuesday, October 2, 2007 9:41 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
cute_baby_of_mine wrote:
Pe ultima, noi o avem dinainte de a implini 1 an si, sincer, sta de decor in sufragerie. Ca de jucat, nicio treaba. Doar bilele sunt de mare interes!sic

Dav inca o foloseste...si cu bile si fara (mai ales ca un ajutor in catzarare si ajuns la ce doreste) sic
Cristy
Postat: Tuesday, October 2, 2007 9:57 PM

Sincera, eu nu prea le cumpar jucarii ( mai mult puzzle, plastelina, tot felul de lego) adica lucruri care isi "schimba" forma de fiecare data cand se joaca, uite asa nu se plictisesc de eleras

Fetele au avut planseta de desen si au folosit-o din plin...yes
MNiko
Postat: Tuesday, October 2, 2007 10:16 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cristy, mi-ai dat o idee ce cadou sa-i fac la 2 ani. Merci de poze.pupici
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, October 3, 2007 8:57 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Cristy wrote:

La noi sunt margele mari speciale pentru copii mai mici ( mari, mari ca niste bile, nu au cum sa le inghita) la aceastea m-am referit....pupici

Suuuper!La noi nnu stiu daca se gasesc, eu una nu am vazut!Eu credeam ca te referi la margelutze din alea micutze, care pot fi inghitite si 5-6 deodatacyclops !Voi traiti in civilizatiethumleft !
Cristy
Postat: Wednesday, October 3, 2007 3:04 PM

MNiko ma bucur ca ti-au ajutat pozelepupici

Stele nu cred ca traim in civilizatie, doar ca aici se pune foarte tare accentul pe deszoltarea motorica si coordinatie , sunt magazine intregi cu materiale de lucru pentru copii ( si pentru mamiciras ) ceea ce nu am vazut deloc in Romania. sunt magazine de jucarii dar nu cu matreiale de creatie ( am vazut un magazin cu ceva tusuri si culori cerate, abtibilduri infime dar am ramas sokata de preturile de acolo, duble sau chiar triple la pret, ma tot gandeam cum poate o familie sa isi permita sa ofere copiilor o dezvoltare normala a copiilor.... ma tot gandeam la cantitatile industriale pe care fetele mele le consuma - tusuri de tot felul, fo, acoarele, goase, culori acrilice, lipciuri, forme, sclipici de toate marimile, cred ca dadeam faliment in romania)

stele_pe_cer
Postat: Thursday, October 4, 2007 1:50 PM

Postari: 6678
Offf...Cristy,asta inseamna ca Israelul este mai dezvoltat din punctul asta de vedere (sau SI din punctul asta de vedere).Noi, romanii, la multe capitole stam prost deocamdata, dar poate ne vom trezi si noi incet-incet din amorteala.

E adevarat, multe lucuri sunt scumpe in Ro.Ma uitam in Cora la plastilina.Am vazut la un singur borcan costa 250.000 si la 4 borcane 700.000 lei, ceea ce mi se pare super mult.In loc de o cutie cu plastilina de 700.000, ii cumpar lui Matei 3 cutii si jumatate de lapte Nestle Junior.la noi tot ce inseamna lucruri pt copii, sunt scumpe.Si cartile pt copii mi se par scumpe.Cel putin cele atractive sunt de la 300.000 in sus.
MNiko
Postat: Thursday, October 4, 2007 2:11 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cristy wrote:
MNiko ma bucur ca ti-au ajutat pozelepupici

Chiar azi m-am uitat prin niste magazine si nu am vazut nimic nici macar asemanator cu ce m-ar interesa. Numai jucariifacute "pe banda" si cu niste preturi...banghead banghead banghead
taki
Postat: Thursday, October 4, 2007 2:15 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Cristy wrote:

Daca tot am cautat poza cu margelel ept copii am gasit si alte jucarii interesante:

Ati vazut si in Ro masuta asta? Daca da, unde?oare
Cristy
Postat: Friday, October 5, 2007 6:26 PM

Fisher-Price, Toys-Rus

Inceraca si AICI
taki
Postat: Friday, October 5, 2007 6:29 PM

Cristy wrote:
Fisher-Price, Toys-Rus

Inceraca si AICI

Aaaa, asa cu siguranta o gasesc dar nu se livreaza in Ro, de asta am intrebat daca ati vazut-o in ROMANIA?
delfinasa
Postat: Saturday, October 6, 2007 7:50 PM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Taki, vezi ca gasesti tablite din astea pe ebay la toys, se numesc "easels" angel...poate ai noroc sa gasesti exact ce vrei si trimit si-n Ro pupici.
taki
Postat: Saturday, October 6, 2007 8:15 PM

delfinasa wrote:
Taki, vezi ca gasesti tablite din astea pe ebay la toys, se numesc "easels" angel...poate ai noroc sa gasesti exact ce vrei si trimit si-n Ro pupici.

Merci frumos!pupici
bereea
Postat: Sunday, October 14, 2007 5:55 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Alessandra prefera jucariile cu care se poate juca imitandu-ma pe mine.Deci are o bucatarie cu chiuveta (este dotata cu olite de inox, si alte ustensile utile unei mici bucatarese) , frigider si aragaz.Are matura ,a spirator , galetusa cu mop pentru spalat pe jos.Nu-i lipseste masuta si fierul de calcat.
Ii place sa se joace cu caruciorul si un bebe-jucarie pe care il schimba , il pune pe olita , ii face baie , etc.
De asemenea , se joaca mult cu plastilina si ii place sa deseneze.
Ma gandesc ca i-ar place o tablita de scris cum este cea mai de sus.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed