Intarcarea

Options Intarcarea
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LIA
Postat: Thursday, March 8, 2007 9:53 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/6/2006
Postari: 309
Locatia: Bucuresti
Sami, eu chiar nu am reusit sa o intarc treptat, in mare parte deoarece nu bea alte lichide (nici ceai, nici apa) desi am incercat mereu sa ii dau, adormea numai la san, plus ca daca ii saream o masa de lapte imi facea un taraboi mai mare decat mi-a facut cand am intarcat-o. Acum adoarme singura cand o asez in pat si sting lumina, chiar daca mai sta 2-3 minute si se joaca in pat, langa mine. Dupa ce am intarcat-o a inceput sa bea apa la greu, suc de mere si morcovi bea cate o cana odata, mananca mult mai bine hrana solida. Deci, la noi nu a mers cu intarcatul treptat.
Mela
Postat: Thursday, March 8, 2007 1:59 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Alyna,i-ai dat cumva completare sau sa bea din biberon?pot fi motive pentru care se leneveste si nu mai vrea sa pape tzitzi.
miraa
Postat: Thursday, March 8, 2007 5:19 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
imi pare rau alynapt amandoiuff
mai incerca, dc nu stoarce si da-i cu ling sau cu bibecry desi eu nu sunt de acord...poate papi cv ce nu-i convine sau de la deodorante sau lotiuni care nu-i plac...mult norocpupici
eu sunt prea indragostita de mi plans si miplans
tb sa-mi iau inima in dinti si sa trecem si peste asta
ras
sousourel
Postat: Thursday, March 8, 2007 9:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Mult curaj Miraapupici

Alyna, am mai auzit de astfel de cazuri...regret, poate daca ai incerca sa te mulgi si sa-i dai cu bibe? Mult succes pupici
iulia&denis
Postat: Tuesday, September 4, 2007 9:35 AM

Nivel: Membru

Intrat: 6/30/2007
Postari: 34
Locatia: romania
Fetelor, eu sunt intr-o situatie asemanatoare: intarc copilul, dar brusc.Am incercat cu scoaterea din alimentatie a unui supt dar nu a dat foloase.Noaptea tot sugea de 2 ori .Se trezea si cerea tas,ma tragea de tricou, maieu,ce aveam pe mine si tot nu scapam.Asa ca tot intarcatul brus cred ca este solutia,chiar daca ai tu de suferit caci el uita ,se joaca,isi ocupa timpul cu altele si treptat uita.Tu esti cea care suferi caci ti se umfla piptul,te doare,le simt pe pielea mea acum caci imi vine sa urlu de durere plans nervi Am sa mai caut sa ma informez si cred ca o sa-mi cumpar si eu medicamentele pe care le-ati folosit voi,cu riscul de a-mi fi rau,ca trebuie sa scap de durere si piptul sa-mi revina la normal.banghead cu drag si multi pupici
Kiki
Postat: Tuesday, September 4, 2007 10:27 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Iulia, eu nu cred ca e bine sa iei niste tratamente asa, dupa ureche, pentru ca au fost folosite de unele dintre noi.
Mai bine mergi la doctor pentru o parere avizata si un tratament asemenea. pupici
mihaela75
Postat: Thursday, January 17, 2008 5:38 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Anunt si eu oficial si cu acte doveditoare intarcarea lui Articutz.Sa-i fie de bine salut lapticu lui mami nu-l mai satisface, foarte bine , pa si la revedere.Nu o sa fac ca la Daria sa ma chinui ,sa ma dau de ceasul mortii,alaptare cu orice pret .Vriam eu mai demult sa intarc dar acum a venit momentrul potrivit.Suntem deja la a doua masa de formula si dormim bustean cu burtica plina.firstprize
Lilly of the valley
Postat: Thursday, January 17, 2008 5:43 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
mihaela75 wrote:
Anunt si eu oficial si cu acte doveditoare intarcarea lui Articutz.Sa-i fie de bine salut lapticu lui mami nu-l mai satisface, foarte bine , pa si la revedere.Nu o sa fac ca la Daria sa ma chinui ,sa ma dau de ceasul mortii,alaptare cu orice pret .Vriam eu mai demult sa intarc dar acum a venit momentrul potrivit.Suntem deja la a doua masa de formula si dormim bustean cu burtica plina.firstprize

uff , e hotararea ta pupici
eu am bocit de ceasul mortii cand laptele meu a plecat bye-bye
mihaela75
Postat: Thursday, January 17, 2008 5:47 PM

Asa e , mariuta, laptele de mama e cel mai bun dar eu am invatat ca alaptare cu orice pret nu duce nicaieri.am trecut prin stresul naibii la Daria , am alaptat doar cu un san de la 4 luni pana la un an, nopti nedormite zile chinuite.Nu mai repet greseala asta ,starea mea de spirit conteaza mult pentru echilibrul in casa si sa fiu intreaga la minte.closedtopic
Lilly of the valley
Postat: Thursday, January 17, 2008 5:49 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
exact, copiii au nevoie de o mamica limpede la minte si nestresata.pupici sa aiba pofta la laptic si sa fie sanatos!angel
dya
Postat: Thursday, January 17, 2008 6:37 PM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
mihaela75 wrote:

Draga mea sa sti ca si eu tin aproape...adica din pacate am trecut la laptele praf si la fel ca si Arti dormim si noi bustean dar cel mai important este ca am inceput sa recuperam in greutate.Si cu alaptatul asta este ca si vorba aia "dragoste cu sila nu se poate".
Mi-ar fi placut sa mai alaptez dar daca nu mai este comestibil lapticul meu asta este.cry
mihaela75
Postat: Thursday, January 17, 2008 8:17 PM

Mamici, de doua sapt Arti nu mai zambea , nu mai radea, nu se mai juca, era parca intr-o continua suferinta si maraia mereu.Am luat prin eliminare si am depistat cauza , ceva in neregula cu alaptatul .Ori prea putin ori ii facea gaze asa ca am schimbat macazul.Imi pare rau ca n-am facut si la Daria asa si m-am schingiuit aiurea pe altarul maternitatii rambo Daca Articut rade iar,doarme bine si e fericit nu mai conteaza ce fel de lapte primeste salut
lori16ro
Postat: Friday, January 18, 2008 1:28 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 994
Locatia: iasi
mihaela75 wrote:
rambo Daca Articut rade iar,doarme bine si e fericit nu mai conteaza ce fel de lapte primeste salut

corect , eu cand am vazut cum sa chinuit sora mea pentru un pic de lapte
la al doilea i- a venit mintea la cap
ingerash
Postat: Friday, January 18, 2008 1:46 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
AJUTOR!fool
NU POT SA O INTARC PE FIICA MEA .ARE 1 AN SI 4 LUNI{ SA NASCUT PE 16 SEPTEMBRIE 2006}
NU VREA BIBERON , NICI LAPTE PRAF SI NICI DE VACA banghead
NOAPTEA NU MA LASA SA DORM , VREA PIEPTalcool
DATI-MI UN SFAT cry
mihaela75
Postat: Saturday, January 19, 2008 3:30 AM

inger7, o sa fie greu si iti trebuie nervi de otel.Pana la urma de foame o sa primeasca bibele .Eu nu am avut parte de intarcari dureroase,nu prea stiu cum sa te sfatuiesc.

Eu cu intarcatul meu am dat din lac in put.Mi-am luat elan si am cumparat bibe si formula ,am inceput sa-l obisnuiesc cu sticla , a primit-o bine insa ...mamiiiici, ce ma fac ca m-a pocnit un val de lapte ca nu-l mai pot opri, curge ca la robinet, mi se umfla laptaria la doua ore e pietroi .Parca ma bate doamne doamne ca i-am pus gand rau lu bietul Articutz.am zis ca scap de un stres cu alaptatul si am dat in alt stres : mulsul :101: :171: :174:Dupa cateva mese de formula v-ati prins ca nu mai pune gura pe san , s-a indragostit de bibe.Sunt in mare dilema ...deocamdata am cazut de fraierica, ma mulg si pun laptele in sticla banghead ...ce-i facut de mana omului se cheama lucru manual fool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed