Insarcinata?

Options Insarcinata?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Akash
Postat: Sunday, January 27, 2013 10:42 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/27/2013
Postari: 4
Se poate ramane insarcinata de la lichidul preejaculator? Mentionez ca nu mai eram la ovulatie. Menstruatia trebuie sa imi vina peste 5 zile iar actul s-a petrecut acum 2 zile. E vreo sansa sa fii ramas? Un test de sarcina cand as putea face?
sweet angel
Postat: Sunday, January 27, 2013 11:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
Akash cati ani ai tu?
Poate ar fi trebuit sa te informezi un pic inainte sa iti incepi viata sexuala, tie iti este frica acum de o sarcina nedorita, dar la boli cu transmitere sexuala te gandesti? Un copil nu iti distruge viata dar o boala cum ar fi sida, da.
Se spune ca poti ramane insarcinata si cu lichidul seminal, teoretic 8 zile inainte si 8 dupa ar fi sigure, dar asta depinde de mai multe lucruri.
Testul se poate face din prima zi de intarziere, sunt si teste care se pot face cu 4 zile inainte sa vina cm, dar cred ca sunt mai scumpe.
Data viitoare fa ce vrei dar fa cu cap (reclama la prezervative durex)
annadascal
Postat: Wednesday, November 13, 2013 9:05 PM

Intrat: 11/13/2013
Postari: 39
Locatia: cluj-napoca
saluut! as vrea sa cer o parere, am citit cate ceva despre mucus cervical (cred ca zic bine) ma poate lamuri cineva cu mai multe informatii?
Nanny
Postat: Wednesday, November 13, 2013 9:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Daca vrei mai multe amununte intra la aspirante... Mucusul cervical..e a cea scurgere -gen albus de ou- specifica perioadei fertile ( adica in perioada ovulatiei)!Cheek Kiss
annadascal
Postat: Wednesday, November 13, 2013 9:14 PM

Intrat: 11/13/2013
Postari: 39
Locatia: cluj-napoca
ne dorim ft tare un bb boy iar de o luna lucram la asta. eu simt ca as fi inasrcinata, e oarecum ciudat, am visat ca aveam un bebe. de cateva zile ma dor sanii, nu la fel de tare. mi-a intarziat CM, ma doare burtica de parca ar trebiu sa-mi vina CM. am niste pofte de-mi lasa gura apa Chef iar la baie merg des. inainte de toate simptomele astea o zi mi-a fost ft rau, cu greta si varsaturi. ce mi-as dori sa vina bom !thankyou
aurishta
Postat: Thursday, November 14, 2013 10:04 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Daca ti-a intarziat CM, poti incerca un testtopai topai
cristina72
Postat: Monday, April 7, 2014 3:58 PM

Intrat: 4/7/2014
Postari: 1
Locatia: Berlin
test de sarcina negativ, 7 zile de intarziere a menstruatiei,tensiune in sani, oboseala. sa fie sarcina?
aurishta
Postat: Monday, April 7, 2014 8:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Da, se poate.....mai asteapata cateva zile si repeta testarea. Daca este tot negativ, intarzierea este din alte cauze!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed