Infidelitatea

Options Infidelitatea
Subiectul anterior · Subiectul urmator
hania2009
Postat: Thursday, June 7, 2012 12:04 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/3/2011
Postari: 76
Petronella, fruntea sus si sa iei cea mai buna decizie computerlove
laly
Postat: Thursday, June 7, 2012 2:26 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/18/2012
Postari: 806
Locatia: madrid
offf petronella,in primul felicitari pt taria ta.eu am trecut prin multe probleme cu ex-ul si inca nu s-a terminat.eu am avut o relatie de 7 ani cu un individ care l-am iubit f.mult si tot ce imi zicea mama sau lumea nu vroiam sa cred.deci de inselat am o 100 de coarne nu una, cred ca nici el nu-si mai aduce aminte cu cate m-a inselat.m-a si tratat urat,m-a si batut etc l-am iertat de fiecare data ca o fraiera apoi a venit prima mea printesa,care in timpul sarcinii toate stim ca suntem un pic sensibile,imi zicea ca daca nu e baiat nu ma primeste acasa si multe altele.partea rea ca noi n-am fost casatoriti cu acte pt ca,daca eu nu trageam tare sa fac ceva el nu se obosea prea mult.m-am decis sa plec in strainatate ca era greu cu banii nu-i prea placea sa munceasca am zis ca sa terminam si casa in fine banii care i-am trimis la fata mea nu a ajuns nici de o punga de pufuleti,va dati seama ce persoana e. el bn mersi se distra cu una in casa mea cu banii mei,partea rea e ca fetita sta cu bunica din partea tatalui si nu o pot aduce aici cu mn, asa ma chinui de ani buni.v-am zis asa in mare,nu vrea sa-mi semneze procura macar in vacanta sa vina normal eu vreau sa vina sa stea mereu cu mn.am noroc ca am gasit o persoana care ma iubeste si ma idolorizeaza si nu mi-ar face rau niciodata,care avem impreuna o alta printesa,pot spune ca patricia ma ajuta sa trec peste aceasta durere care ma macina de atata timp dar nu e suficient,uneori simt ca o iau razna,nu mai suport situatia de fata,simt ca nu se mai face lumina si pe strada mea.patricia are acum 11 luni si am fost cu ea in rom.ea e cetatean spaniol si n-am avut nevoie de pasaport doar cu buletinul ei si cu libro de familie am iesit din spania,iar inapoi nu mi-a zis nimeni nimik pt ca se intoarce la ea in tara.petro tu trebuie sa vezi daca e o persoana buna sau nu.pe mn daca m-ar insela sotul l-as ierta pt ca ar fi vreo ratacire de a lui dar stiu ca n-ar face-o niciodata,dar daca e o persoana asa rea ca fostul meu nu are remediu si nici vindecare niciodata
endy
Postat: Thursday, June 7, 2012 4:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Laly sa nu uiti de ingerasul tau , fa tot ce poti sa fie linga tine !V-a fi greu dar daca actualul te iubeste te v-a ajuta Nu lasa timpul si distanta sa se astearna intre voi
roxinthya
Postat: Thursday, June 7, 2012 5:49 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Laly imi pare tare rau de momentele prin care treci!sorry1 Ai incercat sa vorbesti si cun un avocat?
Sau poate sa-i oferi bani monstrului?
ildi
Postat: Thursday, June 7, 2012 5:58 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
laly,cum stii,eu cunosc in mare situatia ca am mai vb in pm.intrebarea mea e de ce fata sta cu mama lui si nu cu a ta?nu cunosc circumstantele,dar presupun ca fosta ta soacra e de incredere daca fetita e la ea.probabil ca s-a si obisnuit cu ea.fa tot posibilul si du-o linga tine cit mai repede.iti doresc multa bafta,draga mea!din pacate nici eu nu stau pe roze,dar nu se trateaza de infidelitate,ma tot bate gandul sa ma intorc acasa,dar julia nu vb romaneste,cum ar face cu scoala?problema e ca aici singura nu m-as descurca.
ildi
Postat: Thursday, June 7, 2012 6:03 PM

Petronella wrote:
Oana, Endy va Multumesc! pupici

petronela,sa stii ca am tot citit despre situatia ta,m-a intristat mult de tot,a trecut putin timp ca te admiram in pozele cu a mica si mama ta.si acum ,intorsatura asta urita!fii tare! caci cu capul pe umeriam vazut ca esti,nu te-ai pierdut cu firea.dac esti convinsa de ceea ce trebuie sa faci,mergi inainte,fara a privi in urma.iti urez mult noroc!din pacate sunt cam departe de roma,mi-ar fi facut placere sa te vad,mai ales ca am vazut ca esti din timis ca si mine.
roxinthya
Postat: Thursday, June 7, 2012 6:09 PM

ildi wrote:
laly,cum stii,eu cunosc in mare situatia ca am mai vb in pm.intrebarea mea e de ce fata sta cu mama lui si nu cu a ta?nu cunosc circumstantele,dar presupun ca fosta ta soacra e de incredere daca fetita e la ea.probabil ca s-a si obisnuit cu ea.fa tot posibilul si du-o linga tine cit mai repede.iti doresc multa bafta,draga mea!din pacate nici eu nu stau pe roze,dar nu se trateaza de infidelitate,ma tot bate gandul sa ma intorc acasa,dar julia nu vb romaneste,cum ar face cu scoala?problema e ca aici singura nu m-as descurca.

Doamne fetelor ce i-a apucat pe barbatzii astia?
Ildi limba e cel mai mic impediment zic eu - romana se invata usor daca sti italiana si invers!Important e ca fetitzei sa ii fie bine!computerlove
ildi
Postat: Thursday, June 7, 2012 6:15 PM

roxinthya wrote:

Doamne fetelor ce i-a apucat pe barbatzii astia?
Ildi limba e cel mai mic impediment zic eu - romana se invata usor daca sti italiana si invers!Important e ca fetitzei sa ii fie bine!computerlove

da stiu,la asta tot m-am gandit si eu,doar ca ea e o fire sensibila si nu stiu cum s-ar acomoda.mi-e sa nu fie o trauma ptr ea.anul trecut era mai bine daca ma intorceam acasa,vorbisem si al gradi,avea timp sa invete limba si la 7 ani sa inceapa scoala.acum are prietene,imi tot zice sa plecam din casa dar sa raminem in oras.nu la bunica in timisoara.nu stiu nici eu...sunt confuza pina peste masura,dar cum zici si tu,inportant e ca ea sa fie fericita si asta e posibil doar intr-o familie unde este intelegere si iubire.
roxinthya
Postat: Thursday, June 7, 2012 6:20 PM

Cu timpul va fi o mai mare trauma pentru ea sa vada o relatie urata intre parintzi!
Zic si eu nu dau cu parul - sper sa nu te superi pe mine ca mi-am permis sa fac comentarii!pupici pupici pupici
ildi
Postat: Thursday, June 7, 2012 6:32 PM

roxinthya wrote:
Cu timpul va fi o mai mare trauma pentru ea sa vada o relatie urata intre parintzi!
Zic si eu nu dau cu parul - sper sa nu te superi pe mine ca mi-am permis sa fac comentarii!pupici pupici pupici

nu,doamne-fereste!din contra...e demult ca tin toate astea in mine,aici nu vb cu nimeni despre problemele mele,iar mama mea e prea departe ca sa o fac sa se ingrijoreze.si apoi sunt destul de mare...in plus,chiar aveam nevoie sa aud si alte pareri.problema cea mai mare e ca julia vede si simte situatia,lucrul cel mai grav,ca-i spune ca-l uraste si nu vrea sa stea cu el,deja era mamoasa,acum s-a lipit si mai mult de mine.la noi,e pura nepotrivire de caracter,in toate sensurile.nepotrivire care s-a accentuat in loc sa se atenueze,ptr ca e genul de om care iti repeta la nesfarsit aceleasi lucruri,iti toaca nervii si eu am ajuns la capatul rabdarii.e un tip anxios,isi pierde repede rabdarea si cu julia.ea inainte se speria cind auzea tipand,acum a devenit mai tare,ii tine piept,dar e prea mult ptr un copil,stare asta zilnica de stress.
Maria & Mario
Postat: Thursday, June 7, 2012 7:00 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Petronella , curaj si rabdare iti doresc!
Pastreaza amintirile placute pentru micuta iar tu .... ai un viitor frumos inainte, o minune care toata ziua te rasplateste cu zambete si pentru care TU esti CEL Mai Important Om de pe Pamant !
Fetita ta o sa te iubesca si mai mult pentru durerea prin care treci tu acum !
Sa aveti grija de voi !

Urate momente cu barbatii astia ! guns
ingerash
Postat: Thursday, June 7, 2012 7:08 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
laly,de urgenta vorbeste cu un avocat,ex-ul o duce mersi pe bani tai,bani care sunt destinati fetitei tale.Nu o lasa sa sufere de lipsa ta,mama e mama,nici o bunica nu compenseaza lipsa ta! computerlove grup

ildiuff uff uff ai incercat sa vorbesti cu el,ce il supara,ce are pe suflet....pare un om speriat de ceva,care se exteriorizeaza violent...iti doresc numai binecomputerlove
ildi
Postat: Thursday, June 7, 2012 7:18 PM

ingerash wrote:
laly,de urgenta vorbeste cu un avocat,ex-ul o duce mersi pe bani tai,bani care sunt destinati fetitei tale.Nu o lasa sa sufere de lipsa ta,mama e mama,nici o bunica nu compenseaza lipsa ta! computerlove grup

ildiuff uff uff ai incercat sa vorbesti cu el,ce il supara,ce are pe suflet....pare un om speriat de ceva,care se exteriorizeaza violent...iti doresc numai binecomputerlove

e firea lui,poate din familia de origine i se trage,sunt genul de oameni ca abia se vad,dupa 5 minute se cearta,urit lucru,eu n-am suportat niciodata cearta,tonul ridicat,sunt o pacifista.si julia e la fel,o deranjeaza felul lui de a se conporta,lucrul mai urit e toate,e ca si cu ea se comporta urit,abia sta cu ea un pic,incepe sa oameninte cu palme la fund,n-are rabdare,pur si simplu,in consecinta ea nu-l suporta.se joace rareori cu ea,scuza e seviciul in 7 ani a dus-o de 2 ori la parc,ca cica eu sunt acasa si e datoria mea.iti multumesc ingerash
oanamaria
Postat: Thursday, June 7, 2012 7:54 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Off!Fetelor ce povesti de viata aveti -cred ca asta va face si mai puternice!
Ildi sper sa iei o decizie sa va fie bine ,sa aveti o viata fara stres .
Laly o poveste cutremuratoare .Poate reusesti sa-ti iei fetita langa tine sa-ti gasesti fericirea cu adevarat ,nici nu vreau sa -mi inchipui ce e in sufletul tau stiind-o pe cea mica atat de departe .
laly
Postat: Thursday, June 7, 2012 7:58 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/18/2012
Postari: 806
Locatia: madrid
ildi n-am stiut de situatia ta.adevarul e ca limba nu e un impediment,ca si eu o aduc pe mada aici nu stie spaniola.trebuie sa te gandesti daca in romania ii poti viata si conditiile ca si in italia,daca crezi c-o sa-ti fie bn ai sa gasesti un servici bun du-te.fata mea cea mare sta cu bunica cealalta pt ca si mama mea e in spania de catva ani.nu in madrid ca si mn.si cu fostul am vb de multe ori si cu frumuselul si i-am oferit bani si chiar i-am spus ca o sa-i caut de munk,dar nu vrea mi-a spus ca el n-o sa ingenuncheze in fata unei persoane care e deasupra lui,si stie ca o duc binisor pt ca l-am adus si pe el in spania si i-am dat de munk,n-a fost bn nici atunci(asta a fost inainte sa ne despartim)si am vb si cu un avocat ,acum astept decizia judecatorului,sa dea Dumnezeu sa fie de bn pt mn.parca as fi o infractoare ca am plecat in strainatate sa muncesc,lumea te priveste nu cu ochi buni.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed