Infectii respiratorii acute

Options Infectii respiratorii acute
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sebita
Postat: Tuesday, November 1, 2011 7:58 AM

Nivel: Membru

Intrat: 9/30/2011
Postari: 74
Locatia: cluj
Imi pare rau ca esti in situatia aceeasta,stiu cum este sa iti fie copii bolnavi sa trebuiasca sa te inparti intre ei si mai ales sa nu ai cine sa te ajute. Si eu am trecutprin asa ceva si chiar nu doresc nimanui sa fie in asemenea situatie,eu la un moment dat am fost internata cu doi copii unul era sanatos iar celalat bolnav.Dar neavand cum sa il las singur in spital avand doar 6 luni nu am avut alta optiune.Sper ca acum copilul este bine si ai grije de tine.pupici
michi
Postat: Tuesday, November 1, 2011 10:33 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2009
Postari: 1038
Locatia: romania
Mari , sanatate multa lui Bogdanel.Lasa-l pe Victoras o perioada cu soacra ta si stai alaturi de Bogdan.Dumnezeu sa va vegheze si sa- i dea multa sanatate , iar tie putere sa treci peste.stai linistita, daca este in spital sigur se va rezolva cu bine pupici
oanamaria
Postat: Wednesday, November 2, 2011 9:05 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Am vorbit ieri cu Marivic si va multumescte pentru gandurile voastre .Este tot in spital pana joi sta cu Bogdan care se simte mai bine ,dar trebuie sa stea pana joi ca s afie totul ok.
Mari te asteptam acasa ca stiu cat de greu iti este !computerlove
clalina
Postat: Wednesday, November 2, 2011 10:38 AM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
Oana ce veste super! Mari va asteptam sa va intoarceti cu bine! pupici pupici pupici
marivic
Postat: Thursday, November 3, 2011 3:02 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Fetelor,va multumesc tuturor pt.gandurile voastre,...acum am sosit cu Bogdan.Este ameliorat,nu este vindecat,asa scrie in fisa,...am sa va povestesc mai tarziu putin,....VA MULTUMESC TUTUROR!computerlove
oanamaria
Postat: Thursday, November 3, 2011 5:35 PM

Marivic bine ai revenit!Abia astept sa ne povestesti!computerlove
marivic
Postat: Thursday, November 3, 2011 5:40 PM

Multumesc mult Oanacomputerlove
kali
Postat: Thursday, November 3, 2011 6:33 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Bine ati revenit acasa, Mari!computerlove
marivic
Postat: Thursday, November 3, 2011 7:09 PM

KALI,multumim din suflet!computerlove
Haideti ca-mi inving oboseala si va spun pe scurt ce am facut,...
De sambata acum 3 saptamani,Bogdan a zis ca-l doare in gat.Am asociat asta cu o raceala caci eu eram luata de virusi de la ai mei pitici din gradinita.I-am pus spirt la gat cu apa,cartof cu spirt la gat,paracetamol,strepsils,antinevralgic,dar ce nu i-am dat.Marti,era dr.de serviciu,si am zis sa mearga sa-l vada,ca-l durea gatul rau de tot.Cand l-a vazut,i-a zis ca are rosu in gat,puroi pe amigdalesi ca este o angina pultacee.I-a dat ospen 1000,1 la 8 ore.Am plecat acasa,deja marti seara s-a inrautatit starea lui,respira mai greu,si ii mirosea urat gurita.Am sunat dr.am vb cu ea si a zis sa ma duc dimineata la asistenta si sa-i faca gentamicina de 40mg 1 la 12 ore.I-am facut miercuri asa,deja nu-mi placea sub nici o forma,....si joi am mers la alta dr caci a noastra nu mai era si ne-a spus urgent la spitalul victor babes,la infectioase.am plecat plangand caci a zis ca nu-mi da salvare ca nu vine.sotul meu cand a uzit a sturbat,...nu puteam merge cu copilul in halul in care era pe mijl de transport in comun.A sunta la 112din malta si a cerut salvare,....a sosit in 2 ore.cand am ajuns la spital,l-a internat,intre timp(de 2 zile )facea si febra,38,6....mi-a zis ca nu este nevoie sa stau cu el.am plecat acasa cu gandul ca mai am unul mic acasa si trebuia sa ma impart intere vic,si spital,eu fiind in vacanta.noaptea i-a fost foarte rau,se sufoca,....a facut crize de ficat si de splina,.....mi-a spus a2 a zi cand am ajuns eu la 10 la spital,am vb cu dr.lui si mi-a zos ca trebuie sa ma internez cu el ca sa-l pazesc,....fetelor,crap,nu pot sa povestesc ca ma apuca plansul,....l-am pazit sa nu se sufoce,cand se sufoca il miscam,il sculam,....i-a facut penicilina la 6 ore ,cortizon la 8 ore ,....am zis ca nu mai rezist.am chelit,sincer,mai am cateva fire de par,.....mi-a cazut foarte rau parul si-mi cade de parca fac citostatice,asta din cauza stresului,mi-a spus dr.plans plans plans plans nu mai putea bea apa,il perfuza intr-una,apoi a inceput sa bea cu paiul,apoi i-am dat cu lingurita,gargare,badijonari,....tamponari,.....si uitati asa,am stat 8 zile si am tras ,....
ne-a dat azi drumul cu diagnosticul de angina streptococica,mononucleoza infectioasa,...de ceea ce imi era frica nu am scapat.Adica,pardon,nu mai are streptococ,dar a re mononucleoza infectioasa.nu are voie nici cel mai mic efort timp de 6 luni de zile,nici cu bicicleta,nici sa fuga dupa masina,nici sa sara dupa scara,absolut nimic,caci poate face ruptura de splina sau ficat,amandoua fiind foarte marite.Acesta este calvarul vietii mele,.....nu mai pot scrie,va rog din suflet sa ma iertatisorry1 sorry1 sorry1
oanamaria
Postat: Thursday, November 3, 2011 7:18 PM

Off!Mari prin cate ai trecut si tu ,dar mai ales Bogdan mititelul.
Sanatate ,odihniti-va si aveti grija de voi ca o sa fie totul bine sunt convinsa.Bogdan e marisor si intelege ca nu are voie efort .
Eu m-am ingrozit cand mi-ai zis ca te-ai internat si tu sa stai cu el atunci mi-am dat seama de gravitatea situatiei.O imbratisare si odihna ca ai nevoie.computerlove
marivic
Postat: Thursday, November 3, 2011 7:24 PM

oanamaria wrote:
Off!Mari prin cate ai trecut si tu ,dar mai ales Bogdan mititelul.
Sanatate ,odihniti-va si aveti grija de voi ca o sa fie totul bine sunt convinsa.Bogdan e marisor si intelege ca nu are voie efort .
Eu m-am ingrozit cand mi-ai zis ca te-ai internat si tu sa stai cu el atunci mi-am dat seama de gravitatea situatiei.O imbratisare si odihna ca ai nevoie.computerlove

OANA,multumim tie cat si tuturor celor care s-au gandit la noihearts Sper sa inteleaga gravitatea situatiei,....si sa nu faca efortpale Sper sa ma odihnesc in noaptea aceasta,caci maine trebuie sa pun casa pe roate caci ce e acasa,...parca nu-i acasauff uff Iti multumesc din suflet,...computerlove
Fetelor,am observat ca am mancat litere,va rog sa ma iertati,nu ma mai intorc sa corectez,sunt franta,....sorry sorry Sper ca ma intelegetigrup
Fluturas
Postat: Thursday, November 3, 2011 7:25 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
marivic,abea acum citesc prin cate ati trecut.cred ca ti-a fost si iti este tare greu.fii optimista,o mama este puternica pentru copilul ei,el va fi bine cu siguranta.ma rog pentru voi sa treaca repede si sa auzim vesti bune.mii de pupici
marivic
Postat: Thursday, November 3, 2011 7:27 PM

Fluturas,multumesccomputerlove Sa dea Dumnezeu si sa te audaangel
Fetelor,va atasez o adresa,sa cititi daca va intereseaza,ca sa vedeti ca nu este asa de ,,banala''cum spun multi medici.banghead banghead
http://www.i-medic.ro/boli/mononucleoza-infectioasa-sau-boala-sarutului
monica irimia
Postat: Thursday, November 3, 2011 7:51 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Mari, DD sa va dea sanatate multa si putere sa va indzdraveniti. computerlove angel Ati trecut prin momente dificile si sper sa le depasiti repede. majoreta
Sanatate din plin! majoreta
marivic
Postat: Thursday, November 3, 2011 8:02 PM

monica irimia wrote:
Mari, DD sa va dea sanatate multa si putere sa va indzdraveniti. computerlove angel Ati trecut prin momente dificile si sper sa le depasiti repede. majoreta
Sanatate din plin! majoreta

Monica,multumim,sa dea Dumnezeu.Multumim din suflet!computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed