in timpul sarcinii

Options in timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Gaby.V.
Postat: Friday, January 19, 2007 1:46 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
salutE normal sa te doara capul mai mereu?
taki
Postat: Friday, January 19, 2007 2:50 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Gaby.V. wrote:

Bine-ati venit printre noi, Gaby.V.!

Tulburari de comportament, pot sa varieze de la o stare de fericire intensa la un anumit moment pana la aparitia unei stari inexplicabile de plans in secunda urmatoare. Poti fi irational de iritabila vis-a-vis de partenerul tau intr-o zi, si extrem de afectuoasa cu de altfel nesuferita ta sefa sau colega cealalta zi. Aceasta labilitate emotionala este incredibil de frecventa pe parcursul sarcinii. Mai putin frecvent apare starea de depresie. Simptomele acesteia sunt tulburarile de somn, oboseala mentala, modificarea stilului de hranire, pierderea interesului pentru activitatile zilnice. In zilele noastre tot mai multe gravide se intreaba de ce sunt deprimate cand ar trebui sa fie in al noualea cer. O serie de factori par a influenta starea emotionala a gravidei: stresul socio-economic, cazuri de tulburari de personalitate in familie, lipsa unui suport emotional, anxietate cu privire la starea de sanatate a copilului, etc.
Gaby.V.
Postat: Friday, January 19, 2007 2:56 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am inteles asta, e adevarat ,dar vezi la mine e prima sarcina si imi doresc din tot sufletul sa fie bine,daca e sa ma doara capul asta e,am sa rezist nu? uff
taki
Postat: Friday, January 19, 2007 3:02 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Gaby.V. wrote:
Am inteles asta, e adevarat ,dar vezi la mine e prima sarcina si imi doresc din tot sufletul sa fie bine,daca e sa ma doara capul asta e,am sa rezist nu? uff

Totusi, este bine sa-ti intrebi doctorul. oare scratch cyclops
Kiki
Postat: Friday, January 19, 2007 3:16 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Gaby.V. wrote:

Eu am avut dureri de cap mai toata sarcina plans
Miri
Postat: Friday, January 19, 2007 9:53 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Gaby, bine ai venit!flowers
Sfatul meu este sa ceri parerea unui medic, pentru linistea ta!Sarcina usoara si multa sanatate!
sousourel
Postat: Saturday, January 20, 2007 11:38 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Gaby.V. wrote:

Bine-ai venit GabyV!
Poate ca o vizita la medic te-ar ajuta pupici
monachris05
Postat: Saturday, January 20, 2007 12:10 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/28/2006
Postari: 581
La mine a fost invers...sarcina m-a facut mai puternica..de exemplu, inainte sa raman insarcinata, aveam migrene cam la 2-3 luni...dupa ce am ramas insarcinata si pana in ziua de azi..nu am mai avut nici o migrena...yes
Si tot asa...inainte sa fiu insarcinata raceam destul de des...ce sa spun, cat timp am fost insarcinata, nu am racit nici macar o data...dar acum am revenit la "normal", adica dupa ce am nascut...banghead
sousourel
Postat: Saturday, January 20, 2007 12:29 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
monachris05 wrote:
La mine a fost invers...sarcina m-a facut mai puternica..de exemplu, inainte sa raman insarcinata, aveam migrene cam la 2-3 luni...dupa ce am ramas insarcinata si pana in ziua de azi..nu am mai avut nici o migrena...yes
Si tot asa...inainte sa fiu insarcinata raceam destul de des...ce sa spun, cat timp am fost insarcinata, nu am racit nici macar o data...dar acum am revenit la "normal", adica dupa ce am nascut...banghead

Si eu aveam tot soiul de probleme inainte...acum sunt mai bine. Multi medici le spun femeilo cu probleme de genul asta sa faca un copil....si uneori au dreptatesic
mihaela75
Postat: Saturday, January 20, 2007 7:25 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Si eu am avut dureri de cap, cred ca de la schimbarile hormonale...zic si euscratch ai grija ce iei , mai bine nu lua nimic ,apeleaza la tehnici de relaxare decat la pastile.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed