In carut pana la ce varsta?

Options In carut pana la ce varsta?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Friday, December 26, 2008 7:35 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Ma tot framanta o intrebare.Pana la ce varsta este bine sa fie plimbat copilul in carut?Am vazut copii la 3 ani si ceva in carut.Ma gandesc pe de alta parte ,Madalina mai este de mers in carut?
Maria & Mario
Postat: Friday, December 26, 2008 7:40 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Hehe , noi si acum il folosim ! Pai in centrele comerciale , daca pleci pentru cateva ore , crezi ca se tine de tine ? Cere in brate , oboseste etc . Noi incet incet il mai lasam acasa, dar daca stiu ca plec dimineata si vin seara , nici nu ma gandesc sa nu il iau ..... mai ales ca in brate nu o pot purta . In plimbari lungi .... etc etc
t-mihaela
Postat: Friday, December 26, 2008 7:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Inger, acum sunt alte vremuri...iesi din casa sa rezolvi probleme si sa faci cumparaturi iti trebuie o zi intreaga ,copilul nu rezista la asa maraton chiar daca are peste 3 ani.Eu zic sa nu te sfiesti sa folosesti carutul atat cat iti e tie necesar.Eu fara carut sunt ca fara maini si picioare ,ai mei or sa stea mult si bine in carut.thumleft
ingerash
Postat: Friday, December 26, 2008 7:44 PM

Caruciorul sa stricat in Romania,l-am aruncat.Madalina ne adoarme in brate imediat cum iesim la cumparaturi si cu bagaje e tare rau,ori vede o masina in viteza fuga sa o luam in bratesic,cred ca vom cumpara un carut cat de repede posibil.
Fluturas
Postat: Friday, December 26, 2008 10:01 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
si noi folosim caruciorul cu mare succes,mai ales cand sunt singura cu amandoi.pe karina in carucior si pentru darius avem adaptator.nu mi-e rusine,sunt multi copii marisori in carucior,si in plus de asta,de ii las pe jos,e vai si-amar de capul meu....ma tot gandesc ce fac daca nasc....
Ely
Postat: Friday, December 26, 2008 10:23 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Ingeras ultimul carut cumparat a fost acum 2 luniras .Cum au zis si fetele fara carut nici nu ma gandesc .La cumparaturi alearga prin magazin de eram sa o pierd de cateva ori,asa o pun in carut si gata ,ca in carutul pentru cumparaturi nu prea vrea,ba oboseste apoi vrea in brate cand vede un deal mic de urcat nu mai zicuff .hearts
ingerash
Postat: Friday, December 26, 2008 10:35 PM

thumleft carucior cumparam,multumesc fetele!iloveyou iloveyou iloveyou tare greu mie cu Madalina in brate si Ionut fugind cand in fata cand in spaterambo sorry1
Ana
Postat: Friday, December 26, 2008 11:03 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
inger7 wrote:
thumleft carucior cumparam,multumesc fetele!iloveyou iloveyou iloveyou tare greu mie cu Madalina in brate si Ionut fugind cand in fata cand in spaterambo sorry1

carut,carut e cel mai confortabil!!!!pupici pupici ras
t-mihaela
Postat: Saturday, December 27, 2008 12:41 AM

INger, cauta carut cu treapta pentru copil mare.Am vazut recent ,e carut normal dat in fata jos este o treapta ,o bara ...cum sa-i zic , si acolo sta copilul in picioaredaca e trecut de 4-5 ani numai bine se potriveste.
ingerash
Postat: Saturday, December 27, 2008 12:44 AM

t-mihaela wrote:
INger, cauta carut cu treapta pentru copil mare.Am vazut recent ,e carut normal dat in fata jos este o treapta ,o bara ...cum sa-i zic , si acolo sta copilul in picioaredaca e trecut de 4-5 ani numai bine se potriveste.

Ideal sa poata si Ionut stathumright thumright multumesc de ideepupici pupici pupici computerlove
t-mihaela
Postat: Saturday, December 27, 2008 1:08 AM

Uite am gasit poza ,e cam mica dar se vede cat de cat

se cheama sit-and-stand stroller
ingerash
Postat: Saturday, December 27, 2008 1:17 AM

Arata super!firstprize am cautat si eu si in mod sigur ne placehearts

ingerash attached the following image(s):
13130.jpg

t-mihaela
Postat: Saturday, December 27, 2008 1:22 AM

Da, asta e , e misto.Are avantajul ca nu e lung cum sunt astea cu doua locuri.Eu ma misc foarte greu cu al meu ,e lung si greutatea mare e pe rotile din fata , imposibil de manevrat in multime.Vreau sa-l schimb si eu sa iau sit- and- stand ,e mult mai practic daca copilul are peste 3 ani il vad mai util decta carutul cu doua locuri.sa avem spor la cumparaturi firstprize
ingerash
Postat: Saturday, December 27, 2008 1:25 AM

t-mihaela wrote:
Da, asta e , e misto.Are avantajul ca nu e lung cum sunt astea cu doua locuri.Eu ma misc foarte greu cu al meu ,e lung si greutatea mare e pe rotile din fata , imposibil de manevrat in multime.Vreau sa-l schimb si eu sa iau sit- and- stand ,e mult mai practic daca copilul are peste 3 ani il vad mai util decta carutul cu doua locuri.sa avem spor la cumparaturi firstprize

Sa avem spor si sa fie calitate la un pret decentthumright thumright Hai noroc ca ne-am nimerit nevoilehainoroc hainoroc computerlove
Fluturas
Postat: Saturday, December 27, 2008 9:45 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
e tare interesant carutul asta,nu am mai vazut asa ceva.eu am treapta aceea separat si a fost putin greu pana m-am obisnuit.trebuia sa ma aplec un pic sa pot impinge ca darius venea prea in spate.acum m-am obisnuit
inger,spor la cumpaaturi
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed