Imunizarea copiilor care merg in colectivitate

Options Imunizarea copiilor care merg in colectivitate
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, October 10, 2010 11:42 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Fetelor, voi le dati ceva picilor care merg la gradi si au intrat in comunitate ?

Eu inca nu ii dau nimic lui Andrei, dar tare as vrea sa ii dau ceva...

Deocamdata vad ca a trecut o luna si ne-am ales doar cu slabe urme de mucisori si o usoara tuse, devenita acum productiva (pe care deocamdata nu o tratez ca e foarte rara, daca tuseste de 4-5 ori /zi).
raly
Postat: Sunday, October 10, 2010 11:59 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Adriana eu iti recomand ceva pe baza de plante care este foarte bun

sau si asta e buna pe baza de ginseng si echinaceea

si eventual daca bea ceai il poti incerca si asta

De asemenea mai poti incerca de la Walmark martienii imunactiv,sau ursuleti.firstprize firstprize
kali
Postat: Monday, October 11, 2010 9:51 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Eu nu stiu... orice le-am dat pentru imunitate, tot degeaba. Deja au cate o saptamana stata acasa si cate un tratament cu antibiotic (din ala strong... de 10 zileuff); cat despre asta, Alexia iar imi tuseste si e mucoasa, urmata constiincios de Ericutz.
Deocamdata sunt pe Bronhovaxom...
danab
Postat: Monday, October 11, 2010 10:09 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Immunobaby l-am folosti noi in prima iarna si a fost foarte bun, dupa aia nu l-am mai gasit si am folosit septilin si oscillo...
Oana, da-i fluimucil, sa elimine mai usor mucutii, sa nu faca otita.
koko2008
Postat: Monday, October 11, 2010 3:03 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Eu nu mai stiu ce sa fac cu Ritza mea. De cand am inceput gradi ii curge nasul. Plus ca ea se joaca si uita sa spuna si ajunge acasa cu mucisori uscati...angry Nu mai suport. Ce sa i dau?
delfinasa
Postat: Monday, October 11, 2010 8:20 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Ma ingrozesc cand citesc la voi cat va luptati sa-i tineti sanatosi pe astia mici ai vostri cum intra in colectivitate si cum vine timpul rece!
Sanatate multa piticilor! Multivitamine si minerale zilnice indiferent de anotimp si alimentatie, multe fructe si legume crude si sucuri naturale stoarse in casa!
raly
Postat: Monday, October 11, 2010 9:15 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
koko2008 wrote:
Eu nu mai stiu ce sa fac cu Ritza mea. De cand am inceput gradi ii curge nasul. Plus ca ea se joaca si uita sa spuna si ajunge acasa cu mucisori uscati...angry Nu mai suport. Ce sa i dau?

Incearca Daleron pt copilasi(pliculete)!Cu asta l-am tratat si eu pe Raul de atatea ori!Daca se infunda nasucul sunt niste batistute parfumate pentru desfundarea nasului,f bune!hearts
koko2008
Postat: Tuesday, October 12, 2010 2:43 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Multumesc Raly. computerlove
fdianamaria
Postat: Tuesday, October 12, 2010 6:56 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Eu de vreo doua luni ii dau zi de zi la Glad de 3 ori pe zi cate 5 ml Propolis C Kids, cel mai ieftin sirop de imunitate pentru copii din comert, homeopat, din extract de propolis, macese si mai cateva. Efectele sunt super, in senusul in care mi-a racit cat de cat doar o data si mereu e cineva bolnav la ei la gradi (deci mediu prielnic are banghead ). Ii dau si la Elena, dar doar o data pe zi.
zaza_
Postat: Tuesday, October 12, 2010 7:01 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
De cand a inceput gradinita a stat si Matei acasa de doua ori, dar doar o data a luat antibiotic, ultima oara. Acum l-am dus de luni la gradi, nu mai tuseste, mai curge putin nasul, dar nu rau. I-am dat Imunobaby si Imunostimulent, dar nu prea au avut efect... Acum ii fac dimineata, doar sambata si duminica din pacate, suc de mere si morcovi, varza rosie, sfeclarosie, portocale si miere, diferite combinatii. Sper sa mearga asa. Sanatate multa piticilor!
cristinaflorina
Postat: Wednesday, October 13, 2010 8:31 AM

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Eu i-am dat Imunnice si a fost excelent. Costa 15 lei.
mihavesa
Postat: Monday, November 29, 2010 3:39 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
raly wrote:

infunda nasucul sunt niste batistute parfumate pentru desfundarea nasului,f bune!hearts

cum se numeste aceste batistute si cum arata, unde se gasesc ?
oradeanca1
Postat: Wednesday, March 2, 2011 8:03 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/21/2011
Postari: 222
Locatia: Oradea
eu sunt deja tare stresata - al meu pici racea destul de des si inainte de gradi dar acum e jale - lunar sau faringita sau amigdalita. Acum incercam tratament prescris de medicul homeopat ca de antibiotice suntem pana in gat, iar la immunobaby si broncho-vaxom mi-a facut alergii...
mergem si pe produse apicole, dar la noi sunt apa de ploaie
+ imunorezistan cand e racit si imunogrip cand nu e

sanatate la toata lumea
alimami
Postat: Thursday, March 3, 2011 6:06 AM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
oradeanca1 wrote:
eu sunt deja tare stresata - al meu pici racea destul de des si inainte de gradi dar acum e jale - lunar sau faringita sau amigdalita. Acum incercam tratament prescris de medicul homeopat ca de antibiotice suntem pana in gat, iar la immunobaby si broncho-vaxom mi-a facut alergii...
mergem si pe produse apicole, dar la noi sunt apa de ploaie
+ imunorezistan cand e racit si imunogrip cand nu esanatate la toata lumea

Astea nu-s invers?Si noua ne-a luat maica-mea si am inceput sa-i dau.In rest,la fel ca voi-tot amigdalita(in prezent),bronsita si mai rau-pneumonie cu 2sapt de stat in spital(in ian la sfarsit,feb la inceput)....
Anelise
Postat: Thursday, March 3, 2011 9:59 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Si eu i-am luat ieri sirop Propolis C cu echinacea Kids. thumright Problema e ca pe noi ne-a luat deja raceala. pale
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed