Impartasanie copii 0-1 an

Options Impartasanie copii 0-1 an
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MamiSerafim
Postat: Monday, July 9, 2012 2:07 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/13/2011
Postari: 36
Locatia: Ploiesti
Copiii pana la 7 ani nu au nevoie sa se spovedeasca pentru ca nu au pacate de care sa fie constienti....
magduta
Postat: Tuesday, October 16, 2012 9:24 AM

Intrat: 10/6/2012
Postari: 92
eu i-am impartasit pe copii de vreo doua ori; e drept, ca am putin inima indoita, dar am vazut ca preotul sterge lingurita de fiecare data, sper ca nu vor lua microbi..
Deyu.
Postat: Sunday, June 2, 2013 3:54 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/19/2012
Postari: 181
Locatia: U.K. si Romania
Pe Ali, a mea, am impartasit-o la botez...oare
t-mihaela
Postat: Sunday, June 2, 2013 6:04 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5124
kali wrote:

Ii omoara, dar nu instantaneu.

The interaction time required to kill bacteria or disable viruses is known as the "kill time". Below is a Kill Time table for Silver Ions (Ag+).

Kill Time

bacteria:

Pseudomonas aeruginosa

30 sec

Staphylococcus aureus

30 sec

Salmonella enterica

30 sec

Listeria monocytogenes

30 sec

Vancomycin resistant Enterococcus faecium (VRE)

2 min

Methicillin-resistant Staphylococcus aureus (MRSA)

2 min

Escherichia coli O157:H7

2 min

fungi:

Acinetobacter baumannii

2 min

Campylobacter jejuni

2 min

Trichophyton mentagrophytes (Athlete’s Foot)

10 min

viruses:

HIV type 1- Strain HTLV IIIB

30 sec

Herpes Simplex Type 1 VR-733 F(1) Strain

1 min

Rotavirus

3 min

Human Coronavirus

3 min

Norovirus [as Feline Calicivirus]

10 min

Avian Influenza A

10 min

Influenza A [VR-544, Hong Kong strain]

10 min

Rhinovirus [R37 VR-1147, Strain 151-1]

10 min

Polio Type 2, [VR-1002, Lansing Strain]

10 min

Sursa http://www.wingerts.com/silversanitizer/FAQs.htm

t-mihaela
Postat: Sunday, June 2, 2013 6:07 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5124
Rotavirusurile au nevoie de 3 min...asteapta preotul 3 min?ma indoiesc ca asteapta 3 secunde.

Camphilobacter jejuni, care ne da vestita gastroenterita ...2 minute .

Gripa aviara ...10 minute daca asteapta preotul 10 minute ramane fara enoriasi alcool

E bine sa va duceti cu lingurita de acasa , nu cred ca preotul .ar fi impotriva.Stersul linguritei nu ajuta, e asa, simbolic de ochii lumii .
Eirini
Postat: Friday, September 5, 2014 12:03 PM

Intrat: 9/5/2014
Postari: 1
Locatia: România
Roxanel wrote:
Fetelor, de la ce varsta ati lasat copii sa ia Sfanta impartasanie ... daca asa se numeste. Stiti la biserica cand la da vin sau mai stiu eu ce. Mie mi-e putin frica ca lingurita aia intra in gurita la 20-30 de copii iar parca sa-i dau vin la 2.5 luni mi se pare prea devreme. Sau nu e vin? Eu merg la biserica dar nu am luat-o niciodata caci mi-a fost frica sa beau dupa altii. Voi cum ati procedat? pupici

Draga, daca crezi cat de putin in Dumnezeu, ar trebuii sa crezi cat de putin si in Biserica Sa si in Tainele Bisericii dintre care Sf Impartasanie sau Euharistie este cea mai importnata, desi nu se poate realiza fara Taina Bbotezului si Mirungerii prin care pruncul este nascut in Biserica lui Hristos. Deci fiind vorba de putearea lui Dumnezeu in Taina Impartasaniei, este imposibil ca cineva sa ia vreo boala de la cineva si de aceea nu se pune problema linguritei si potirului din care toata lumea se impartaseste. Eu nu am auzit de persoane care sa fi contactat vreun virus dupa Sf Impartasanie. Eu ma spovedesc si impartasesc la o manastire si la un moment dat cand m-am nimerit acolo cativa frati aveau hepatita B care se stie ca se ia prin saliva exact cum se ia si gripa, ei bine m-am impartasit dupa unul din acesti frati bolnavi de hepatita si nu ma-m molipsit desi nu am facut niciodata boala ca sa zic ca am capatat imunitate toata viata. Si nu numai eu m-am impartasit atunci ci si alte persoane, chiar si copilul unei prietene de-a mele in varsta de 3 ani, care la fel ca mine merg regulat la aceea manastire avand ca si mine duhovnicul acolo si absolut nici una din persoanele care s-au impartasit atunci nu a luat boala in urma impartasirii. Doar un om care s-a oferit sa-i ajute taierea lemnelor a luat boala dar asta pentru ca a baut apa din aceeasi sticla cu unul din calugarii bolnavi de hepatita nestiind ca este bolnav pentru ca simptomele inca nu aparusera, dar noi cei care ne-am impartasit cu aceeasi lingurita dupa fratele de care stiam sigur ca s-a imbolnavit de hepatita( fiind atunci galben ca ceara si cu alte simtome evidente ale hepatitei) si care a vrut sa se impartaseasca inainte de a se interna la spital nu am patit absolut nimic.Ti-am dat exemplu asta care nu este din auzite ci pur si simplu mie mi s-a intamplat cu gandul ca poate iti vei intari credinta si vei merge cu toata increderea sa-ti impartasesti copii.
Daniel000
Postat: Monday, December 7, 2015 6:19 PM

Intrat: 12/7/2015
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Va spun in cunostiinta de cauza ca Sfanta Impartasanie, nu a imbolnavit pe nimeni, din contra ea este "foc mistuitor" care curateste pacatele! Cum ar putea ceva care este dat spre sfintirea si tamaduirea sufletelor noastre sa ne imbolnaveasca? Nu mi s-a intamplat niciodata, ca o mamica sa vina cu lingurita de acasa sa-i impartasesc copilul. Impartasirea cu aceiasi lingurita si din acelasi potir, semnifica unirea tuturor in Hristos. Mergeti cu incredere si impartasiti copiii si veti vedea ca nu li se va intampla nimic.
aurishta
Postat: Monday, December 7, 2015 10:43 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Superstitie versus realism!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed