Imbulzeala la romani

Options Imbulzeala la romani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
carla
Postat: Monday, May 9, 2011 10:25 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Am observat ca orice ar fi,orice s-ar da,romanii s-au cam obisnuit sa se imbulzeasca-devenim un popor,marea majoritate, de oameni care asteptam sa ni se dea ceva.Ce parere aveti de asta?Nu m-as duce la o imbulzeala din asta sa stiu ca ma lipsesc de acel produs sau orice ar fi.Parca nu mai au urma de demnitate oamenii astia,dar daca-i chemi la lucru,nu se imbulzeste nimeni

...si lista poate continua.De ziua Europei s-au imbulzit iar la sarmale,nici n-au stiut ce sarbatoresc http://www.antena3.ro/romania/sute-de-bucuresteni-s-au-imbulzit-la-sarmale-de-ziua-europei-124742.html
..la sfintirea bisericii http://www.antena3.ro/romania/imbulzeala-lesinuri-si-imbranceli-cu-jandarmii-la-slujba-de-sfintire-a-bisericii-adormirea-maicii-domnului-124649.html
Petru agheasma iar http://www.cotidianul.ro/144090-Crestinii-s-au-calcat-in-picioare-pentru-agheasma-de-Izvorul-Tamaduirii
t-mihaela
Postat: Monday, May 9, 2011 10:47 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
Sa vedeti SALE-urile de la Wallmart,se impusca pentru un Nintendo ...peste tot e asa nu doar in Ro.Problema insa in Ro este efectul de turma, oamenii se aduna de multe ori fara sa stie la ce se aduna ras
ingerash
Postat: Monday, May 9, 2011 10:49 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
pale pale pale pale mai rau ca pe timpul lui Ceausescu!
giulia_mamik
Postat: Monday, May 9, 2011 10:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Carla,nu am reusit sa vad nici un filmulet sau imagine dar imi inchipui cam ce vrei sa spuihohot .Am vazut pt un bidonas de apa sfintita ce se calcau romanii in picioarehohot banghead angry .Nu stiu cat de sfintita mai era apa pt ei daca se omorau pt eabanghead
shirel
Postat: Monday, May 9, 2011 11:57 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
giulia_mamik wrote:
Carla,nu am reusit sa vad nici un filmulet sau imagine dar imi inchipui cam ce vrei sa spuihohot .Am vazut pt un bidonas de apa sfintita ce se calcau romanii in picioarehohot banghead angry .Nu stiu cat de sfintita mai era apa pt ei daca se omorau pt eabanghead

Cata dreptate ai!hohot hohot Asa se comporta intr-un locas sfant pai sa i-a exemplu de la arabi care sunt asa de linistit in tot ce tine de rugaciunesi loc sfant.Doamne am vazut si eu imbulzeala pentru sarmale ,doamne pai daca da o foamete sau trebuie sa trecem un razboi mor primi fiindca nu stiu sa fie ordonati si cu rabdare na si daca tot este mancarea gratis trebuie sa ma lupt sa iau si eu ,asa gandeste romanul nu-l intereseaza cum este la gust ,cat de curata este mancarea asta principalul ca nu trebuie sa o plateasca.hohot hohot hohot
vali horhoianu
Postat: Tuesday, May 10, 2011 7:36 AM

Intrat: 1/26/2010
Postari: 1902
Locatia: Pitesti
Da aveti drepatate fetelor dar, ar trebuie sa analizam cauzele...Sigur si ain alte parti la o promotie se mai fac aglomerari dar la noi e ceva patologic....Acolo nu sunt doar oameni cu venituri mici ci si altii care vor chilipiruri. Parerea mea este ca la noi nu se mai respecta nici o regula, democratia i-a zapacit pe toti astfel incit in orice domeniu e un haos. Intrebarea mea este ce se poate face? Cum se rezolva situatia deoarece vin din urma copii debusolati, fara stiinta de carte si fara educatie...iar chef de munca ....nu mai vorbim.
kali
Postat: Tuesday, May 10, 2011 10:59 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
Pai imbulzeala asta defineste o anumita categorie de oameni iar televiziunile o promoveaza. Cu siguranta totul este filmat incat sa para si mai mare tragedia, insa astia sunt pensionarii si somerii tarii noastre!
Unul cu serviciu si copii acasa nu are timp sa dea din coate pentru o sarma.
Iar din astia sunt peste tot... nicio grija!
alimami
Postat: Tuesday, May 10, 2011 1:06 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1845
Locatia: Romanica
kali wrote:
Pai imbulzeala asta defineste o anumita categorie de oameni iar televiziunile o promoveaza. Cu siguranta totul este filmat incat sa para si mai mare tragedia, insa astia sunt pensionarii si somerii tarii noastre!
Unul cu serviciu si copii acasa nu are timp sa dea din coate pentru o sarma.Iar din astia sunt peste tot... nicio grija!

Da,sunt totalmente de acord cu asta. Daca ai timp liber de stat prin oras si "pandit" oferte, de stat la cozi, de te plimbat prin supermarketuri pt un capat de ata cu 1ban mai ieftin poate decat la magazinul din colt..atunci inseamna doar ca esti prea liber.Pt mancare poate e de inteles sa stea cineva la coada..daca ii e foame,e batran singur sau o mama singura care are multi copii,nu are casa si venituri. Dar sa se imbulzesti in mall-uri, supermarketuri, megastore pt un candelabru,un burghiu,o matura sau cine stie ce prostii care nu-s de stricta necesitate ..deja denota prostie si prea mult timp liber.
kali
Postat: Tuesday, January 24, 2012 9:51 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
Stiu ca altul e scopul topicului, dar... ce parere aveti de imbulzeala ce se practica zilele astea sub denumirea de "protest"?maseluta
Mela
Postat: Tuesday, January 24, 2012 11:06 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
protestele de care vorbesti sunt peste tot.sic
asa,ca fapt divers,luna asta au fost 2 si in Antwerpen,cu mars,greva,pancarte si ce mai vreti,tocmai se pregateste al 3lea,na,imbulzeala si la belgieni sic pentru ca "asa nu se mai poate" (una din explicatiile conducerii scolii unde invata copiii,ca si scuza pentru ca nu se vor tine ore in ziua respectiva).
daca aici sunt oamenii disperati si se plang zi de zi pentru ca le scade nivelul de trai,cum o fi in Romania???
carla
Postat: Thursday, July 19, 2012 7:18 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Zilnic se imbulzesc!pai eu n-am timp de asa ceva.N-am gasit imbulzeala de ai pentru aparate de pisat usturoiul dar sunt mii de filmulete pe net
Mami_de_gemeni
Postat: Thursday, July 19, 2012 8:20 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Offff Doamneeee, si se mai plang ca nu au banihohot hohot hohot
Dar la oferte sunt toti calare, si acihizioneaza poate produsul de care nu au nevoie de el.nervi nervi
bereea
Postat: Thursday, July 19, 2012 9:01 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22671
E de tot rasu-plansu'
giulia_mamik
Postat: Thursday, July 19, 2012 9:17 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
hohot hohot Doamne fere'
marivic
Postat: Thursday, July 19, 2012 9:25 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13375
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
TIC-NITI!Atat pot sa spun,......fool fool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed