IKEA si in Romania !

Options IKEA si in Romania !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Postat: Saturday, March 3, 2007 5:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
yes dance Magazinul IKEA se deschide din 21 martie în Zona Comerciala Baneasa, pe Sos. Bucuresti-Ploiesti, nr.42A.

"Un magazin nou-nout care îti va schimba pentru totdeauna conceptia despre a face cumparaturi. 26.000 de metri patrati de idei si solutii pentru a-ti transforma viata de acasa într-una mai frumoasa. Vino indiferent de nevoile pe care le ai, de stil sau de buget! Pentru ca apar produse noi tot timpul anului, la noi vei gasi întotdeauna ceva nou si interesant!"
Roxanel
Postat: Saturday, March 3, 2007 5:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Sunt pro.thumright
taki
Postat: Saturday, March 3, 2007 5:53 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Crris22tyna, multumim pentru info!cool cyclops
Cristy
Postat: Saturday, March 3, 2007 6:32 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel

Produsele Ikea sunt ieftine dar de foarte proasta calitate, putine sunt produsele bune.
Sunt intradevar frumoase - recomand in general acesoriile de bucatarie si camerele de copii.

flowers flowers flowers flowers
delfinasa
Postat: Saturday, March 3, 2007 6:48 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Ikea e firma buna, are produse de calitate aici, nu stiu cum e in Israel, dar aici sunt foarte bune, excelent lucrate si imbinate, practice (in special mobila), intr-adevar nu sunt inzorzonate, liniile sunt simple, pe placul multora. Au si produse mai ieftine, si mai scumpe, acum nu poti sa gasesti mereu si ieftin si excelent, daca nu ti se potriveste stilul lor, magazinele de mobila mai cu pretentii si preturi pe masura (si de 10 ori mai mari) sunt pe toate drumurile, dar vanzarile lor ii duc spre faliment, cel putin pe-aici. Noi suntem foarte multumiti cu ce-am cumparat de la ei, mobila in general, dar si decorurile sunt frumoase, articolele de casa, gradina...din pacate e cam departe de noi si ajungem destul de rar, dar tot timpul cand am ceva de cumparat iau in calcul si-o vizita pe la ei, apoi decid de unde iau.
Cristy
Postat: Saturday, March 3, 2007 7:03 PM

Au foarte mare succes Ikea in Israel, se va deskide si al doilea magazin peste 2 luni... ceea ce pentru tara mica ca Israelul este ceva.
Eu spun doar ca nu sunt multumita de produsele lor, am cumparat un "fagure" ( rafturi deschise) si cand m-am mutat a trebuit sa fie desfacut si remontat, s-a distrus aproape in totalitate. De asemenea am cumparat 2 covoare de la ei, dupa 6 luni s-au destramat.... sincera sa fiu nu mai am incredere in produsele lor, daca e sa fie, prefer mobila din lemn masiv....lucrate cu trebuie.... chiar daca sunt mai scumpe putin dar sunt mai trainice...

M-am impacat foarte bine cu tacamurile si produsele de bucatarie, de asemenea au decoruri frumoase pentru camerele de copii.

flowers flowers flowers flowers flowers
Cris-DL
Postat: Saturday, March 3, 2007 7:28 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Si mie imi place Ikea si mi se pare o firma buna. Am avut ocazia sa merg la Ikea in Germania si in Austria, am cumparat cateva produse, ce puteam aduce cu masina, perdele, draperii, un covor .... mi se par f bune calitativ si la un pret mai mic. Eu ma bucur ca a ajuns, in final si in Roamnia dance
Kiki
Postat: Saturday, March 3, 2007 8:26 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Mi-a venit si mie acasa catalogul lor. Au niste preturi super bune.
Abia astept sa se deschida si cred ca ma abonez la cumparaturi in fiecare luna. cool
Vesna
Postat: Wednesday, March 28, 2007 9:59 AM

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Locatia: Bucuresti
Adriana, sa ne spui ce parere iti faci despre raportul calitate-pret la mobilierul nou-achizitionat! flowers

Deja am pus si noi ochii pe mobilier pentru camera lui Razvan, dar mai asteptam pana in vara. Nu e mobila pentru prichindei, ci mai degraba pentru tineret, dar mie imi place mult! love
AdrianaC
Postat: Wednesday, March 28, 2007 10:30 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Va tin la curent. Pretul oricum mi se pare foarte mic.

Aveau si mobila mai de calitate, mai scumpa, un sifonier cu 2 usi la 28 mil, dar aveau si mobila mai accesibila. Pentru copii erau destule optiuni, la fel si pentru tineret, ... multe decoratiuni si accesorii, per ansamblu mi-a placut, ai de unde sa alegi.
fdianamaria
Postat: Saturday, November 10, 2007 8:23 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Am fost si eu in IKEA cand am batut capitala si m-am imbolnavit !!! Imi venea sa tot cumpar...O gramada de lucruri bune si accesibile ca pret, extrem de moderne si utile. Un loc de recreere in acelasi timp.

Bineinteles n-am rezistat si m-am pus pe pozat

Enjoy...
mihaela75
Postat: Saturday, November 10, 2007 9:01 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
waw ce frumos si liniste...Nu calareste nimeni paturile si scaunele alea ca aici Ikea arata ca dupa razboi .Nu poti face poze ca puzderia de copkii se urca si-n tavan rambo
fdianamaria
Postat: Saturday, November 10, 2007 9:11 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Poate fiindca la noi e doar la inceput....trebe sa mai facem copii si apoi...hohot hohot
Jasmine
Postat: Sunday, November 11, 2007 10:17 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/24/2007
Postari: 208
Noi ne mutam intr-o saptamana in alt oras ai am achizionat aproape toata mobila de la Ikea. Suntem foarte multumiti de rezultat si se vede ca si Alisei ii place acolo pentru ca e tare vesela cand mai dam o tura in week-end. In dupa-amiaza asta vom merge pentru a treia oara cu ea acolo.
Imi place foarte mult ca au loc special unde pot sa o alaptez/schimb linistita.
Cristy
Postat: Sunday, November 11, 2007 10:21 PM

mihaela75 wrote:
waw ce frumos si liniste...Nu calareste nimeni paturile si scaunele alea ca aici Ikea arata ca dupa razboi .Nu poti face poze ca puzderia de copkii se urca si-n tavan rambo

hohot hohot hohot hohot

Pai sa vezi ce este si pe aici...mi se face rau doar cand aud de Ikea....lume multa, copii tipand...ametesc si obosesc, abia astept sa plec mai repede de acolo... uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed