Hoteluri in ALBENA

Options Hoteluri in ALBENA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Postat: Saturday, June 19, 2010 7:31 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
shirel wrote:

Ti-am spus ca Yohanan mi-a propus inca de anul trecut sa mergem in Bulgaria pe vreo 5 zile deci nu o vacantza ,eu am refuzat ca nu prea imi vine sic ras ei,daca stiam ca mergi si tu stii cum zburam asa ca draga mea la anul cand te gandesti unde sa mergi in concediu anuntama si pe mine sa-mi fac si eu aparitia.

Anul viitor as vrea sa incerc Turcia sau Grecia!sic
monique
Postat: Saturday, June 19, 2010 7:50 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
TeosOf wrote:
Monique, m-am uitat si eu pe site si am vazut 46E/zi/persoana, deci nu e chiar pret de 4*...
Mi-a placut hotelul, dar mi s-a parut cam scump pt ca nu e pe plaja.
Va doresc o vacanta frumoasa si te asteptam cu foto.computerlove hearts

Da, bine, site-ul l-am pus doar pentru poze. Biletul il iau de pe Jeka (saru'mana, Liz, pentru pontpupici ). Si daca ar fi ramas 70E pe noapte cu demipensiune, intr-adevar, nu as fi dat nici eu! Multumim pt uraricomputerlove
monique
Postat: Saturday, June 19, 2010 8:26 AM

shirel wrote:
Uite acuma cand ma uit pe aici chiar imi pare rau ca nu m-am gandit si eu la o vacantza in Bulgaria in aceeasi perioada cu voi ,dar poate ramane pe la anul cu plecarea din Romania chiar impreuna .Voi mergeti cu masina?

Da, mergem cu masina, fac 4-5 ore. Cu mare drag mi-as dori sa ne intalnim la anu' Hai, ca deja visez!dance dance dance
monique
Postat: Saturday, June 19, 2010 8:26 AM

Anabella wrote:
Vai Monique ce bine arata!!!cool cool

Anabella computerlove computerlove computerlove
shirel
Postat: Saturday, June 19, 2010 9:48 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
raly wrote:

Anul viitor as vrea sa incerc Turcia sau Grecia!sic

Raly,Grecia stiu un loc!!!love love love love

Monigue,atunci vedem cum facem la anul ,mama ce misto ar fi si pe drum cu oprire cu pitici,deci visul trebuie sa devina realitate intalnirea urmatoare 7 piticii Bulgaria cred ca ar fi minunat sa petrecem toate concediul impreuna!
TeosOf
Postat: Saturday, June 19, 2010 10:31 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
monique wrote:

Da, bine, site-ul l-am pus doar pentru poze. Biletul il iau de pe Jeka (saru'mana, Liz, pentru pontpupici ). Si daca ar fi ramas 70E pe noapte cu demipensiune, intr-adevar, nu as fi dat nici eu! Multumim pt uraricomputerlove

Am spus ca mi se pare scump, comparand cu Creta sau Rhodos. In 2007, pt Creta, am platit 1700E, pt doua persoane, tot la 5*, demipensiune, plus 3 bilete de avion (si pt. Isabelle). Camera avea piscina proprie, iar in fiecare dupa-amiaza primeam cate o sticla de vin. Si sa nu uit, hotelul (care de fapt, era un village) era pe plaja.
pupici pupici pupici
monique
Postat: Saturday, June 19, 2010 11:28 AM

TeosOf wrote:

Am spus ca mi se pare scump, comparand cu Creta sau Rhodos. In 2007, pt Creta, am platit 1700E, pt doua persoane, tot la 5*, demipensiune, plus 3 bilete de avion (si pt. Isabelle). Camera avea piscina proprie, iar in fiecare dupa-amiaza primeam cate o sticla de vin. Si sa nu uit, hotelul (care de fapt, era un village) era pe plaja.
pupici pupici pupici

Aaaa, acum am inteles! EI, ce sa faci! Oricum, pentru noi asta a fost cel mai aproape obiectiv si cel mai usor de ajuns. Poate la anu' (cand vom fi mai mari) reusim si noi sa ajungem undeva mai departe. Oricum, ofertele despre care imi vorbesti mi se par tare convenabile, mai ales ca includ si avionul pt 3 persoane. Imi inchipui ce concediu de vis si plin de rasfat ati avut acolo! Prin ce agentie l-ai luat (daca mai tii minte) si in ce perioada?
monique
Postat: Saturday, June 19, 2010 11:29 AM

shirel wrote:

Monigue,atunci vedem cum facem la anul ,mama ce misto ar fi si pe drum cu oprire cu pitici,deci visul trebuie sa devina realitate intalnirea urmatoare 7 piticii Bulgaria cred ca ar fi minunat sa petrecem toate concediul impreuna!

Ce nebuna esti!hohot hohot hohot Daaa... cred ca ar fi o idee trasnita tare sa ne intalnim mai multe acolo!hohot Poate mai atragem si alte turiste cu bebei la noi in club!ras
TeosOf
Postat: Saturday, June 19, 2010 11:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
monique wrote:

Aaaa, acum am inteles! EI, ce sa faci! Oricum, pentru noi asta a fost cel mai aproape obiectiv si cel mai usor de ajuns. Poate la anu' (cand vom fi mai mari) reusim si noi sa ajungem undeva mai departe. Oricum, ofertele despre care imi vorbesti mi se par tare convenabile, mai ales ca includ si avionul pt 3 persoane. Imi inchipui ce concediu de vis si plin de rasfat ati avut acolo! Prin ce agentie l-ai luat (daca mai tii minte) si in ce perioada?

A fost cam asa:
Imediat ce a terminat Isabelle scoala, in iunie 2007, am vrut sa plec cu ea in vacanta si m-am dus la agentia Marshal sa caut ceva, orice. Sejururile erau de vineri pana vinerea urmatoare si eu am gasit in ultima vineri a lunii iunie, nu mai stiu ce data era, in Creta la Aldemar Royal Mare. Pt ca Isabelle avea doar 11 ani, biletele m-au costat aproape 900E, cum am mai spus, 5", demipensiune, avion, transfer aeroport-hotel si camera dubla standard. Sotul meu nu a putut veni atunci, caci nu-si putea lua concediu oricand. Am ajuns in Creta, iar la hotel, ni s-a spus ca a intervenit ceva si va trebui, trei zile, sa stam la alt hotel, tot la acelasi standard. Erau mai multi in situatia mea si unii chiar se suparasera, dar eu am zis ca mai bine nu fac figuri. Celalalt hotel era Aldemar Knossos Mare, tot pe plaja si intre Aldemar Royal si Aldemar Knossos era Hotelul Anabelle, deci f aproape. Ne-au dus bagajele la Aldemar Knossos si ne-am instalat. Era prima data cand eram in Creta si nu mi s-a parut rau nici acest hotel, chiar ii spuneam Isabellei ca daca se va putea vom ramane acolo, caci mi-era cam lene sa mai imi strang iar bagajele. Dar ei s-au tinut de promisiune si marti dimineata m-au anuntat ca la ora 12.00 va veni masina sa ma ia. Drept recompensa, ne-au dat o camera VIP, care avea piscina proprie, iar micul dejun se lua in alta parte, decat luau cei care nu aveau VIP. Asa ca de marti pana vineri am trait si mai fericite si mai rasfatate. Si sa nu uit de sticla de vin grecesc pe care o primeam in fiecare dupa-amiaza.
Ne-a placut la VIP atat de mult, ca am zis ca trebuie sa mearga si al meu sot, iar dupa ce am ajuns in Bucuresti, pe la inceputul lunii iulie am facut rezervare pt toti trei, pt ultima vineri a lunii august (tin minte zilele, datele nu le mai stiu), caci abia atunci putea sotzulache.
Cam asta e povestea, continuarea o stii.
Din cauza aceasta eu nu prea ma dau in vant dupa litoralul Bulgariei. Pana in prezent, pt mine, Creta a fost la cel mai inalt standard, mai ales la mancare. Nu mai spun ca nu ma deranja nimeni in piscina, iar daca aveam chef de mare era la 2 minute de terasa camerei. Ceea ce nu mi-a placut, ca erau cam multe pietre in mare. Plaja noasra e mult mai frumoasa decat in Creta, adica poti inota, iar pt mine asta inseamna f mult.
Daca am sa gasesc poze prin calculator, am sa pun.
sorry ca m-am intins asa mult.
monique
Postat: Wednesday, June 23, 2010 8:51 AM

Mai, dar ce aventuri ati trait! Uite ca pana la urma tot raul a fost spre bine! Da, ce scrii tu acolo suna de vis! Traiesc si eu cu speranta ca poate anul viitor ne-o prinde mai departe de casa!
Si pana atunci poate reusesti sa pui pe undeva poze de acolo, asa, macar sa ma agesc si eu!computerlove
danamaria
Postat: Wednesday, June 23, 2010 9:26 AM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
monique si noi suntem la bulgari de pe 24 iulie, asa ca.....cine stie poate ne vedem si pe acoloiloveyou
monique
Postat: Wednesday, June 23, 2010 9:42 AM

danamaria wrote:
monique si noi suntem la bulgari de pe 24 iulie, asa ca.....cine stie poate ne vedem si pe acoloiloveyou

In ce statiune si la ce hotel?
danamaria
Postat: Wednesday, June 23, 2010 10:54 AM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
Sf.Konstantin si Elena la Grand Hotel Varna yes iloveyou
sunt vreo 20 de km intre noicomputerlove
monique
Postat: Wednesday, June 23, 2010 11:09 AM

Ok, tinem legatura!topai topai topai
bulinutza
Postat: Wednesday, April 25, 2012 9:17 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Ne-am rezervat si noi concediul pt vara asta...

Am cautat ceva la un pret cat de cat ok, cat mai aproape de plaja, cu piscine care au si pomi si umbra pt Alin si Amalia, am vrut sa fie si aproape de centrul statiunii sa ne plimbam seara...etc. Aaaa si am vrut si in Albena ca sa fim cat mai aproape de Romania, in caz ca avem orice fel de probleme, sa fim cat de cat aproape de casa...

In fine...am facut un luuuung studiu dupa care am concluzionat: Hotel Laguna Garden - Albena.

Vom fi acolo din 2 iulie. Daca se nimereste cineva prin zona...mi-ar face mare placere sa va vad...:018:
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed