Hmmm

Options Hmmm
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ionut20
Postat: Monday, June 6, 2011 4:27 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
daca sa zicem as vrea sami dau viata pentru a salva alte persoane.credeti ca e posibil sa fac asta?
dari
Postat: Monday, June 6, 2011 4:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/27/2009
Postari: 3468
Locatia: Arad
what Despre ce este vorba aici??????
ionut20
Postat: Monday, June 6, 2011 5:10 PM

doar intrebam dak se gaseste vreun centru/spital care ar vrea sa preia un om...si sal omoare pt a salva cat mai multe alte vieti:D
dari
Postat: Monday, June 6, 2011 5:25 PM

Intrat: 12/27/2009
Postari: 3468
Locatia: Arad
hohot hohot hohot Pe cine vrei sa trimiti acolo,i-ai pus cumva gand rau soacrei?hohot hohot hohot
ingerash
Postat: Monday, June 6, 2011 5:26 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
dari wrote:
hohot hohot hohot Pe cine vrei sa trimiti acolo,i-ai pus cumva gand rau soacrei?hohot hohot hohot

hohot hohot hohot

ionut20
Postat: Monday, June 6, 2011 5:33 PM

nope...sunt doar interesat...daca eu nu ma pot decide ce vreau de la viata mea...daca eu nu pot lua anumite decizii singur...de ce sa nu ofer sansa asta altcuiva?:)...sau poate chiar mai multor persoane;)
mikaela
Postat: Monday, June 6, 2011 6:03 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Aoleuuuu...mai Ionut, pai vezi mama un psiholog intai, ca daca nu poti decide ce vrei de la viata, atunci cum poti decide ca nu mai vrei viata???
Poate daca ai fi in coma sau mai stiu eu ce, organele ar putea fi donate, cu anumite conditii medicale (sa fie sanatoase, compatibile etc)...Dar gandeste-te ca e doar o perioada prin care treci, te vei clarifica in timp si vei decide ce vrei de la viata...ca doar nu vrei si tu imposibilul, nah, asta-i buna!! Toti avem perioade din astea de ratacire...Hai curaj si lasa gandurile astea de a-ti da viata altcuiva...inca n-a venit timpul sa pleci din lumea asta...numai Dumnezeu decide cand pleaca cineva si cand salveaza viata cuiva...angel
delfinasa
Postat: Monday, June 6, 2011 6:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Ionut, problema ajutorarii cuiva prin donarea organelor se pune pentru numai atunci cand o persoana nu mai traieste...cand Doamne fereste e vorba de o boala in faza terminala, accident fatal...nu te gandesti la asa ceva cand ai o viata de trait inainte pe care Dumnezeu ne-a dat-o sa ne-o facem cat putem de frumoasa si lunga...avem atatea lucruri bune si frumoase de facut in viata, atatea locuri de vizitat, avem oameni langa care sa imbatranim frumos si pe care sa-i iubim si de care sa fim iubiti...sunt atat de multi care ar da orice numai sa traiasca sau sa traiasca mai mult...gandul asta pe care-l ai trebuie urgent sa-l faci cunoscut parintilor sau cuiva apropiat si sa ceri ajutorul unui doctor. Postarea ta-mi spune ca esti tanar si treci printr-o perioada dificila care cere ajutor medical urgent...Sper sa nu ai probleme de sanatate grave care sa te faca sa gandesti asa uff...Nu te teme sa ceri ajutor, nu esti singurul care trece prin stari si momente grele si a fost ajutat sa le depaseasca cu bine...Sanatate multa si cauta sa vorbesti cu un psiholog neaparat!!!
misha
Postat: Monday, June 6, 2011 6:58 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Ionut, oricat de altruist ar vrea sa para gestul tau (cel putin in mintea ta, in acest moment) daca pentru asta presupune sa atentezi la propria ta viata, atunci e cat se poate de egoist si impotriva lui Dumnezeu. In primul rand pentru ca nimeni nu are drept asupra vietii sale ca doar nu a aparut in lume cu de la sine putere, in al doilea rand pentru toata suferinta provocata celor din jur. Nu stiu circumstantele tale, dar sunt sigura ca poti ajuta oamenii aflati in suferinta si altfel, printr-o vorba buna, o vizita, o rugaciune inaltata la Dumnezeu etc.
Important e sa vorbesti cu cineva despre starea ta sufleteasca, parinti, prieteni, un preot...cineva sigur te va ajuta sa gasesti un sens vietii tale!
Iti doresc multa intelepciune pentru a trece peste acest moment de cumpana!
mirela74chris
Postat: Monday, June 6, 2011 7:26 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Ce se intampla cu tine?Cati ani ai si prin ce greutati treci de nu mai vrei sa traiesti?Stai de vorba cu un prieten,cu parintii,daca esti la scoala mergi la psihologul scolii.E doar o perioada trecatoare,o vei depasi cu putin ajutor.Dar cere-l.Faptul ca ai scris aici este un lucru bun,inseamna ce vrei ajutor.Nu face ceva necugetat.
ionut20
Postat: Monday, June 6, 2011 9:52 PM

nu sunt multe lucruri interesante despre mine..nu reprezint un caz social...pur si simplu nu ma regasesc nicaieri si intotdeauna caut altceva decat ceea ce am...unii isi explica asta prin stari sau orice altceva..dar eu stiu ca eu sunt de vina si totusi nu reusesc sa-mi gasesc mie un sens...de ce as face anumite lucruri...imi lipseste bucuria aia din fiecare dimineata si toate lucrurile marunte...orice critica o iau foarte in serios si doare foarte tare:D...nu prea stiu ce sa aleg...banii sau inima:)
georgyana
Postat: Monday, June 6, 2011 9:56 PM

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Aoleo ce mai e si asta ?angry de unde vi mai ionut cu ideei asa ingenioase disputa1 pai cine esti tu sa hotarasti pt propria viata ??asta numai d-zeu are voie sa o faca...sunt sigura ca ai putea face multe alte lucruri frumoase in viata ta numai asta nu ..pt ca nu ai acest drept ..revinoti si cauta ajutorul cuiva ca sa treci peste depresia ce te macinacearta
misha
Postat: Monday, June 6, 2011 11:30 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
poate ca nu cauti sensul vietii tale acolo unde trebuie...roaga-L pe Dumnezeu sa te ajute sa gasesti ceea ce cauti. Faptul ca te gandesti sa ajuti pe altii arata ca ai un fond bun, cat despre lupta dintre inima si bani...cantareste bine si alege ceea ce tine o vesnicie nu ce e trecator!
anca_eu
Postat: Thursday, June 9, 2011 12:26 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/26/2010
Postari: 75
Locatia: Galati
Pont: "Seven pounds" e doar un film, fictiune, problemele reale de viata se rezolva, nu se lasa "mostenire" altora!

Putere si tarie iti doresc, prin orice ai trece!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed