Hernia de disc

Options Hernia de disc
Subiectul anterior · Subiectul urmator
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 10:34 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
bereea wrote:
Vai, Carla , imi pare raupupici
pupici computerlove
Anelise
Postat: Saturday, September 11, 2010 10:50 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Carla, multa sanatate, mami! angel Incearca totusi sa ajungi la un medic sa vezi care-i treaba exact! Pupici! pupici pupici pupici
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 10:53 AM

Liz wrote:
Carla, multa sanatate, mami! angel Incearca totusi sa ajungi la un medic sa vezi care-i treaba exact! Pupici! pupici pupici pupici
Merg luni daca pot,desi am fost de multe ori,stiu ce am.Sper numai sa pot merge la scoala,nu vreau sa lipsescpupicipupici
mariana71
Postat: Saturday, September 11, 2010 11:00 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/14/2009
Postari: 5442
Locatia: italia
Carla ,pana ajungi la medic,fa-ti injectii cu reumavek,e pe baza de diclofenac.Si eu am hernie de disc (mi-am facut aici rezonanta magnetica si asa am descoperit ce e). Asa am inceput eu ,cu medicamentul asta ,dupa care am trecut la "avansati"alcool si imi fac ketoprofen.E un medicament mai puternic ,dar dintr-o injectie deja mi-e mai bine.Mai sant injectii si pe baza de indometacin,la fel de bune ,dar mai e o chestie.Trebuie sa stii daca esti alergica la vreun medicament,ca eu cu indometacinul am patit-o.M-am inclestat toata,pt ca eram alergica si am ajuns la urgente vrand nevrand.Multa sanatatepupici !
Da-ti si cu unguent(bun tare e finalgonul).
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 11:10 AM

Mariana,multumesc de sfaturi,injectii nu mi-am facut niciodata,am unguent cu diclofenac si inca ceva pentru toate durerile de la incheieturi,am luat o aspirina ca altceva nu am si mi-am pus un brau ce l-am primit de la cineva.Stau 5 minute intr-o pozitie apoi trebuie sa mi-o schimb ca nu mai pot.Am facut si fizioterapie dar inainte de sarcini deci mai mult de 5 ani si am un maseor pe care cred ca am sa-l chem daca nu mai pot
geo67
Postat: Saturday, September 11, 2010 11:13 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/3/2009
Postari: 141
Locatia: MEDGIDIA
Carla cred ca ar trebui sa ajungi urgent la medic,chiar daca stii ce ai,Nu te juca cu asa ceva,poti face pareza.Eu sunt operata de doi ani,stiu foarte bine ce inseamna durerea asta,Am dus boala pe picioare vreo 15 ani.Pe langa antiinflamatoare trebuie sa iei miorelaxante si repaus total la pat.
mariana71
Postat: Saturday, September 11, 2010 11:18 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/14/2009
Postari: 5442
Locatia: italia
Nici eu nu imi mai facusem injectie ,pana a mi se intimpla cu durerile de spate(asta de 10 ani),dar nevoia m-a impins.prefer injectia,decat pastile(,ca nu imi ajuta prea mult) si se stie ca orice medicament intramuscular isi face mult mai repede efectul.Fizioterapie am facut si eu si pot sa spun ca m-am simtit bine,dar ca acupunctura,nu e nimic mai bun.Am facut acum 6 ani vreo 10 sedinte si pot spune ca nu am mai avut dureri asa mari si de lunga durata ,de atunci. Bineinteles ,trebuie sa te feresti de frig ,ridicat greutati,iar braul pe cat posibil sa-l tii cat de mult ,mai ales pe timpul iernii.Eu imi mai puneam si sare calda.
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 11:28 AM

Mai am supozitoare cu indometacin acasa,efecte adverse sunt doar ca ametesc dupa ele,va spun cum ma simt dupa ce le iau prea mult nu cred ca ma ajuta.Sunt si singura acasa,Bogdanel e la soacra iar sotul s-a dus dupa Cristian la mama la Satu-mare,mi-e o ciuda ca eu n-am putut sa ma duc!
La ultimul film pe care l-am facut se vedea apropierea dintre ultimele doua vertebre sau primele de jos,adica nu prea mai era lichid intre ele
Ana
Postat: Saturday, September 11, 2010 3:36 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Carla multa sanatate!!computerlove
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 8:01 PM

Anabella wrote:
Carla multa sanatate!!computerlove
Multumesc.Acum spre seara vad ca pot sa umblu,parca m-a mai lasat,dar am stat toata ziua cu braul la spate
marivic
Postat: Saturday, September 11, 2010 8:45 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
CARLA,SANATATE MULTA.Si eu am probleme mari cu spatele,....uff uff uff tot de la sarcini,....uff uff uff
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 8:50 PM

marivic wrote:
CARLA,SANATATE MULTA.Si eu am probleme mari cu spatele,....uff uff uff tot de la sarcini,....uff uff uff
Multumesc,Marivic,eu n-am de la sarcini,eu am de mica
marivic
Postat: Saturday, September 11, 2010 10:04 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
IMi pare rau CARLA,ca nu te simti bine;eu luam Ketonal si mai am un gel de la farmacie,gheara-dracului.este foarte bun pt.dureri osoase,reumatism,...etc.are vreo 300-400grame si are capacul verde.incearca-l,e pe baza de plante,nu are ce sa-ti faca rau.eu ma simt bine dupa el uneori,....computerlove uneori,spun pt.ca de cele mai multe ori mi-e prea lene sa ma ung si mai bine prefer sa iau o pastila si gata.dar de exemplu in vacanta asta,mi-am dat de cateva ori si ma simt mai bine dupa el.
http://www.magazin-naturist.ro/igiena-si-ingrijire-personala/gel-antireumatic-herbamedicus,-balsam-cu-gheara-dracului---2685
carla
Postat: Saturday, September 11, 2010 10:21 PM

Multumesc Marivicpupici
ioana0023
Postat: Saturday, September 11, 2010 11:05 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
Carla, multa sanatate si sa te vindeci repede! pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed