Hematom in Zona Lombara

Options Hematom in Zona Lombara
Subiectul anterior · Subiectul urmator
claudYu91
Postat: Monday, June 15, 2009 3:15 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Acum 3 luni am primit o lovitura la un meci de fotbal cu ghenunchiul in zona lombara . Eram in saritura iar respectivul ma lovit din alergare. Am facut o radiografie din care nu a rezultat nimic. Am facut fizioterapie,acupunctura iar rezultale au fost minime. Ungunete , medicamente anti-inflamatorii. Am facut o ecografie iar diagnosticul a fost hematom minim acesta a disparut dar durerea persista . Am facut un RMN nici acolo nu apare nimic.La aplecare sau miscari bruste simt intepaturi,pulsatii. Nu stiu ce sa mai fac va rog ajutati-ma , ce ar putea fi ? Am 18 ani si joc fotbal de la 7 , nu vreau sa ma las dintr-o accidentare banala. Multumesc anticipat.
Miri
Postat: Monday, June 15, 2009 8:24 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Poate ca o perioada de repaus si recuperare " a la long" , iti va fi de ajutor, in conditiile in care spui ca nu apar alte probleme pe RMN.

Apoi sa reiei treptat antrenamentele , desi vei ramane mereu predispus accidentarilor, in aceasta activitate sportiva.

Multa sanatate !
claudYu91
Postat: Monday, June 15, 2009 8:38 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Pai stau de 3-4 luni am facut multe tratamente..si degeaba sa fie un nerv afectat? sau vertebrele?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed