Haine pentru gravide

Options Haine pentru gravide
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Thursday, October 27, 2011 12:16 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
ingerash wrote:

Abia astept sa revin la normal si sper sa nu raman cu varicele si sa mai pot purta fuste,rochiuff

uff uff ...de-aia nu-mi pot permite sa port decat rochii lungiuff
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 1:23 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu trebuie sa merg sa-mi cumpar blugi cu marsupiu ca cei pe care-i ma deja ma strang la burtica .
Am o pereche de pantaloni negri de gravidute de la prima sarcina ,dar sunt eleganti nu de toata ziua .
Bluze am care se aseaza bine pe burtica si-mi place sa fie lungi peste fund.
La vara sa vad ce o sa port ca la prima sarcina am avut toata sarcina iarna ,acum prind si luni calduroase ca nasc in iunie .
Ma gandesc la rochite -am vreo 3 care ar merge perfect.
De incaltat fara toc,cizme cat mai comode ,iar la vara papuci lejeri .
Deci primii pe lista o pereche de blugi!dance

Voi gravidutelor cu ce va mai imbracati?Ce preferati?
Ana
Postat: Monday, January 2, 2012 1:38 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Eu mi-am achizitionat pentru inceput o rochita elastica tare dragutza.
koko2008
Postat: Monday, January 2, 2012 2:50 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Deja nu mai pot purta blugi...incep sa iau proportii? Kg in plus nu am...incepe sa creasca burtica sau ce?
Prefer colanti cu rochite ras Si la mine pe lista sta in fata o pereche de blugi.Oana sa mi zici unde gasesti computerlove
ingerash
Postat: Monday, January 2, 2012 2:51 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
aurishta wrote:

uff uff ...de-aia nu-mi pot permite sa port decat rochii lungiuff

Varicele au dat "inapoi".am deja 3 saptamani si cateva zile de cand port ciorapi speciali zi si noapte,mai trebuie sa ii port inca 3 saptamani.

Eu am purtat bluze-tunica cu cordon....sunt super de purtat si dupa sarcina.

Ana,faci o poza cu rochita imbracata sa te vad?ras pupici
Ana
Postat: Monday, January 2, 2012 4:22 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Ingeras am sa fac.computerlove
roxinthya
Postat: Monday, January 2, 2012 6:28 PM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7196
Locatia: Bucuresti
Fetelor , am vazut haine dragutze de gravidutze la H&M.
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 6:32 PM

roxinthya wrote:
Fetelor , am vazut haine dragutze de gravidutze la H&M.

Ce bine ca mi-ai zis !Poate-mi gasesc si eu ceva dragut in ianuarie cand merg la control ca trec pe langa AFI Cotroceni .
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 6:43 PM

Andi&Mariuca wrote:
pai da, la voi merge ca sunteti toate subtiri...dar eu cum sa port colanti? Doamne fereste!maseluta

Nici eu nu pot purta doar colanti ca sunt deja grasuta ,adica colanti cu bluze .Imi trebuie musai pantaloni .uff
Mi-am amintit ca am un sarafan de blugi pentru gravide nou-nout de la Stefan ,mi-a placut la nebunie la magazin si mi l-am luat ,a fost si scump 120lei acum 4 ani,dar vine oribil ,nu m-am impacat deloc cu el ,e scortos -prea lung .In fine o singura data l-am purtat- a fost o investitie proasta.
Poate-l tai si-i crosetez eu poalele si poate-l port sarcina asta mai in primavara .
oanamaria
Postat: Tuesday, January 3, 2012 3:40 PM

Nu mi-am gasit pantalonii cautati .
Nu i-am cautat intr-un magazin de gravidute ci la Takko ca acolo au hainute pentru mai grasuti si de acolo mi-am luat o pereche de blugi cu marsupiu acum ceva timp.Avea o groaza de bluzite ,dar mie imi trebuiau pantaloni .
O sa mai caut .
bulibuli
Postat: Tuesday, January 3, 2012 8:05 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
am fost si eu azi la tako si nu am gasit nimic, insa eu ma descurc deocamdata cu pantalonii dinainte sa tin cura, i-am scos de la naftalina si imi vin acum numai bine, sa vedem mai incolo daca voi avea nevoie de unii cu marsupiu fac si investitia asta... bluze, pulovere am..

aa si paltonasul meu de anul trecut e un model cu pliuri de sub sani si care-mi permite sa mai mut nasturii cam cu un lat de palma.. e perfect, parca am stiut!! yes
koko2008
Postat: Wednesday, January 4, 2012 8:29 AM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Oana la Mall ai incercat? Poate au acolo magazine de burtici computerlove
honney_bunny
Postat: Tuesday, February 14, 2012 8:43 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/14/2012
Postari: 2
Buna, fetelor. Eu pana acum am purtat blugii de dinainte de sarcina; actualmente ma mai incap doar doua perechi - nu stiu pentru cat timp ras Ma gandesc sa imi caut o pereche de pantaloni cu marsupiu. Am vazut in Qiabi (din Carrefour Grand Arena, Berceni)- la raionul de gravide- ca ar avea asa ceva, dar sa vad cum arat in ei. O prietena imi spusese de magazinele Rococo; poate ajung si pe acolo, dar sunt cam departe de mine.. Mai stiti alte magazine cu haine de gravide in Bucuresti? (nu de alta, dar vreau sa imi iau o pereche care sa imi placa, daca tot o sa cam stau in ei lunile urmatoare...)
Macar de s-ar mai incalzi un pic afara...campfire
oanamaria
Postat: Thursday, February 16, 2012 3:35 PM

Eu ma descurc foarte bine cu ceeea ce am nu mi-am mai cumparat nimic -bine mi-am luat niste pluovere pe care le voi purta si cand nu voi mai fi graviduta .
A inceput sa ma cam stranga gecile ,dar mai am haine groase care ma incap si o sa trec iarna fara vreo investitie in vestimentatie .
Petronella
Postat: Thursday, February 16, 2012 4:29 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 938
Locatia: Timisoara
Oana aceeasi problema o am si eu cu gecile, aproape nici una nu o mai pot inchide ras Eu trebuie neaparat sa imi cumpar o geaca mai mare . Ieri dupa ce m-am intors de la echografie am dat o raita pe la H&M si mi-am cumparat la oferta 3 tricouri tip rochita peste fund (eu le port cu colanti si cizmulize) plus 2 bluze .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed